Fenomén jednovaječných dvojčat - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 15.5.2002 17:34 - sevgi

Tak tomu neverim! Dvojcata jsou identicka fyzicky ale psychicky? Rozhodne ne. To by znamenalo, ze clovek je ovlivnen jen genetickymi dispozicemi a to neni pravda, v utvareni osobnosti hraje taky dost velkou roli prostredi, zivotni zkusenosti... Je mozne ze dvojcata maji stejnou poruchu ve stejny cas - jen pokud je to ovsem dano geneticky... A presto by se geneticka vybava nemela tak precenovat.

reagovat 5.4.2004 20:10 - Michaela

Musím oponovat sevgi. Já jsem jednovaječné dvojče. Je nám 21 let. Nemoci jsme měli vždy stejné, menstruace nám poprvé začala jen asi s měsíčním odstupem. Teď když má menstruaci jedna z nás (cykly máme řízené hormonálně) tak druhá má bolesti v podbříšku, je jí špatně od žaludku a podobně. Když měla moje sestra před rokem operaci nosní přepážky, bolel mě nos a často mi z něho tekla krev. Chodili jsme spolu do školky, na základce jsme spolu chodili do stejné sportovní třídy a dělali jsme spolu voleybal. Pak jsme k tomu přidali lehkou atletiku a nejlepší výsledky jsme dosahovali ve stejných disciplínách.Na střední škole jsme obě nejvíce vinikali ve stejných předmětech a na vysoké škole také. Obě jsme trpěli anorexií ve stejnou dobu, když má jedna z nás nějaký problém, cítí se špatně i druhá.Jsme naprosto stejné jak ve věcech psychických i fyzických.

reagovat 27.6.2006 16:14 - žabka

a to neplatí jen o jednovaječných dvojčatech. Já mám o dva roky mladší sestru a už od mých 13, kdy mě sestra dohonilavýškově i váhově, si nás pořád pletou učitelé, příbuzní i rodiče. Máme stejný typ vlasů a i když jsme byly každá o prázdninách jinde, často jsme se vracely ostříhané úplně stejně. Obě jsme hrály na housle (se stejnou nechutí),klavír a pár let jsme taky hrály basket. Ve škole nás obě baví matika, technyčky a výtvarka, ale nesnášíme jazyky. Když nedávno sestra donesla domů test, který psali ve škole, měla tam úplně stejné chyby jako před dvěma lety já. Jediné, v čem se lišíme, je písmo. Já mám sklon doleva, ona píše kolmo k řádku. Obě ale píšeme stejně nečitelně.

reagovat 13.4.2007 14:23 - skeepy

je to velmi zajímavé a skoro i logicky nemožné,ale je to tak!Jen s tim vkusem to nemusí být stejné.Znám jednovaječná dvojčata,jeden má styl do hip-hopu a ten druhý do rocku,nosí každý uplně jiné oblečení a jinak,udělané vlasy.Ale vše osttaní sedí!!!

reagovat 8.5.2007 08:05 - Michaela

Je vidět, že o dvojčatech nic nevíš.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.5.2007 08:05 - Michaela

Je vidět, že o dvojčatech nic nevíš.

reagovat 22.7.2008 09:12 - emba

genetika urcite hraje nejakou roli, ale je dost velka blbost svalovat to jen na ni. pokud budou deti od sebe odtrzene, tak mohou mit stejne konicky, stejny styl, ale taky mohou mit uplne jine zajmy, i kdyz samozrejme pokud maji strach z letani, tak tezko budou delat paragliding, ale spise jedno z dvojcat gymnastiku a druhe treba atletiku. aby ale neco lide (nejen dvojcata) delali, nosili atd...musi k tomu dostat prilezitost. i v busi se muze narodit druhy nadany mozart...kdyz se mu ale nedostane sance hrat na piano, tak to nikdo neobjevi. ale geneticky bude hudebni genius. my s brachou dvojcata nejsme, ale mame podobne zivotni nazory, nosime stejny styl obleceni, poslouchame podobnou hudbu, mame podobne konicky...holt jsme vyrustali ve stejnem prostredi nasi na nas uplatnovali stejne vychovne metody (bez ohledu na to, jsi kluk nebo holka) a tak jsme v mnohem stejni.

reagovat 21.7.2012 23:59 - *Tee

Mám dva kamarády. Jsou to také jednovaješná dvojčata a je pravda, že by se od sebe neodloučili, ale zároveň mají každý jinou povahu.Zajímavé bylo to, když jsem seděla naproti nim a oni se najednou podívali na strop. Koukla jsem se taky a byla tam moucha. Podívala jsem se zpět na ně a oni oba nastejno pozorovali její let, aniž by si všímali jeden druhého. Znám je z táborů a je pravda, že ač jsou v jiných týmech, mají vždy podobnou taktiku a náladu :)

reagovat 18.7.2013 16:11 - Pet

Mám jednovaječné kluky a je to pravda.Mají ale jiné povahy,takže,když se rychle vymění,řeknu si ,ale to dělá ten a fakt se tím utvrdím.Jeden nám přišel sdělit,že druhý je teplý,nebyl!Druhý den dostal horečku a neštovice.Ten,co na to poukázal je dostal těsně před koncem inkubační doby - za 19 dní.Je to hezké je mít,ale strašně náročné.Papouškují jeden přes druhého a chtějí být středem pozornosti.Jsou jim 4 roky.

reagovat 27.11.2017 00:08 - Druhédvojče

Narazila jsem v téhle diskuzi na téma první menstruace (nějaká paní jo nakousla)Jsem z dvojvaječných dvojčat, a první menstruaci jsme měli ve stejný den cca o 1 hodinu po sobě. Jen tak pro zajímavost :)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *