fibroskopie žaludku

První příspěvky v diskuzi

reagovat 9.10.2003 20:31 - Hanka

Je mi 13 let.Dnes sem byla na fibroskopii.Bylo to něco úděsného.Jen mi nastříkali nějaký hnus do krku a pak to začalo.Bylo to vážně ÚDĚSNÝ!Několikrát sem zvracela asi tak destkrát i když nebylo co jelikož sem šla na lačno.Zvracela jsem nějaký hleny a sliny a nějaký zbytky a žaludeční šťávy nebo co to bylo.Nic horšího sem v životě nezažila a NIKDY už na to nepůjdu.Odebíraly mi vzorky žaludečních šťáv.Tu trubičku mi tam nechávali strašně dlouho!V tom břiše sem jí opravdu cítila.Ale v jednom kuse sem zvracela a svíjela jsem se jako had.Myslela jsem,že nejspíš umřu!Když mi ji začali vyndavat,trvalo jim to strašně dlouho jelikož jí vždycky povytáhli tak o půl centimetru za 2 minuty.Když už bylo po všem,oddychla jsem si.Bylo to přesně před 12-ti hodinami,už jsem se stačila vzpamatovat.Když sem odjížděla z nemocnice sesypala sem se v autě.Nešla sem do školy a nepujdu ani zítra,je mi neuvěřitelně špatně.Takže vám doporučuji-nechoďte tam!Já už tam NIKDY ani nepáchnu,je to horor!!!!!!!!!!

reagovat 10.10.2003 09:12 - Katka

Ahoj Hani, na fibroskopii jsem byla asi před čtyřmi roky (bylo mi 19) a pocity jsem měla stejné jako ty. Řečeno lidově: celé vyšetření jsem blila a blila , samozřejmě jsem neměla co...Po chvíli snažení mi doktor řekl, že jestli ten žaludek nezklidním , tak že to bude muset vytáhnout a udělat to jindy protože jsem obzvlášť dávivý exemplář. To už mě sestřička hladila pohlavě a říkala mi: "no tak, beruško". Nějak se to zadařilo a když jsem od tam odcházela, tak jsem brečela. Žaludek mě bolel ještě další dva dny, prý se pomlátil od té hadice a prý jsem si za to mohla sama, neměla jsem tolik zvracet, ha, ha.
Nic mi nenašli, jenom nějakou podrážděnost a měla jsem jít pak ještě jednou, že to zkontrolují, ale už jsem se tam neukázala.
Dnes se na to dívám s odstupem, možná bych to i zvládla, ale je to pěknej hnus. Ale zase je dobře, že taková vyšetření existují a můžou odhalit různé věci a ty se můžou včas začít léčit.
Tak nevím, měj se hezky, už to máš za sebou a říkej si, že jsi statečná holka!!!

reagovat 10.10.2003 09:16 - Katka

Ještě jsem zapoměla dodat, že ten pocit, že ti něco "jezdí" a hýbe se v žaludku, je taky hodně divněj.

reagovat 27.7.2005 14:44 - petr

ahoj
moje paní doktorka mě poslala na fibroskopii ale neřekla mě o co přesně jde prosím kdo toto vyšetření prodělal aby i řekl jak thle vyšetření probíhá jaká je příprava a pocity během vyšetření a co se vůbec při tomto vyšetření provádí a jak dlouho trvá oc děkuji Petr

reagovat 27.7.2005 14:58 - Lenik

Vypiješ takovou tekutinu nebo ti nastříkají něco do krku, aby ti umrtvili určitá místa... asi aby ses nedávil, což je stejně naprd :-) Dýchat můžeš v pohodě nosem. Lehneš si na bok na lehátko a doktor ti začne pomalu zasouvat hadičku do žaludku. Pro mě bylo horší, že na té hadičce byly napsané cm a já jsem viděla, jak přesně hluboko to je... a z toho mi bylo o něco hůř. To vyšetření netrvá zas tak dlouho, jak je tady popisováno, ale nepříjemný zážitek to určitě je. Každopádně to budeš mít brzy za sebou a půjdeš v klidu domů.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.9.2016 13:33 - Iva

Dnes jsem byla take na fibroskopii a nedoporucuji! Zvladla jsem trhani zubu, prelomene kosti, ale tohle. Otresny pristup, mam nekolik let problemy,ale zatim mi nic nenasli. Sestra mi dala jen injekci na uklidneni, vubec jsem ji necitila, zadny sprej,zadny sirup, pry to zvladnu. Jsem tezky astmatik ale to co se delo pak, byla hruza. Položili me na bok,zkousla jsem neco a zacali mi to zasouvat, byla to tak hrozna bolest, nemohla jsem dychat, hned jsem se nadavovala a cele vysetreni jsem jen zvracela vodu, kyselinu z zaludku a sliny. Personal byl otresny, sestra po me rvala, at se uklidnim. Trvalo to 3min a bez vysledku. Mam 5h po zakroku, silene me to boli, nemuzu polykat. Radsi bych sla znovu rodit - a to byl 18h porod!

reagovat 14.9.2016 13:34 - Iva

Dnes jsem byla take na fibroskopii a nedoporucuji! Zvladla jsem trhani zubu, prelomene kosti, ale tohle. Otresny pristup, mam nekolik let problemy,ale zatim mi nic nenasli. Sestra mi dala jen injekci na uklidneni, vubec jsem ji necitila, zadny sprej,zadny sirup, pry to zvladnu. Jsem tezky astmatik ale to co se delo pak, byla hruza. Položili me na bok,zkousla jsem neco a zacali mi to zasouvat, byla to tak hrozna bolest, nemohla jsem dychat, hned jsem se nadavovala a cele vysetreni jsem jen zvracela vodu, kyselinu z zaludku a sliny. Personal byl otresny, sestra po me rvala, at se uklidnim. Trvalo to 3min a bez vysledku. Mam 5h po zakroku, silene me to boli, nemuzu polykat. Radsi bych sla znovu rodit - a to byl 18h porod!

reagovat 19.9.2016 14:22 - dotaz

zajímalo by mně jestli je někde na internetu technický popis tohoto zařízení. Někdo to tady nazývá hadičkou, ale mně to připadalo , že je to dost silná hadice, překvapilo mně, že ji vůbec do mně dostali. Můj odřený krk a žaludek (problémy s jídlem další 3 týdny) také nenasvědčuje, že to byla hadička.

reagovat 19.9.2016 14:25 - dodatek

zajímalo by mně jestli je...

je pravda, do nosu to byla opravdu hadička - ale do žaludku ne.

reagovat 15.7.2017 16:54 - Fandis

Zdravim na fibroskopii jsem byl už třikrát v nemocnici v Kladně a u ùplně v pohodě.Je to samozřejmě nepříjemné ale dá se to normálně vydržet,nejhorší to bylo poprvé protože jsem nevěděl co mě čeká a ani jsem z toho nespal ale aspoň na tom už od nás z rodiny už někdo byl tak sem věděl že si mám nechat dát injekci do žíly na uklidněnou ten oblbovák a taky mě přemlouvaly že to vydržím bez injekce ale řekl jsem jim že prostě na tý injekci trvám nebo se seberu a jdu pryč že se objednám jinde a hned to šlo a taky mě málem zapoměli obstříknout kořen jazyka ty kopyta ale to bylo jenom poprvý u druhý a třetí fibro automaticky injekce a da se to normálně vydržet i když člověk se vždycky dáví trochu,bez toho to ani nejde,teď se musim objednat znovu počtvrtý jelikož předtím mi zjistily nedomykavost svěrače jícnu,napodruhé to samý ale plus rexlux k tomu a na potřetí to samý s refluxem,mývám problémy pořád s bolestmi břicha,pálení za hrudním košem,nadýmání,občas pocit cizího tělesa v krku nebo špatné polykání a taky občas dušnost a sucho v krku, pocit na zvracení tohle všechno i jiný příznaky jsou od nedomykavosti toho svěrače a teď už mě začalo a bolí dva týdny břicho a je mi na zvracení, pořád mě palí žáha a měl jsem průjmy a teď zase spíše zácpa tak se musim objednat jelikož teď mám podezření že by se mohlo jednat o žaludeční nebo dvanácterníkový vřed,jelikož se ty problémy stupnujou a je mi na zvracení jak na lačno tak po jídle takže nevím o jalý vřed by se mohlo jednat ale taky zase žádnej mít nemusim protože už tolikráte takovou dobu bolelo břicho atd a nebo můžu mít zánět jícnu nebo žaludku,no nevim uvidim každopádně se jdu objednat v pondělí přes mobil si zavolám aby mě do pátku vzali a pak si zajdu jenom k obvodní pro doporučenku na fibro že už jsem objednaný,tak to dělam vždycky,tak to je asi všecko,tak zase ahoj

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *