Extáze je časovaná bomba - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.9.2003 11:06 - Alick

Faktem je, ze clanky vychazejici z teto studie zacinaji byt stahovany. Proc? Panove si spletli MDMA s methamfetaminem (pernikem) a jaksi se to proflaklo, ostuda.

blizzsi informace zde: http://www.osel.cz/index.php?clanek=402&music=&x=

Zacinam mit pocit, ze se zverejnenim vysledku podobnych studii, by se mel zverejnit i jejich sponzor. Abychom vedeli, jestli DEA, nebo policie chce docilit zvyseni rozpoctu, nebo vyrobce farmak vlastnici TM xtc uvede na trh nove revolucni a po vsech strankach skvele antidepresivum... ;]

reagovat 24.9.2003 20:55 - Jiří

Nejsem natolik odborníkem, abych se mohl zorientovat a rozhodnout, komu uvěřím. Je předchozí komentář k článku, jenž zpochybňuje výsledky výzkumů pravdivý, nebo jde o snadný trik v problematice se orientujících zasvěcených dealerů, kterým stačí hodit pár technických dat, aby oslnili a zpochybnili?
Pro mne je to jednoduché. Nečekejme, že nás někdo ochrání před vlivem odvětví, které má větší výnosnost než jakýkoli průmysl. Je třeba zbavit se iluzí, že se nám bude pokaždé dostávat objektivních informací. Narkoprůmyslu stačí udržovat jen určitou hladinu pochybností o tom, že drogy jsou škodlivé, stačí jim udržovat v nás povědomí "některé možná ano, ale ta droga, kterou beru já, zas tak nebezpečná není, je to prostě jen takové free!". To je naprosto dostačující úroveň veřejného mínění, dokonce lepší, než kdyby zavládla všeobecná shoda, že je lépe všechny drogy nabízet a zpřístupnit veřejnosti legálně a distribudí přímo pověřit státní úředníky a zdravotníky. To by totiž možná nebylo tak výnosné jako dnes. Takže je lepší nechat bujet pocit "oni ti odpůrci drog jsou vlastně jen takoví suchaři bez smyslu pro odvaz a nerozumějí mladým, a navíc o těch drogách nevědí vůbec nic!"
Souhlasím ale, že nepravdivé či zkreslené informace, ať už jsou předkládány se sebelepším úmyslem, jenom nahrávají takovým snahám relativizovat zlo.

reagovat 24.9.2003 20:58 - Jiří

Jo, ještě jsem zapomněl napsat k tomu svému příspěvku jeho hlavní myšlenku: když si nejsem jist, komu uvěřit, rozhodně nic nepokazím tím, že drogu odmítnu. To se ještě nikomu nikdy nevymstilo!!!! Super, ne?

reagovat 29.9.2003 19:21 - Lukas

Je známo že v usa v padesátých letech byla extáze užívána obrovskou masou lidí,a byla volně prodejná v barech,na benzinach.Kde jsou dnes ty hromady dementních lidí?Již dlouho sháním seriozní důkaz o neurotoxicitě extáze,ale hledám marně.Moje přítelkyně bere extázi 4 roky,já ji neberu,a samozřejmě mám obavy z toho že by se z ní měl stát debil,nebo přinejmenším ve třiceti sklerotickej parkinsonik,zatím je ale všechno v pořádku,je zdravá veselá a umí se bavit.Jen doufám že nikdy na žádnej zaručenej důkaz o škodlivosti na mozek nenajdu!

reagovat 3.12.2003 09:01 - Michal

Drogy jsou celkově pěkné sračky. Serou mě keci od lidí kteří to neskusili a namají tak svůj vlastní názor na tuto drogu a rozšiřují nepotvrzené informa ce které někde slišeli at to vyzkouší nebo se zdrží komentáře.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.2.2012 21:16 - neurochirurg

Já chodim na pařby skoro každej tejden a většinou si tam dám extázi. Činil jsem tak i během studia na doktorské fakultě. Zatím jsem neskazil žádnou operaci narozdíl od kolegů. Mám spoustu kamarádů,co taky berou extázi,a nic jim neni. Naopak znám spoustu trosek z alkoholu.

reagovat 7.4.2012 12:48 - čtěte

K tématu: drogy.satelit.cz/ecstasy.htm

reagovat 16.9.2012 21:28 - Tess

Vyzkoušela jsem a NÁDHERA!!!! A jestli bych si měla vybrat mezi alkoholem a extazi, tak souhlasím s většinou lidí. Vyberu si extázi. A po přečtení všech komentářů. Nevím proč, ale špatné a negativní komentáře píšou snad úplný dementi. Proč člověk co s tím má zkušenost, napíše naprosto inteligentní a stručný komentář. A dement bez zkušeností je okamžitě agresivní,sprostý a gramaticky nevzdělaný. No, tak vám nevím co je na extázi tak špatného :-D Ale i přesto všechno, ruku na srdce, je to droga. Takže všechno s mírou.

reagovat 18.1.2014 03:06 - o extázi

Informace o extázi jsou v brožurce na
www.drogy.cz

reagovat 20.1.2014 11:41 - !

Já když si vezmu koláč,...

a to jako tvarohovy, makovy, s jabkama, hruskovy. Ja mam nejradeji s tresnema, ale to je sezonni ovoce a ze zavareniny uz to neni ono.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *