extrasystoly

Archiv příspěvků

reagovat 7.4.2013 14:55 - Jitka.st.

Lado,přesně jsi to vystihla.Chaos,ano i tak já to vnimám.Přijde to nečekaně a je to také to,čeho se nejvíc děsím.Také jsem si jednou volala záchranku,trvalo to déle,jak pár vteřin,ale už mi nic na EKG nenatočili.

reagovat 7.4.2013 21:51 - evce

Dobrý den Vám přeji,
...

Tak to jsem ráda, hořčík je také dobrý - jak na nervy, tak na srdce. Já jsem si nikdy Holtera nenechala dát, protože by to asi nemělo význam - někdy mám ES 2 dny po sobě, a pak 3 měsíce nic. U mě se to projevuje, jako když mi přeskočí srdce, nebo jak už zde někdo popisoval - takové přeskočení a ratatata....když se mi to stalo poprvé několikrát za sebou v noci před spaním, tak jsem myslela, že je konec :). Ale všechna kardio vyšetření mám OK a sama vím, že se to dostavuje, když mám hodně nervů - spíše emočního charakteru. Občas sáhnu i po Neurolu 0,25, abych to třeba zaspala. Podle mě je důležité si říkat, že to není život ohrožující, aby se z toho člověk nezbláznil, takhle se totiž pěkně ta PP pěstuje, a naučit se autogenní trénink, pak to bude v pohodě ;). Držím pěsti, aby už daly ty mršky s PP pokoj!

reagovat 8.4.2013 14:39 - azuz

Ahojky všem,prosím,má někdo osobní zkušenost s ablací?10.4 mě to čeká a neskutečně se bojím.Díky

Bio Konopný protein

reagovat 8.4.2013 14:52 - MonkaK

Azuz, ja som abláciu absolvovala už 2x, neboj nič, dá sa to vydržať aj ja som sa hrozne bála, hlavne druhý krát, lebo už človek vie ako to bude prebiehať. Ale bol tam veľmi príjemní personál, tak neboj určite to zvládneš.
Hedviga ja beriem betaloc zok 100 mg ráno a teraz mi dala kardiologička v prípade potreby pol tabletky Corvitolu. Ale ešte som ho neužila, dá sa to vydržať, aj ked musím povedať, že ES mám uplne každý deň. Tak by som si želala, aby nám dali tie ES pokoj, u nás je dnes slniečko, tak hned je veselšie. V stredu idem na kontrolu do B. Bystrice, tak uvidím, čo mi povedia. Este mi kardiologička zobrala krv, tak vysledky budú zajtra. Držte sa :)

reagovat 8.4.2013 16:36 - hedviga

Azuz, ja som abláciu...

Ahoj MonkaK tak držím palce aby krv dopadla ok , ja idem zajtra na 24h holter ekg tiež som zvedava lebo ked som vravela svojej kardiol. tak ubehl tyžden ale pecky mám aj teraz len už nie tak často a ako naschval budu ešte menej zachytene..:( tak uvidime...slniečka máme aj my na vychode :D pa

reagovat 10.4.2013 19:47 - Kamila32

Ahoj všem, je mi 32 let a asi i já mám ES. Je to velmi nepříjemné přeskočení či vynechání srdce (pocit jako by mi někdo ve vteřině "promáčkl" hrudník uprostřed). Stalo se mi to už dříve, čas od času, během posledních asi tak 3 let. Bylo to tak jedno dvě přeskočení a pak klid. Takže jsem to nikdy neřešila a u dr. s tím nebyla. Nyní se to ale zhoršilo. ES mám už třetí den za sebou - vždy navečer, když přijdu z práce, a jsem v klidu. Přijde mi, že je to den ode dne horší. Zrovna teď mi srdce přeskakuje už hodinu..každou chvilku. Trochu mě to také nutí kašlat. Cítím se unavená. Přemýšlím, zda s tím jít k dr. nebo ne, ale nechce se mi absolvovat spoustu vyšetření, velmi mě to stresuje. Trochu jsem pročetla Vaše příspěvky, a přemýšlím, co to může spouštět - je pravda, že teď mi ES začaly s menstruací; problémy se zády a sedavé zaměstnání mám také; počasí není nic moc; a psychika možná také dělá své - ty pocity jsou nepříjemné, takže člověku nepřidají. Myslíte, že bych měla jít hned k dr. nebo spíše vyčkat, jak se to bude vyvíjet dále? Díky za případné odpovědi.

reagovat 10.4.2013 20:21 - evce

Ahoj všem, je mi 32 let a...

Kamila32: Kami, pro svůj klid bych si asi zašla, pokud to máš teď několik dní po sobě, třeba se to i na některém zařízení bude dát zachytit. Alespoň bych si nechala udělat ECHO a třeba dát Holtera, aby se případně vyloučily jiné věci a Ty jsi byla v klidu, že to není život ohrožující - může to totiž pěkně potrápit, když se člověk začne nervovat.

reagovat 10.4.2013 20:26 - Dalibor

Ahoj všem, je mi 32 let a...

To vynechávání srdce může mít přímou spojitost s páteří,respektive může jít o skříplí nerv srdce,což je docela běžné.Já se tímto trošku zabívám a pokud by to bylo od páteře,tak dobře vím,jak se těchto potíží zbavit.Pokud by Vás to zajímalo,napište mi na siska.dalibor@seznam.cz svůj věk,váhu a tel,na který Vám můžu zavolat.

reagovat 11.4.2013 12:46 - MonkaK

Kamila 32 vitaj medzi nami :). Ja by som na tvojom mieste zašla k lekárovi, budeš spokojnejšia ked ťa vyšetria.
Ja som včera bola na kontrole v B. Bystrici, robili mi echo, ekg. Lekárovi som povedala, že ES sa mi zhoršili, však ved ablácia dopadla dobre, tak som sa ho pýtala, že prečo mám také problémy znovu. Tak mi povedal, že to bude tou chlopnou, mam prolaps mitrálnej chlopne. Máte to aj vy? Tak mi kázal, nech mi dá moja kardiologička holtera a z výsledkami mám prísť zase k nim. Tak neviem, ES mám stále, nie je to lepšie :(. Ach jaj. Držte sa :)

reagovat 12.4.2013 07:55 - Monika

Ahoj, tak jsem zpět, máme holčičku 4,20kg. Šlo to nad očekávání dobře, chviličku se srdíčko pri porodu rozjelo a dělalo se mi na omdlení, ale spíš si myslím, že to bylo strachem jak to celé zvládnu. Esiny přišly paradoxně až po, takže se s nimi peru teď. Napadlo mě ještě, co chlamydie? Nemůžou za tyhle problémy třeba i ony? To mě jen tak napadlo, kdo z vás schválně má hotové testy na tyhle potvory.. Já je měla teda nízké ty protilátky, ale to jen že tak přemýšlím nad příčinama pořád.. Mějte se hezky a doufám, že někomu z nás se konečně podaří zachytit i to divné "harašení" srdce. Už mi delší dobu nepřišlo.

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *

Posílání novinek

Nechte si posílat novinky o dění na našem serveru.

SOLGAR

Kde jste: Hlavní stránka > Diskuze > Zdravotní potíže > Extrasystoly

registrace | přihlásit se