FAKULTNÍ NEMOCNICE- JSME POKUSNÍ KRÁLÍCI STUDENTŮ???

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.11.2007 23:04 - zzz

Ahoj,čeká mě operace zubů ve VFN Motol. Já vím, jsem asi blázen, ale mám hroznej strach z těch studentů...Prosím, nenajde se někdo zasvěcený, kdo ví, jestli tam ti studenti třeba i operujou??? Mám hrzonej strach, aby se na mě nákej neschopa nevyřádil...:-(:-) Jsem blázen...

reagovat 25.11.2007 23:01 - Karla

Jako medik tě musím uklidnit, neboj, žádný si na Tobě nebude nic zkoušet, ty doby jsou díkybohu pryč. Maximálně se na to někdo bude dívat, ale s tím musíš souhlasit!

Přeji hodně štěstí a opravdu tohoto se neboj:-)

reagovat 26.11.2007 16:44 - Jana

Jsem taky medik a můžeš být v klidu, u operací jen stojíme a z dálky se díváme, nikdo by nás operovat nenechal.

reagovat 26.11.2007 16:49 - zzz

Díky Karlo...:-) Když se budou jen dívat, tak je to v pohode...:-) Můžu s etě ještě zeptat, kde a co přesně studuješ? Já taky tak trošku uvažuju právě o medicine (to je docela paradoxni že mam fobii z mediků, co?:-D) A jak se tedy vlastně učíte složitější věci, třeba zrovna "operování":-)? A nevíš něco konkrétnějšího o operaci osmiček;-)? Mám je v dásni vodorovně, a musej prej ven...je to velká "řezničina":-(??? A jaká je úmrnost při narkozach?:-D (já vím, jsem hypochondr a blázen ale nák si nemůžu pomoct:-D) díky za jakoukoli informaci:-)

reagovat 26.11.2007 16:50 - zzz

Tobě taky dík, Jano, před chvili tu tvuj přispěvek jeste nebyl;-)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.3.2009 16:12 - J.

No, tak to jsme taky kdysi dělávali. Je těžké se učit tolik knih najednou, člověk v tom má zmatek. Hlavně v nižších ročnících. To jsme se taky pro jistotu ptali, člověk se hned nezorientuje z pouhého vyprávění pacienta, bez toho, abysme viděli nějaká vyšetření. Teď v šestáku je to už lepší, člověk má přehled, ale záleží na tom, jak moc srozumitelně pacient mluví. Někdy se ptáme dotyčného na jeho choroby a dozvíme se, co má jeho dcera, manželka atd... to je nejhorší:)

reagovat 8.1.2010 18:37 - jaroslavpavuk

6. Právo na súkromie a zachovanie dôverného prístupu

Každý jednotlivec má právo na zachovanie dôverného prístupu k svojim osobným informáciám, vrátane informácií týkajúcich sa jeho zdravotného stavu a možných diagnostických alebo liečebných metód, ako aj na ochranu svojho súkromia pri výkone diagnostických vyšetrení, prehliadke u odborného lekára a lekárskom ošetrení alebo chirurgickom zákroku vo všeobecnosti. Všetky údaje a informácie súvisiace so zdravotným stavom jednotlivca a s lekárskym ošetrením alebo chirurgickým zákrokom, ktorému sa podrobuje, sa musia považovať za súkromné, a ako také sa musia primerane chrániť.

Osobné súkromie sa musí rešpektovať, a to aj počas lekárskeho ošetrenia alebo chirurgického zákroku (diagnostické vyšetrenie, prehliadka u odborného lekára, lieky, ap.), čo musí prebiehať v primeranom prostredí a len v prítomnosti osôb, ktorých prítomnosť je nevyhnutne potrebná (pokiaľ pacient nedal výslovný súhlas alebo o ich prítomnosť nepožiadal).

reagovat 8.1.2010 18:39 - jaroslavpavuk

4. Právo vyjadriť súhlas

Každý jednotlivec má právo na prístup ku všetkým informáciám, ktoré by mu umožnili aktívnu spoluúčasť pri rozhodovaní o svojom zdraví; tieto informácie sú základnou podmienkou pred akoukoľvek procedúrou a liečbou, vrátane účasti na vedeckom výskume. Poskytovatelia zdravotníckej starostlivosti musia poskytovať pacientovi všetky informácie súvisiace s plánovanou liečbou alebo operáciou, vrátane súvisiacich rizík a ťažkostí, vedľajších účinkov a alternatívnych prístupov. Tieto informácie sa musia poskytnúť dostatočne včas (najmenej 24 hodín vopred), aby mohol pacient aktívne spolupracovať pri výbere liečebných možností týkajúcich sa jeho zdravotného stavu.

Poskytovatelia zdravotníckej starostlivosti a odborní pracovníci sa musia vyjadrovať v jazyku, ktorý pacient pozná, a komunikovať spôsobom pochopiteľným pre osoby bez odborného vzdelania. Vždy keď informovaný súhlas poskytuje právny zástupca, pacient musí byť čo najviac zaangažovaný na rozhodnutiach, ktoré sa ho týkajú, bez ohľadu na to, či ide o neplnoletú alebo dospelú osobu, ktorá nechápe alebo nie je schopná uplatniť svoju vôľu. Informovaný súhlas pacienta sa musí získať na tomto základe. Pacient má právo odmietnuť liečbu alebo lekársky zákrok, zmeniť svoj názor počas liečby a odmietnuť jej pokračovanie. Pacient má právo odmietnuť informácie o svojom zdravotnom stave.

reagovat 8.1.2010 18:50 - jaroslavpavuk

Na učebné aktivity medikov existujú platné EU.právne normy napr. EU.Charta práv pacienta.Pokiaľ sa dodržia platné právne normy je to v poriadku, ale ak nie je to hrubé zasahovanie do súkromia čiže porušovanie ľudských práv.Štáty , vstupom do EU sa zaviazali dodržiavať všetky platné právne normy ktoré sú platné v EU.

reagovat 8.1.2010 18:56 - jaroslavpavuk

ˇČlánok 23.6/KBSE/Účastnícke štáty sa zaväzujú:chrániť osoby pred akoukoľvek psychiatrickou alebo inou lekárskou praxou, ktorá porušuje ľudské práva a základné slobody, a prijímať účinné opatrenia aby sa zabránilo takejto praxi a aby bola potrestaná.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *