extrasystoly

Archiv příspěvků

reagovat 3.4.2013 20:13 - Jitka st.

Také myslím na Moniku,určitě bude i s miminkem v pořádku.
Mně poslední dny jedou ES pořád.Byla jsem u psych. a málem jsem nevyšla ani schody,jak mě to zlobilo.Změnila mě léky a přidala lék na uklidnění.Dnes jsem měla podle mě tři druhy ES,pokaždé jsem je vnímala jinde a jinak a vždycky mě bylo na chvíli divně.Celá jsem se zpotila,to se mi dříve nedělo.Čekám na teplo,jako na spasení.Hezký večer všem a klidný den

reagovat 5.4.2013 14:29 - MonkaK

Tak včera som bola u kardiologičku, mala som moc ES, na čo sa budem trápiť, však nech mi pomôžu. Ani som dlho nečakala, natočili mi ekg, ale ked to je tak krátky záznam, mala som 2 ES. Tep 88.Som jej povedala , že čo ma trápi, že som si myslela, že ked ablácia bola uspešná na 90%, že už bude dobre, a doktorka mi povedala, že tie bunky sa zvyknú aj obnovovať. co ma moc nepotešilo. Pridala mi na poobedie corvitol 50, že si mám dať v prípade ťažkosti pol tabletky. Povedala, že aj toto počasie k tomu značne prispieva, tak už musíme len vydržať. Hedviga, tak si na tom podobne, nech ti to tiež prejde a je ti OK. Blanka, teda som dosť prekvapená, že ES máš toľké roky a podarilo sa ti ich zachytiť len pred piatimi rokmi. Myslím na vás, krásny den aj víkend.

reagovat 5.4.2013 14:29 - MonkaK

Tak včera som bola u kardiologičku, mala som moc ES, na čo sa budem trápiť, však nech mi pomôžu. Ani som dlho nečakala, natočili mi ekg, ale ked to je tak krátky záznam, mala som 2 ES. Tep 88.Som jej povedala , že čo ma trápi, že som si myslela, že ked ablácia bola uspešná na 90%, že už bude dobre, a doktorka mi povedala, že tie bunky sa zvyknú aj obnovovať. co ma moc nepotešilo. Pridala mi na poobedie corvitol 50, že si mám dať v prípade ťažkosti pol tabletky. Povedala, že aj toto počasie k tomu značne prispieva, tak už musíme len vydržať. Hedviga, tak si na tom podobne, nech ti to tiež prejde a je ti OK. Blanka, teda som dosť prekvapená, že ES máš toľké roky a podarilo sa ti ich zachytiť len pred piatimi rokmi. Myslím na vás, krásny den aj víkend.

reagovat 5.4.2013 20:49 - hedviga

Tak včera som bola u...

Ahoj MonkaK, no ja mam isť vutorok na ekg-holter ale lieky mi zvysila uz teraz, rano betalok-50mg, obed valsacor-80mg a magnezium a večer znovu betalok-50mg tak uvidím viac ma pobolieva hlava a častejsie je mi zima a červenám tak som zvedava či s tym bude niečo robit alebo ja už neviem, aj robím pomenej na viac krat a es bežia ostošest ale ked bude holter som zvedava kolko budu, jak nasval určite málo...ale aj ten tlak ma zlostí, a ty monka aku davku už berieš? po 40r je hrozne....držkate sa pa

reagovat 6.4.2013 19:42 - Lada

Ahoj všem. Dráček ještě...

AhojLaro,

podobné pocity mám taky. Ojedinělé ES mi také diagnostikovali, několikrát jsem měla panickou poruchu se strašně rychlým bušením, ale nejvíc se děsím právě toho, co popisuješ ty a vnímám to podobně. Nepřichází to po ES, ale úplně náhodně, bez jakékoli příčiny,v klidu i při zátěži. Tento chaos srdce trvá několik vteřin a je mi přitom strašně blbě, myslím si, že umřu. Pak se srdce rychle rozjede a tak minutu jede rychle, jakoby dorovnávalo ten chaos. Byla jsem na vyšetření na arytmologické ordinaci v Praze (ekg, echo, zátěžové ekg, sono),ale tam mi kromě těch extrasystol nic nenašli, ale tento chaos srdce jsem nikdy při žádném vyšetření neměla. Ale doktorovi jsem ho popisovala a on řekl, že neví, co to je, možné nakupené ES, ale že se toho vůbec nemám bát a nemám to vnímat..Ale jak to nemám vnímat,když je mi u toho tak zle? Ale fakt jen nejvíš pár vteřin a pak ten rychlý tep. Několikrát jsme volali záchranku, ale když přijede, tak už jsem vždycky úplně v pohodě...Nevím, co s tím, pěkně mě to děsí...

reagovat 7.4.2013 08:11 - evce

Já jsem si díky mé...

Petr-Mazi: Reaguji na Váš příspěvek, protože jsem si sama prošla panickou poruchou a vím, jak je to hrozné a jak to změní život. Léčila jsem se delší dobu jenom prostřednictvím AD, ale věřte mi, že je důležitá dobrá a v tom případě účinná psychoterapie. Já jsem absolvovala pár sezení u MUDr. Regentové, která ordinuje v Praze (nevím odkud jsi) na Psychosomatické klinice (www.psychosomatika.cz), ale určitě jsou i jiní dobří lékaři. Já jsem byla po pár sezeních téměř FIT, panická porucha zvládnutá a to jsem s tím bojovala dlouho, jenže se mnou nikdy nepracoval, jen se mě předtím psychiatr zeptal: Jak se Vám daří? Já na to: celkem fajn, napsal mi prášky a za 2 měsíce kontrola. No a od té doby, i když PP je zvládnutá, mám samozřejmě oslabené nervíky, tak mě občas není dobře, když se nakumuluje stres a někdy se objeví ES. Pokud máte ale všechna vyšetřená v pořádku, tak se netrapte, je třeba proti tomu bojovat prací, sportem apod., i když vím, že někdy je to velmi nepříjemné. Taky, pokud na to věříte, by Vám i Vaší paní mohla pomoci paní Růžičková z Brna, pomáhá párům k miminkům a opravdu léčí lidi. Já sama jsem už vyzkoušela hodně a ona mi dost pomohla, i spoustě lidem, do znám. Kdyžtak tel. na ni je 777274040, bere si 500 Kč za "sezení". Tak hodně štěstí, ať je zase líp!!!

reagovat 7.4.2013 08:48 - Petr-Mazi

Petr-Mazi: Reaguji na Váš...

Dobrý den Vám přeji,
děkuji Vám za Vaši reakci na můj příspěvek...Jsem z Hradce Králové,myslím,že jsem snad na dobré cestě...ES nejsou teď týden skoro znát...začal jsem užívat 3x denně hořčík a argentum nitricum,nechci to zakřiknout,ale jsem teď celkem v pohodě...nechci to zakřiknout,to by mě mrzelo...Jinak jak se u Vás ES projevují...máte je zachycené na holterovi???

reagovat 7.4.2013 14:55 - Jitka.st.

Lado,přesně jsi to vystihla.Chaos,ano i tak já to vnimám.Přijde to nečekaně a je to také to,čeho se nejvíc děsím.Také jsem si jednou volala záchranku,trvalo to déle,jak pár vteřin,ale už mi nic na EKG nenatočili.

reagovat 7.4.2013 21:51 - evce

Dobrý den Vám přeji,
...

Tak to jsem ráda, hořčík je také dobrý - jak na nervy, tak na srdce. Já jsem si nikdy Holtera nenechala dát, protože by to asi nemělo význam - někdy mám ES 2 dny po sobě, a pak 3 měsíce nic. U mě se to projevuje, jako když mi přeskočí srdce, nebo jak už zde někdo popisoval - takové přeskočení a ratatata....když se mi to stalo poprvé několikrát za sebou v noci před spaním, tak jsem myslela, že je konec :). Ale všechna kardio vyšetření mám OK a sama vím, že se to dostavuje, když mám hodně nervů - spíše emočního charakteru. Občas sáhnu i po Neurolu 0,25, abych to třeba zaspala. Podle mě je důležité si říkat, že to není život ohrožující, aby se z toho člověk nezbláznil, takhle se totiž pěkně ta PP pěstuje, a naučit se autogenní trénink, pak to bude v pohodě ;). Držím pěsti, aby už daly ty mršky s PP pokoj!

reagovat 8.4.2013 14:39 - azuz

Ahojky všem,prosím,má někdo osobní zkušenost s ablací?10.4 mě to čeká a neskutečně se bojím.Díky

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *

reklama
reklama

Posílání novinek

Nechte si posílat novinky o dění na našem serveru.

SOLGAR

Kde jste: Hlavní stránka > Diskuze > Zdravotní potíže > Extrasystoly

registrace | přihlásit se

Vyzkoušejte nový, výrazně rychlejší Internet Explorer 10 Stáhnout Internet Explorer 10

Zavřít