Fenomén hladu - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.6.2002 12:27 - Mokrec

No, az mi slzicka ukapla. Ale je nutne se na to koukat i z jineho uhlu.

1) Pokud rodice sami nemaji nic a nejsou schopni se uzivit, tak proc si porizuji deti - je to jen a jen
jejich zodpovednost.

2) Neni povinnosti (ikdyz je nam to furt podsouvano) tech bohatsich zivit ted uz cele chude staty. Prirozenym vyberem je mozne redukovat pocet obyvatel
na takovou uroven, kterou ten dany stat uzivi.

3) Myslim si, ze jedna raketa je uzitecnejsi nez 5 let zivit nejakou poblouznenou skolu, ktera pak stejne bude
ucit jen potencionalni teroristy. Kvalitnejsi vzdelani tam proste jeste dlouho ani nebude mozne. A navic, doufam, ze tech raket budu mit co nejvic, nez mi sem ta hladova luza prijde vyrabovat sklady.

4) Myslim si, ze prvni misto, kde by jsem meli odstranovat chudobu, je u nas, pro nase vlastni obcany. Teprve pak je mozne davat prebytky tam, kde o to mame zajmy. Dal uz neuvazuji.

5) At si kazdy dela co chce a podporuje treba temi 13 dolary sve vyvolene Skinies, ale at se to neprezentuje jako boj vsech proti chudobe a hladoveni. Ja se tehle valky neucastnim a nemam zajem ji financovat. Ja klidne skouknu v TV, jak si to tam uzivaji. A navic, kdo nepracuje, ten at neji.

reagovat 14.6.2002 10:13 - Ivana

Nemáš náhodou tak trochu problém s mezilidskými vztahy, respektive sám se sebou?

1. Chudí lidi mají proto hodně dětí, aby se uživili.
V nejchudších zemích a komunitách umírá až polovina dětí a polovina z těch, co přežijí, jsou holčičky, které v rozvojovém světě nemají příliš velkou cenu. Je teda v zájmu rodičů mít co nejvíce dětí - synů, aby alespoň jeden z nich byl schopen se o ně ve stáří postarat.

2. Když chceš od života dostávat, musíš nejdřív taky něco dávat. Pokud se nebudeš umět s ostatními podělit, nečekej, že se někde bude chtít dělit s tebou. Když se to nenaučíš, budeš se neustále cítit chudý (nejen duchem).

3. Rabování ze zoufalství, ale i teroristickým činům se dá zabránit právě tak, že se těm lidem poskytne vzdělání, aby se o sebe dokázali postarat sami. Je dokázáno, že čím delší je školní docházka dětí, tím lepší šance mají na uplatnění v životě a z toho důvodu mají i méně dětí. Navíc vzdělaný a spokojený člověk nemá potřebu se někomu mstít a ubližovat.

4. Myslím, že každý člověk by měl začít v první řadě u sebe, snažit se zlepšovat svoji situaci po všech stránkách a až se bude cítit dostatečně bohatý, pak může s láskou a nezištně, bez podmínek, rozdávat. (Cokoliv, nejen chlebem živ je člověk. Všimli jste si třeba, jaké zázraky dělá úsměv? Každý má něco, co umí líp než ostatní a o co se s nimi může rozdělit, stačí jen málo - chtít.)

5. Souhlasím s tím, ať si každý dělá co chce, ale ať si taky uvědomí svoji zodpovědnost a nestěžuje si na následky svého jednání a myšlení.

reagovat 14.6.2002 13:36 - Pavla

Jak je videt jsou mezi námi lide s ruznými nazory, jako je treba tento. Je mi takovych lidi opravdu lito !!!! Bezcitnost, arogance, pohodlicko jen pro sebe to autorovi clanku neni jiste cizi. Preju mu ale hodne zdaru do zivota, aby mel vzdycky praci a neskoncil jako treba tech 34.000 deti, co dnne umira hlady.
Bozi mlyny melou ..... pozor na to !!!!

reagovat 18.6.2002 14:48 - Mokrec

Takze aby jsme si to ujasnili:

nemyslim, ze jsem clovek lakomy, ktery by se rad o sve prebytky nerozdelil nebo ktery by kopl do cloveka, ktery potrebuje pomoc. Problem ani neni v tom, abychom
posilali pomoc tam, kde je potreba.

Co je ale problem v techto statech. Lidi je tam moc a jidla se tam normalni cestou (obchod, zemedelstvi) tolik proste nedostane. Problem je v tom mnozstvi.
Ve stredoveku by to nevadilo, nastal by hladomor a pocet lidi bz se ustalil na mnoystvi, ktere je schopno prezit. A nikoho by to nevyrusilo. Bohuzel, nase pseudohumanisticka spolecnost ma pocit, ze proste za kazdou cenu je potreba se snazit tam pomahat a dovazet tam potravciny a tim prodluyovat nezbytnou agonii. Je to krute, ale je to pravda. Tahle zeme (planeta) ma omezene zdroje a jejich plytvani budoucnosti neprospeje.

To, co uvedl/a autorka v bodu, ze se mnozi, aby prezili ve stari je podle me hloupost. Oni se mnozi, protoze mozna nemaj nic jineho na praci a pri svem zadnem vzdelani ani nic jineho neumi, nez uspokojovat zakladni instinkty. V tom pripade uznavam, nejake vzdelani je nutne. Bohuzel, i za nej se musi platit, a to rikam z vlastni zkusenosti.

Ale vratme se k detem. Opravdu si nekdo mysli, ze tito lide dokazi myslet na tak vzdalenou budoucnost, kdyz nemaji co jist ted. Opravdu si mysli, ze ty deti, podvizivene, se o ne opravdu budou starat? Kolik jich prezije? Pokud za techto podminek privedou dite na svet, neni to planovani na budoucnost, ale do nebe volajici nezodpovednost a takove rodice bych za takove ciny i kriminalizoval. Takovi lide by nemeli vubec mit pravo na to mit deti.

Je to smutne a zas budete rikat, ze jsem sobec, kruty a zly clovek. Nemyslim si to. Ja jsem odpovedny. Vzpomente si zas na ma slova, az se budete koukat na reportaze, kde deti umiraji hlady. Resenim proste neni udrzovat tento vzrustajici pocet, ale dostat se na stav, kdy pocet lidi bude mit tolik jidla, aby prezil.

Ke vzdelani jen jen kratce. Ti lide nepotrebuji vzdelani, protoze zakladni vzdelani jim neda tolik, aby najednou meli jidlo. To jsou keci OSN a OSN je natolik zbytecna a zhovadila organizace, ze nema cenu ji brat vubec vazne. Meli by umet cist a psat, ale to neni o vdelani, ale o kratkych kurzech. Oni se musi
naucit makat a vyrabet jidlo a natom, pomalu a samozrejme s nasi pomoci pomalu budovat prumysl a zvysovat uroven. Ale to je na 400 let. Oni ted nemaji pravo byt na same urovni jako my. Oni se musi vyvijet a sami se na ni dostat. Pochybuji, ze to, ze malej cernousek zna vlastivedu a zaklady biologie mu zajisti jidlo.

A nakonec, jen k jejich morlace. Kde berou pravo si odvazovat tvrdit, ze zivit je je nase povinnost, misto aby byli vdecni aspon za to, co dostanou. Oni potrebuji trochu pokory.

P.S. A nemusite mit strach o to, ze ja bych se mel spatne a prisel o praci. Ja do vzdelani investoval sam a necekal, kdo mi co da, takze se mohu uplatnim ve velkem mnozstvi dobre placenych oboru. Ale diky, jste mili. Ja preji vsem, at se maji dobre. A tu narazku na bozi mlyny neberu vazne to je kec, a autor je asi mene duvtipny, protoze bozi mlyny se pouyiva ve vztahu pricina-nasledek a ja opravdu za svetovou bidu nemohu. Autor je lhar.

reagovat 18.6.2002 15:09 - Pavel corka morka

Pravda je takova, ze ty lidicky v rozvojiovich statech furt jen soulozi a tim svoji energii vypotrebovavaji a posleze jim schazi na delani "businesu"...

tot je zakladni problem a musi si to vyresit sami - respektive Priroda si to vyresi sama :-)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 5.8.2002 13:40 - Ambro

Všichni na tomhle serveru máte plnou hubu přírody a návrat k přírodě a podobně. Nic proti tomu. I já se snažím o návrat k ní, jak mi to jen tahle prohnilá civilizace dovoluje.

Ale vědomě tady nezmiňujete přírodní výběr - přestaneme -li s Afrikou komunikovat úplně (tzn. nedovážet, nevyvážet, nepodporovat léky, potravinami...), ustálí se stav ve velmi blízké době (odhaduji tak 1 generaci) v rovnováze - přežije tolik lidí, kolik bude země schopna uživit. A přežijí jen ti zdraví a schopní.

Když jsme u toho - máte předstzavu kolik lidí s genetickým defektem je jen v naší republice zachráněno moderní medicínou při životě, jen proto aby měli potomky, na které tento defekt přenesou? Můj názor je takový, že když medicína pomůže geneticky deformovanému jedinci přežít, tak by tento jedinec neměl mít potomky...

Předevčírem jsme s přítelkyní v autě rozebírali problémy chudoby a podpor a dotací v tomhle debilním státě. Neříkám, že bych se měl nějak dobře. Ale to, co mám a kolik si vydělám odpovídá mé pracovitosti a osobnímu nasazení. A neříkejte, že ne, protože i když mi stát zaplatí školu a já budu líný do ní chodit, tak mi ta škola k ničemu nebude... takže je to zase o pracovitosti.

A neříkejte mi, že jsem ve svých 28 letech lakomý a sobecký. Podporuji psí útulek - ne penězi přes konto (protože mi nikdo nedal uspokojivou odpověď, jak se s nimi zachází), ale tím, že pejskům vozíme jídlo, chodíme jim čistit kotce a natírat ploty, bereme si je na víkend domů...

Ukažte mi člověka, homelesa, který je hladový. Najdu mu práci u metařské firmy. Ukažte mi dítě, které by chtělo chodit do hudební školy, ale jeho rodiče na to nemají. Přispěji mu na školu a koupím mu klávesy za 10.000,- a budu ho v hudě podporovat. Tím mu dám šanci. Ale až za pět let řekne, že ho to nebaví, tak už další nedostane a já si nepřeji, aby mu někdo z mých daní dával sociální dávky. Mělo studovat hudbu a kdyby nic, tak aspoň hrát po zábavách...

Jsem pro, aby každý člověk na světě dostal rozumnou šanci (třeba nevzdělaný africký černoch jistě nebude mít na ministerské křeslo. Ale dejte mu nářadí, půdu a vykopejte mu studnu. Pokud bude chtít, tak si vypěstuje, co bude potřebovat). Ale pokud se na to vyflákne, tak pak nemá cenu humanitární pomoc z OSN....

Trochu jsem odběhnul od tématu. Na závěr by mi stačilo jedno heslo - KAŽDÝ SVÉHO ŠTĚSTÍ STRŮJCEM

Až zbohatnu a nebudu vědět co s penězi, najdu rozumný způsob, jak podporovat chudé. Ale

***************************************************
podpora není o tom, dát jim nažrat - to je almužna. Podpora je o tom, podat jim ruku a pomoci jim postavit se na vlastní nohy -> neboli ne jídlo a léky, ale vzdělání a výrobní protředky. Nic víc, nic míň.
***************************************************

Vy, kteří jsme OPRAVDU nesobečtí, hoďte po mě kamenem.

reagovat 5.4.2008 20:01 - Ondra

Dáme hladovým HIV pozitivním lidem v Africe najíst, aby vyrostlo dvakrát tolik hladových HIV pozitivních lidí v Africe. Super nápad.

reagovat 24.8.2009 23:01 - Rostislav Hedvicek z Kojetina

Poradny atomovy klacek na ne! Stejne je to v Africe samej komunista a socialista.

reagovat 18.5.2012 10:58 - Tomáš

Stůjte si za svými názory,...

jen melete hubama o věcech kam nedosahuje ani říše vaší fantazie..

reagovat 18.5.2012 11:08 - Tomáš

Rostislave, na Hrad si komunistu dáte a v Africe vám vadí..

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *