Erythema nodozum

První příspěvky v diskuzi

reagovat 18.7.2005 21:49 - Kovačičová

Objevují se mi na holeních bolestivé červené boule,údajně diagnoza Erythema nodozum.Nějaké rady?Eventuelní léčba.Já zatím bez léčby...Děkuji!

reagovat 19.7.2005 09:07 - Kvítko

Ahoj, erythema nodosum jsem měla, způsobila mi ho plicní nemoc - sarkoidóza, tady na doktorce je i o této nemoci diskuse. Překvapuje mě, že tě doktorka neléčí a neposlala na kožní a plicní. Protože toto vyšetření by mělo následovat. Je možné, že se toho zbavíš a odejde to bez léčení, ale mělo by se zjistit jestli nemáš plicní sarkoidózu a v jakém stádiu. Ta se léčí buď kortikoidy - např. Prednison, nebo antimalariky. Máš neschopenku, nebo chodíš do práce? Mě to bolelo tak, že jsem nemohla chodit. Takže neschopenka byla nutná. A naštěstí moje doktorka mě hned poslala na všechny vyšetření. Nejdřív to kožní, pak plicní - tam mě poslali do nemocnice, neděs se, jen na vyšetření, protože jsem nebyla moc pohyblivá, tak mě čekala další vyšetření, SONO, oční, bronchoskopie atd.. Tuto nemoc mi neléčili a uzdravila jsem se. Jediné, co mi zbylo je, že mě občas pobolívají klouby, ale už i na ně umím příznivě působit. Nejde o nic vážného, podívej se na diskusi - plicní sarkoidóza v části NEMOCI.
Hodně štěstí a domluv se s doktorkou, ať tě pošle (aspoň pro jistotu) na další vyšetření. Držím palce, ať jsi brzo zdravá :)

reagovat 7.9.2005 10:36 - Vlada

Doporučuji shlédnot www : http://www.bnzlin.cz/oddeleni/ikipvz/files/Erythema_nodosum.ppt // následné vyšetření dle povahy nemoci by určitě pro jistotu měla být provedena, jinak změnit lékaře.

reagovat 13.10.2006 02:15 - Meggy

Ahoj,jaký je průběh Erythema nodosum? Co pomůže na ty boule? Mám už několik mastiček a stále nic moc...a je to asi 6týdnů a dokonce se dělají i nové!Jinak plíce norm. Kožní navštěvuji pravidelně. Je třeba ještě jiné vyšetření?

reagovat 28.1.2007 20:04 - Erika

erithema nodosum není sranda mohou následovat další vážná onemocnění např.LUPUS

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 5.3.2012 20:25 - Kristýna

Zdravím já mám Erythema vzhledem ke Crohnově nemoci. Za rok co mi to zjistili to mám po 4 už v nemocnici mě nenechvájí protože už vím co a jak. Dávaj mi prednison a achtilovu mastičku a zavazovat si nohy aby nebyly moc namáhány chce to opravdu klidový režm a ta mastička mi opravdu do 6 dnů.pomohla a do týdne bylo po. Tentokrát mi prednison nepředepsala a napsala mi Zyrtec + tu mastičku a zavazovat. Vím jaké to je když se pak vzhledem k boulím nemžete ani postavit, tak doporučuji jít hned k lékaři a nepodceňovat to. Touto nemocí trpím od 19. let.

reagovat 6.3.2012 21:11 - jana

Mě se to objevilo poprvé nyní v souvislosti s ulcerozní kolitidou, na kterou se 13 let léčím. Ve střevě mi začal zánět prosakovat a udělalo mi to paseku. Udělalo se mi to v ohybu nad nártem, nemohla jsem chodit. Nicméně se mi osvědčilo chladit, chladit a chladit + léčba střeva, takže kortikoidy, antibiotika. Trvalo mi 3 měsíce, než se to úplně zhojilo a zmizelo.

reagovat 7.3.2012 08:01 - Martina

já to mám taky při UC,jedna mi zmizne a udělají se další,takže o ničem :-((.Čeká mě operace,tak snad mi to zmizne napořád,mám střevo úplně KO,klouby bolí a ještě ty boule:-((

reagovat 11.5.2012 15:41 - Simona

Na ČT 1 byl prý nedávno dokument, kde toto onemocnění řešili, hledala jsem v archivech, ale nenašla, nevíte někdo jak se dokument jmenoval? Jediné co mi bylo řečeno je že v dokumentu mluví odborník z Olomoucké nemocnice.

reagovat 28.6.2012 14:10 - anna

dobry den,chcem sa spytat,či sa niekto stretol s diagnozou erythema,ktora sa prejavuje len flakmi na nohach?Odberom mi zisili,že je to erythema,ale nič ma neboli,necitim sa zle,ale flaky mam i po liečtbe antiobiotikmi a prednisonom a roznymi mastičkami.Mam to už asi 10 rokov a pomaličky sa to rozširuje.Doktorka povedala ..že v poriadku.Flaky ma nebolia ani na dotyk.Dakujem za poradenie...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *