Farmaceuticky prumysl

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.6.2001 21:05 - Ivana

Farmaceuticky prumysl vydava vice penez na reklamu nez na vyvoj. Cilem techto spolecnosti je zisk, podil na trhu atd. a ne prevence a zdravi. Bohuzel podchyti lekare (schvalne - jak?), kteri se stavaji jejich prodejci. Proto lekarum prilis neverte.

reagovat 27.6.2005 13:43 - alah

ANO, otevřel se prostor pro soukromý byznys farmaceutických firem s pojištěnci prostřednictvím lékařů a farmakoproduktů zejm. ve státních a krajských zařízeních, ale i privátních, na úkor státního, krajského zaměstnavatele a pojišťoven. Tímto došlo k rozevření nůžek mezi potřebami populace a akceschopnou nabídkou ze strany zdravotnických zařízení resp. lékařského personálu, která je degenerovaná a zdeformovaná.
Přitom by zcela bylo na místě, při demografických změnách a ekonomických možnostech provést to co se děje ve standardním ekonomickém a zdravém prostředí:
1) snížit počty zdravotnického personálu zejm. lékařského - nikoliv středního,
2) snížit mzdy lékařů či poskytovat nulový růst mezd max. ve výši inflace,
3) zabývat se regionální restrukturalizací zařízení s cílem kvalitně a efektivně vyřešit tuto problematiku.
Samozřejmě k naplnění tohoto

reagovat 27.6.2005 13:46 - Linda

a postavit víc bordelů a prostitutky plati ze státního rozpočtu aby každý na to měl!

reagovat 28.4.2006 09:06 - tak

www.HealthLiesExposed.com

reagovat 9.10.2007 20:41 - Jan

Ivana:Nazval bych to bez špetky přehánění- KORUPCE. Jestliže mě lékař doporučeje léky, samozřejmě ty nejdražší, na kterých finančně profituje(dárky, dovolené, apod. od farmaceutických firem) není to nic jiného než korupce. Já jako laik si sám neumím určit léčbu a pro tyto zlatokopy jsem dojná kráva.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.1.2008 10:42 - Nikola N.

Dobry den vsem diskutujicim! Chtela bych upozorniti na zalobu, jez byla podana na farmaceuticke korporace u Mezinárodního soudního dvora v Haagu panem MUDr. Mathias Rathem a ostatními. Nemuzeme spolehati na to, ze masmedia, jez jsou vlastnena elitnimi financniky s kontakty na vysokych mistech, nas budou o podobnych udalostech informovati. Myslim, ze kazdy obcan ma pravo vedet, co se deje, ozvlaste kdyz se to tyka jeho zdravi. Jedna se o zavazne informace, proto doporucuji vsem, kterym neni lhostejny vyvoj zdravotnictvi, si alespon precist nasledujici radky. Obvinění v této žalobě se vztahují na zločiny ve dvou hlavních oblastech:* Zločiny spáchané v rámci farmaceutického \"obchodu s chorobami\" včetně zločinu genocidy a dalších zločinů proti lidskosti.* Zločiny související s válkou proti Iráku v roce 2003 a stupňováním mezinárodního napětí k světové válce, včetně zločinů války a agrese stejně jako ostatními zločiny proti lidskosti.Kratka ukazka z teto zaloby:

Obvinění mají na svědomí úmrtí stovek milionů lidí, kteří nepřestávají umírat na kardiovaskulární choroby, rakovinu a další nemoci, jimž může být předcházeno a mohly být do značné míry již dávno eliminovány.K předčasné smrti milionů lidí nedochází v důsledku shod okolností ani nedbalostí. Je úmyslná a systematicky organizovaná ve prospěch farmaceutického průmyslu a jeho investorů s jediným účelem - expanze globálního odbytu léčiv v hodnotě trilionů dolarů.Text je delsi, takze zde uvadim odkaz na plny text >>> http://www.celostnimedicina.cz/zaloba-na-farmaceuticke-korporace.htm

Clanek jsem nasel take na strankack www.matrix-2001.cz (sekce \"zdravi\") a na www.osud.czRead more in English:

http://www.laleva.cc/The_Hague/hague_complaint.pdf

reagovat 24.1.2008 17:07 - Lili

Nezabudajte, ze keby nebolo zatracovaneho farmaceutickeho priemyslu, lekari by liecili pijavicami a pustanim zilou a priemerna dlzka zivota by bola cca40 rokov. Nekonali by sa operacie, neexistovali by antibiotika, protinadorova chemoterapia, nedali by sa liecit ziadne psychicke poruchy, drviva vacsina infarktov a cievnych prihod by koncila smrtou,vacsina deti by zomierala do prveho roka na nakazlive choroby, diabetici este rychlejsie pre neexistenciu inzulinu. Len zdravy clovek moze nadavat na farmaceuticky priemysel, ale nikto nema istotu, ze bude zdravy az do neskorej staroby. Kto z vas moze povedat, ze SKUTOCNE ESTE NIKDY V ZIVOTE NEPOTREBOVAL ON ALEBO JEHO BLIZKI LUDIA LIEKY?

reagovat 19.3.2008 21:29 - Malpvv

Když je tu řeč o farmaceutickém průmyslu, pak bych rád upozornil na stránku pana Jurkoviče(www.jurkovic.sk), kde se autor zabývá mnohými tabuizovanými skutečnostmi, které se pojí s farmaceutickým průmyslem a propagandou, kterou vedou vlivní lidé, stojící na vrcholu těchto společenství.


reagovat 16.2.2014 20:05 - virapen

vygoogluj si virapen pdf

reagovat 16.2.2014 20:33 - Petr H

Že jsou léky hlavně dobrý prodejní artikl, o tom snad není třeba dnes diskutovat, to už je dnes dost známá věc. Tento průmysl je jako každý jiný zaměřen především na dobré procentuální zastoupení na trhu, ale hlavně na prodej a tím zisk. Obchodní zástupci těchto firem motivují lékaře, aby předepisoval jejich produkty a nikoli od konkurence a takto se předhánějí. Navíc je třeba prodej držet na určité úrovni, každý má plán prodeje, do kterého se musí vejít. pak se nedivíme, že na každé nachlazení se hned předepisují antibiotika a podobně. Dobrou živnou půdou pro prodej jsou hlavně důchodci. Ti odkývají a odeberou vše, co jim doktor předepíše. Připadá vám to ktruté? Ale tak to bohužel je.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *