Etika-základ života

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.4.2010 10:25 - adrian

Moje partnerka nemá základy etikety, když jsem ji poznal neuměla správně držet sklenku vína, srkala při jídle a její chůze byla stylem oslíka ze šreka.Teď už to nedělá, ale přesto jsem k ni ztratil úctu, etiketa je přece základ života, ne?
nevím jak k ní znova najít cestu.

reagovat 8.4.2010 10:58 - Hanuš

Moc mi to nedává smysl. Když se neuměla chovat, tak si se do ní zamiloval a teď když se to naučila, tak si ztratil úctu?
Není problém někde jinde?

reagovat 8.4.2010 11:27 - adrian

Moje partnerka nemá základy...

vadí mi že to vychování nebylo v ní od začátku, ale že jsem ji to musel naučit.
ona se teď chová normálaně, ale dělá to proto, protože se to naučila a ne proto, že by to bylo v ní vždycky.

reagovat 12.11.2010 20:37 - Míla

Mám taky jednu čerstvou zkušenost s etiketou a musím říct, že jsem hodně zklamaná.
Pozval mne na kafe jeden známý. Vídáme se v práci nepravidelně asi tři roky a jednou mi zavolal, jestli bych s ním nešla na kafe. Tak jsem si řekla, proč ne? Dva měsíce se nedělo nic. Po dvou měsících se ozval znova a ten den jsme se sešli v jedné pražské hospůdce. Přišel na místo o chvilku dříve a už seděl uvnitř. Jelikož bylo dost plno a já ho v lokále nemohla najít, poslala jsem mu SMS, že čekám venku. Odpověděl mi s tím, že sedí tam a tam. tak jsem ho tedy našla. Přišla jsem ke stolu a tak nějak jsem čekala, že mi pomůže s kabátem. Nic. Seděl, usmíval se na mne a čekal, až se svléknu, pověsím si kabát na věšák a usadím se u stolu. Poseděli jsme asi hodinu, zaplatil kávu a začal se oblékat. Už jsem ani nečekala, že se chopí mého kabátu a šla si pro něj sama. Asi po dvou dnech jsme se potkali v práci. oba jsme šli do stejných dveří, každý z jiné strany chodby. Pozdravil mne, usmál se, vešel do dveří a nechal je za sebou zabouchnout. Já šla asi dva metry za ním, dveře jsem si tedy sama otevřela a vešla do místnosti. Podotýkám, že mu muselo být jasné, že jdeme oba do stejné místnosti, protože já v ní pracuji. Tak nevím. Jsem asi divná, ale čekala bych, že muž se chová k ženě trochu jinak, pozorněji. Podotýkám, že už nejsme žádní studenti, jemu je cca padesát a je to velice vzdělaný a inteligentní muž hodně ponořený do své práce. Pořád mi to leží v hlavě a nechápu. Zajímaly by mne názory ostatních, především mužů, co si myslí. Už nám nepomůžete s kabátem, nevstanete, když žena přijde ke stolu, pustíte nám dveře na nos ? Je mi z toho hodně smutno.
Díky za odezvu. Míla

reagovat 12.11.2010 20:55 - xy

Mám taky jednu čerstvou...

No to je zajímavý, ale řekl bych nic neobvyklého v dnešní době. Píšeš, že je inteligentní a vzdělaný, tak že pravděpodobně asi vysokoškolák, což ovšem o kvalitě člověka řekne jen to, že je inteligentní a má VŠ. Musíš si uvědomit v jaké žijeme době. Já osobně taky neznám chlapa, který by ženě pomohl z kabátu, čímž netvrdim, že takoví nejsou, zase na druhou stranu neznám moc žen, kterým by toto gantlemanství nějak imponovalo a už vůbec neznám moc žen, které by se mohly nazývat dámou. Já toho chlapa neznám, tak nemohu soudit, ale velmi často se takto chovají úspěšní kariéristé, pro které je práce, kariéra a postavení nade vše a tento typ lidí se dokáže chovat i daleko hůř, ale neznám tvého známého, tak nemohu soudit.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 15.8.2016 13:17 - František Stárek

Dobrý den.
Měl bych jeden dotaz. Zajímalo by mne, z jakého důvodu se považuje hlasité říhání ( krkání ) na veřejnosti za neslušné? Již od dětství slýchám, že člověk nemá hlasitě říhat například při obědě nebo v autobuse. Ale nikdo mi nebyl schopen uspokojivě vysvětlit důvod. Předem děkuji za odpověď.

reagovat 16.8.2016 06:23 - pampeliska

Dobrý den.
Měl bych jeden...

Ze stejného důvodu,jako se ve společnosti lidí neprdi, a pri kašli, kychani a zivani se dává ruka před pusu.
Je to ohleduplnost k ostatnim,kteří nechtějí s námi sdilet nase tekutiny pachy a pohled na vnitrnosti a jejich vymesky.

reagovat 16.8.2016 07:08 - jenda

při hlasitém smíchu vidíte co je v puse nalepené na zubech až na mandle.

reagovat 23.8.2016 15:09 - Marta

Máte také pocit, že úroveň společnosti klesá stále níž a níž?
Národ je masírován z TV seriály, kde jsou všichni imbecilní, nebo je tam každých pět minut deset vražd, takže se na TV již několik let nedíváme. Noviny jsou to samé, až se člověku trapností kroutí palce na nohách, nebo se tam zviditelňují samí hajzlíci, kteří se chtějí dostat k lizu na úkor občanů. Vláda jen loupí pro sebe a úředníci také, nebo jen tak z plezíru dělají lidem problémy. To nejsou námi zvolení zástupci, kteří se s péčí řádného hospodáře starají o to, co mají ke správě svěřené, ale vypadá to jako že stát je vlastník všeho a občané mají jen platit a platit, i když je stát nesporně ten nejhorší hospodář. Jsem sama, kdo už to absolutně odmítá?

reagovat 16.12.2016 13:17 - Josef

Dobrý den.
Měl bych jeden...

Já jsem zažil jednu holku, která zvracela a u toho si velice hlasitě krkla. A nikdo ji nic neřekl. A já, když jsem si krkl při obědě, tak bylo hned spoustu řečí. Jaké jsem prase a kdesi cosi. A když jsem jim připomněl tu holku, která krkala při tom blití, tak že to prý je něco jiného...Nechápu.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *