ESETE

První příspěvky v diskuzi

reagovat 30.11.2011 21:43 - Lili

Dobrý den, při poslední návštěvě u doktorky jsem dostala novou antikoncepci výměnou za Chloe. Prý by měla mít mnohem lepší účinky. Mám občasné prudké bolesti v podříbšku, ztrátu libida, špinění ještě několik dní po menstruaci, což by měla tato prý zlepšit. Jen mě trochu zaráží, že ji vůbec neznám a především i ztěží o ní něco najdu na internetu. Jedná se o Esete. Máte s ní nějaké zkušenosti? Jsem zvyklá si dopředu zjistit, co užívám a lék, o kterém je jen minimální zmínka (na rozdíl od ostatních) ve mě nevzbuzuje moc velkou důvěru. Žádné zkušenosti, diskuze...
Další dotaz bych směřovala k tomu, že paní doktorka mi vyloženě řekla, že mám udělat normální 7denní pauzu mezi léky, v příbalovém letáku je ale napojit Esete bez pauzy. Je tedy možné obojí i bez dodatečné mechanické antikoncepce?
Předpokládám, že spojování platíček zde nebude problém stejně jako u Chloe (bohužel u Esete ale nic takového v letáku neuvádí). Měla by snad být podobná jako Belara. Děkuji předem za odpovědi

reagovat 3.12.2011 17:27 - koka

Esete je generikum Belary, to znamená, že má stejné složení jako Belara a může být o něco levnější. Konkrétně Esete je na českém trhu nová, proto tak málo informací. Ale v podstatě, to co najdeš na netu o Belaře, platí i pro Esete. To napojení bych udělala podle toho, co píšou v příbalovém letáku.

reagovat 5.12.2011 00:02 - jana

dobrý den, také mi moje doktorka doporučila esete. teprve začínám, tak jsem zvědavá. Co se týká informací, ta jsem se snažila také nějaké najít a nic:-(

reagovat 29.12.2011 22:39 - lucie

dobrý den, také mi moje...

je stejná jako belara :-), která je myslím od německého výrobce, proto možná vyšší cena, esete je od českého výrobce, tahle antikoncepce je supr, akorát by mohla být ještě o něco levnější, tady je jejich stránka http://www.antikoncepceteva.cz/esete-informace-pro-uzivatelky.html

reagovat 22.4.2012 21:15 - Petra

dobrý večer, prosím o radu, taky mám recept na esete, antikoncepci jsem teď dva roky nebrala žádnou, menstruaci jsem měla min.týden, vím, že bych měla první tabletu vzít až v první den menstruace což je až příští měsíc, v té době, ale z osobních důvodu menstruaci nechci, můžu začít teda s užíváním esete už teď a brát ji alespon 2 měsíce bez přestávky, abych příští měsíc menstruaci neměla? prosím o radu a předem moc děkuji..

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.6.2013 12:02 - Martina

taky jsem před měsícem začala s Esete, ale nic, výše uvedeného jsem nezaznamenala, jen jsem přibrala 3 kila. Oproti Minervě jsem zatím naprosto spokojená.

reagovat 6.2.2014 14:36 - Simona

Ahoj chci se zeptat na antikoncepci Esete. 8let jsem brala Cilest všechno bylo v pohodě a ted mi doktorka predepsala Esete. Docela mám hrůzu z toho přechodu kdyz si čtu vaše zkušenosti. Tak jestli ji mám zkusit nebo radši ještě navštívit doktorku???

reagovat 5.3.2014 22:44 - AN

já jí beru rok. bolí mě...

Todlě vše jsou vedlejší učinky Esete v přibalovem letaku se dočtete!! V tomto připade je třeba kontaktovat lekaře a přestat užívat tuto antikoncepci, je třeba číct a informovat se!!

reagovat 7.1.2015 13:16 - Kacis

Ahoj, tuto antikoncepci už beru skoro rok. Doktorka mi také řekla, at mám normálně 7mi denní pauzu a pak začnu brát Esete. A zmátla mě jiná informace v letáku..ale řekla jsem si, že budu věřit doktorce, tak jsem si udělala po Minervě pauzu a zašla brát Esete. A bylo vše v pořádku.. ale u prvních dvou balení jsem také špinila a měla trošku bolesti jak při menstruaci, ale poté se to už upravilo. To u nových antikoncepcí občas bývá, než si tělo zvykne. Jinak antikoncepce mi vyhovuje, nemám žádné akné či jiné problémy, které by mi měla antikoncepce upravit, takže jsem spokojená. jde mi hlavně o ochranu proti těhotenství a o pravidelnou menstruaci, což Esete splňuje. Také snad mohu říct, že bolesti při menstruaci jsou o dost menší - někdy takřka nulové než při minulé antikoncepci. Také menstruace jako taková je slabší a někdy mi trvá dokonce jen 3 dny.. což mi vyhovuje :D . Samozřejmě někomu vyhovovat nemusí, každé tělo reaguje jinak :) ale za mě je to fajnová záležitost, zkušenosti zatím skvělé :))

reagovat 17.4.2015 14:44 -

Já beru Esete už taky celkem dlouho, určitě déle než rok. Předtím jsem brala Belaru a doktorka mi navrhla Esete s tím, že má úplně stejné složení, jenom ho vyrábí jiný výrobce, a tak je levnější. Dokonce za tu dobu, co ho beru, ho ještě dost zlevnili, což mě dost překvapilo. :) Jsem s ním spokojená, nemám žádné vedlejší účinky.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *