ESET- zkušenosti s terapií, zejména skupinovou

První příspěvky v diskuzi

reagovat 23.6.2008 23:45 - Jan Loren

Má někdo zkušenosti s terapií ve středisku ESET na jižním městě? Zejména se skupinovou terapií?

reagovat 23.2.2010 14:48 - Jarin

Dobrý den, já zkušenosti mám, ale špatné. Museli jsme být naprosto otevření, tak jsem nějaký čas byl. Ovšem doté doby, než jsem zjistil, že některé osoby úplně vše, co tam kdo říkal, vynášely dál a měly z toho naíc legraci. Navíc tam byli vyloženě negativní jedinci, 2 ženské, takové ježibaby si tam pořád dobíraly 1 zakřiknutou holčinu, dělaliy jí naschvály a vyloženě ji nesnášely. Co mě dorazilo bylo, jak jí psychicky deptaly. Když stacionář skončil, neměl jsem dojem, že by se něco změnilo a ostatní prý také ne. Ani žádné to vnitřní pochopení proč a jak....Pro mne ztráta času. Své problémy jsem si vyřešil vlastně sám až po několika letech(byl jsem jakoby vyšťavený)tím, že jsem si našel i čas sám na sebe a trochu ubral v práci (jsem podnikatel). Byli tam ale lidé, kteří měli opravdu vážné problémy a těm to myslím spíše uškodilo. Zajímal by mě také názor vás ostatních, co jste tam byli, jaká byla vaše skupina, co se tam dělo, jestli vám to v něčem pomohlo...

reagovat 23.2.2010 18:27 - Viky

Dobrý den, já zkušenosti mám,...

Já jsem chodila do ESETu na večerní skupinu, ale jen měsíc, přišlo mi to uplně k ničemu. Byla to skupina pro neurotické poruchy a poruchy osobnosti (obojí mám), ale přišlo mi, že někteří lidé se tam jen tak chodili vypovídat, spíš než terapii mi to připomínalo povídání s kamarády u kafe - jak to chodí v práci, kdo má jakého přítele, ..., prostě vůbec se tam neřešila psychika. Přišlo mi, že ani terapeuti nebyli příliš v obraze, co se psychických poruch týče, ale některým lidem to tam vyhovovalo, že se mohli takhle vykecat. Takže záleží, co od toho očekáváš. Taky mi přišlo, že se tam lidé navzájem vůbec nechápali, ukecaní nerozuměli lidem se sociální fobií, ... .

Jarine,
můžu se tě zeptat, kdy jsi tam na stacionář chodil, kdo ho vedl, kolik vás bylo a s jakými hlavně problémy? Mně byl stacionář v ESETu velmi doporučován, ale po tom, co tady píšeš a jaké mám zkušenosti s večerní skupinou, to musím ještě hodně zvážit a spíš zůstat u individuální terapie.

reagovat 24.2.2010 08:08 - Jarin

Viki, díky za příspěvek. Já tam chodil cca před 10ti lety. Stacionář vedl psycholog Jirka (příjmení si nepamatuji), jméno asistentky nevím už vůbec. Nastoupil jsem tam, protože jsem se cítil pořád naprosto vyčerpaný,unavený, večer jsem vždycky padal únavou doslova na hu.. praktický lékař i doporučil ESET, tak jsem to zkusil. Naštěstí to byla ale jenom přepracovanost a únava, jak jsem zjistil, ale až po letech. Přesně, jak říkáš, lidé tam jenom kecali a nic, psycholog tam jenom přihlížel, když jsem se jej ptal, jak vůbec celý ten proces funguje, jenom se tajemně usmíval. Seděl tam jako "Y", my si povídali...čekal jsem, že alespoň do situace vstoupí a vysvětlí, co se právě děje, nebo aspoň když ty 2 ženy pořád vrtaly do té holčiny, že řekne dost...nic. Když se pak začalo dít to, že jsme začali být trochu opatrnější - důvod jsem popsal, tak se pořád sice kecalo, ale už se neříkalo úplně všechno. Takový ti méně výřeční nebo neprůbojní si to tam celé vždycky odseděli a pak šli domů. Já jsem tam chodil pravidelně každý den po dobu 3 měsíců a bylo to v Praze, zastávka metra Opatov. když jsme se takhle bavili, co to komu přineslo, každý byl spíše rozčarovný. Snažili jsme se o všem přemýšlet a třeba i pátrat po tom, kdo proč a co řekl, co ho k tomu vedlo a tak...ale nakonec jsem já osobně došel k názoru, že tento způsob terapie není žádná sláva a i přes všechny ty řeči okolo- mají teď i své www strnky- je realita jinde.

reagovat 24.2.2010 08:11 - Jarin

Ještě jsem ti Viki chtěl říci, že myslím, že individuální terapie je asi lepší.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.6.2012 18:43 - Ahoj Mo,

Výborným psychiatrem je...

Moc moc moc děkuji, kouknu a snad se někam hnu dál!!!

reagovat 19.6.2012 22:16 - -

Moc moc moc děkuji, kouknu a...

Napiš, jak jsi na tom s hledáním a jak jsi pochodila... Díky.

reagovat 20.6.2012 09:25 - m.j.

Výborným psychiatrem je...

s dr. Konečným mám taky dobrý zkušenosti.

reagovat 22.6.2012 08:02 - Pampeliška

Ahoj,
mám taky zkušenost se třemi terapeuty. Taky mi některý sedl víc, jiný míň.
Podle čeho posuzujete Vy, jestli je některý dobrý?
Mně třeba u jednoho vadilo, že si opakovaně zval na stejnou dobu nedopatřením dvě pacientky, nebo dokonce na terapii zapomněl.
Taková chyba jde pochopit jednou...
Pro mě jsou hodně důležitá pravidla a hranice. Jistota a bezpečí v terapeutickém vztahu.

reagovat 13.11.2016 16:33 - Sykes

Ahoj,
chystám se na skupinovou terapii do ESETu, řekli mi, že tam budou lidi mého věku (cca kolem 18)...Nemáte s tím někdo zkušenosti, teď nějaká z poslední doby? Dost se toho bojím, po prvním sezení mi to psycholožka doporučila, ale já mám problém mluvit o svém problému s ní a tak jsem fakt "zvědavá", jak se budu otevírat před cizími puberťáky...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *