extrakce osmiček v analgosedaci

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.2.2015 08:30 - Renata

Dobrý den všem, potřebovala bych poradit - musím dát odstranit dvě osmičky nevyrostlé, horizontálně položené, protože mi dělají problémy. K tomu ještě jednu osmičku nahoře, ta je v pohodě a prý mám i dodatečný zub (devítku). Jsem už objednaná do celkové narkózy, ale až na září, nemůžu však čekat. Zvažuju tedy analgosedaci v Brně. Máte prosím někdo zkušenosti, kde jste konkrétně byli, kde mi to můžete doporučit? Děkuji.

reagovat 23.2.2015 23:18 - Jana

Nejsem z Brna a nemohu poradit. Ale osmičky mi brali při vědomí, celkem 3, jedna byla naležato, dělali mi to vždy s odstupem několika týdnů, a bylo to děsivé, ani porod jsem neměla tak hrozný. Nejdřív injekce, po ní pocit jako byste dostali pěstí do čelisti, pak vysekávání a šití, Odehrálo se to rychle, ale narkózu bych upřednostnila, velmi bolestivé, a to se zubařů jinak nebojím. Následoval týden na neschopence - bolest, horečka 39 a tvář neuvěřitelně oteklá jako meloun, nešlo s tím jít mezi lidi. Nestraším, jen upozorňuju.

reagovat 24.2.2015 12:45 - kimbea

Nejsem z Brna a nemohu...

Jo, já to všechno vím, pročítala jsem už spoustu diskuzí. Počítám s tím, že to bude síla potom to hojení. Navíc mi i sám stomatochirurg řekl, že vzhledem k tomu, že jich mám takto víc, tak mi doporučuje tu celk. narkózu. Prý kdyby mi to začal dělat po jedné, tak už mu na druhou nepřijdu :). Zvažuju tu analgosedaci, že by to udělali taky najednou a prý to člověk nevnímá, ale zároveň nemusím být týden v nemocnici. Takže proto se ptám na zkušenosti.

reagovat 24.2.2015 12:51 - Jano,

to zní dost hrozivě.Já se zubaře dost bojím,zatím žádné velké problémy,zub umrtví a je to v pohodě.Nějaké sekání bych asi nevydržela.Pokud vás uspí úplně pak to je dobře,to bych si nechala také,pokud je to možné.No,nezávidím,at vám to všem dobře dopadne.

reagovat 24.2.2015 12:56 - Bobina

Mně to dělali v bohunické nemocnici v Brně. Měla jsem neprořezanou osmičku, dostala jsem injekci na umrtvení, rozřízli mi to, zub rozřezali nějakou bruskou na menší kousky, vytáhli, zašili. Nebolelo to vůbec. Pak to ale začalo bolet příšerně, když to asi za 3 hodiny přišlo k sobě. Naštěstí jsem měla doma Nimesil, ibalginem ani lékem s tramalem, který mi doktor předepsal, bych tu bolest nezvládla. Za 4 dny jsem šla ale už normálně do práce a už bez prášků.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.2.2015 12:56 - Bobina

Mně to dělali v bohunické nemocnici v Brně. Měla jsem neprořezanou osmičku, dostala jsem injekci na umrtvení, rozřízli mi to, zub rozřezali nějakou bruskou na menší kousky, vytáhli, zašili. Nebolelo to vůbec. Pak to ale začalo bolet příšerně, když to asi za 3 hodiny přišlo k sobě. Naštěstí jsem měla doma Nimesil, ibalginem ani lékem s tramalem, který mi doktor předepsal, bych tu bolest nezvládla. Za 4 dny jsem šla ale už normálně do práce a už bez prášků.

reagovat 24.2.2015 19:15 - Dana

Ahoj všichni !
Ono je to hodně indoviduální, záleží na tom, jak zabírají, či nezabírají léky, lokální anestezie není záruka, že to bolet nebude. Jelikož jde o rozsáhlý výkon, jediná jistota, že zákrok skutečně prospíte a nebudete o ničem vědět a nic cítit je POUZE celková anestezie. Já jsem zjistila naštěstí při jiném vyštetření, že mi jen analgosedace bůbec nepůsobí a to jsem ji měla řízenou anesteziologem, který mě nakonec stejně musel uspat úplně. Takže když jsem šla na osmičky, tak mi to moje praktická zubní dr. napsala do špitálu pod CA, jinak bych na to nešla. Týden jsem v nemocnici nebyla, nastoupila jsem v neděli v 17h., v pondělí ráno mi to dělali a v úterý po vizitě jsem mohla domů. Ani to moc nebolelo, jen jsem měla trošku oteklé tváře a vyplachovala jsem řepíčkem. Jen mě 3 dny bolelo v krku, to bylo po intubaci, protože je nemožné tracheální rourku udržet v nehybné poloze, tak to bylo jen podráždění sliznice, které se dalo vydržet. Jinak OK, komplikace žádné. Jen se Renato divím, že máš termín až v září, já ho dostala za 3 týdny !! Zkus se optat, jeslti by Ti mohli zákrok nějak uspíšit a jestli k tomu máš nějaký závažný důvod, měli by Ti vyhovět !! Či si projdi net a zkus to jinde. Já jsem z okresu Praha východ, takže jsem byla v Praze v ÚVNce, ale to je pro Tebe dost "z ruky". Všem přeji hodně odvahy, zdraví: Dana

reagovat 26.2.2015 08:13 - kimbea

Ahoj všichni !
Ono je to...

Tak to jste mě moc nepotěšila zase s tou analgosedací ... no tak já nevím, momentálně mám tak 14 dní s váčkem klid, což už jsem dlouho neměla. Kloktám každý den šalvej, tak jestli to pomáhá ... nevím. U nás v Ostravě jsou bohužel takhle dlouhé čekací lhůty, nejdříve mě chtěla objednat na červenec, ale vzhledem k tomu, že jsem přesně nevěděla, kdy má dovolenou kolegyně v práci, tak mi hned řekla, že teda pak v září :( A jak dlouho budu v nemocnici, tak to mi právě řekla, že to je individuální, ale ať počítá i klidně týden. :(

reagovat 7.8.2015 12:33 - Opat

Tak to jste mě moc...

V Ostravě bohužel nevím, ale v Praze je spolehnutí na MUDr. Láníka. A v mém případě dost urychlil hojení wobenzym. Ale musel jsem ho brát už před operací.

reagovat 10.9.2015 12:58 - Filda

Nejsem z Brna a nemohu...

Ahoj,byl jsem na chirurgické extrakci dvou moudráků v kosti.Dělal mi to v Třebíči v analgosedaci,a mohu vřele doporučit.Nic necítíte,a bylo to hotové za 30 minut.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *