Epidurální anestezie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.2.2007 14:46 - Aneta

Jdu na operaci v dolní polovině těla. Anesteziolog mi doporučuje epidurální anesteii s tím, že celková narkóza více zatěžuje mozek, srdce, krevní oběh, při probouzení se zvracívá.
Výhodou epid. anest. je prý to, že kromě absence výše uvedených negativ prý toto anestetikum zabraňuje v prvních hodinách velkým pooperačním bolestem.

Na různých chatech jsem však četla různá nebezpečí: dlouhodobé bolesti hlavy, poškození páteře, bolestivá aplikace.....

Prosím, kdo máte zkušenosti napište, ať mám usnadněné rozhodování. Děkuji

reagovat 21.2.2007 11:51 - Jitka

Naše babička absolvovala v epidurálu operaci kyčelního kloupu, kdy ji byl vyměněn za umělý a všechno proběhlo naprosto v pořádku.

reagovat 21.2.2007 12:00 - KS

mě taky operovali na obou nohou vypáčené palce. Protože se hrozně bojím narkozy, nechali mě vybrat a já podstoupila epidurál. Aplikace není vůbec bolestivá, je to jenom injekce, předtím jsem dostala něco na zklidnění. Po operaci jsem celé odpoledne necítila od zadku dolů vůbec nic, bylo to trochu zvláštní až nepříjemné, ale dalo se to vydržet. Aspoň jsem si vyzkoušela pocit mého syna, ktarý je po úraze ochrnutý od pasu dolů. Ale nebála jsem se do toho jít. To se víc bojím té narkozy. A negativná reakce prostě nečti, ty najdeš u všeho, musíš si vybírat jen pozitiva. Hodně štěstí.

reagovat 26.2.2007 13:49 - Katka

Aneto neboj se.Před 2 týdny jsem byla na operaci a umrtvili mi to spinálním blokem (což prý je skoro totéž). Vůbec to nebolelo a hlava taky nebolela. Prý se ale po tom musí několik hodin ležet a nesmíš vstát nebo sedět. Pak prý může hlava bolet.

reagovat 2.3.2007 10:34 - Helena

Aneto, nebojte se. Mně dělali při epidurálu a tzv. "přispání" před měsícem operaci kyčle (TEP). Nebolí ani píchnutí, ani zákrok operační. Každému radím - netrpte bolestmi a jděte do toho . Klinika PP Kladno.- výborná péče. Cvičím 3x denně, za 14 dní kontrolní RTG a pak zatěžování končetiny.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.4.2013 14:15 - Petr

V celkové anestezii mně v prosinci 2012 operovali zlomenou ruku a i když CA trvala 2 hod 5 minut, bylo to úplně v pohodě. A to jsem diabetik. Žádné zvracení, žádné bolesti, za 2 hodiny po operaci jsem byl fit. Jenom mě trochu škrábalo v krku, asi od intubace.

reagovat 25.4.2013 16:48 - Dana

V celkové anestezii mně v...

Ano, je to tak, po intubaci se může škrábání v krku projevit, ale obvykle spontánně odezní během pár hodin. K celkové anestezii napíši toliko: Dnes mají lékaři podstatně šetrnější léky, tudíž je možné uspat pacienta i dosti chronicky zatíženého, bez většího rizika. Proto je možné podat CA i pacientovi, u kterého to ještě před 20 lety nebylo možné. Prostě i anesteziologie je obor, který kráčí kupředu a to mílovýmy kroky, což je i nutné, vzhledem k čím dále náročnějším chirurgickým zákrokům, bez anestezie to prostě nejde... Snášenlivost jakéhokoli typu anestezie je samozř. individuální. Hodně zdraví všem přeje: Dana

reagovat 9.4.2017 19:47 - Hedy23

Mě operovali tenké střevo (naposledy zanoření), je mi 23 let a epidural mi byl také navrhnut. Nikdy bych nevěřil, jak moc to pomůže při pooperační bolesti. Bez epíku ani ránu:-D

reagovat 22.4.2017 13:53 - Václav K.

Mě operovali tenké střevo...

Vrátil jsem se 21.04.2017 z operace žlučníku a jater z FN Plzeň, kde bylo na CT na nukl. medicině silné podezření na rakovinu těchto orgánů. Lékař mi doporučil epidurál který mi promptně na operčním sále po mém souhlasu zavedl.Nelituji a musím jen a jen doporučit. Bylo mi lékaři sděleno, že jsem silně rizikový pacient, operace byla dá se říci provedena s mým svolením na moji žádost. Operační zákrok proběhl bohudíky bez komplikací a jakékoliv bolesti či problémů ( z pohledu mého coby LAIKA). Mimo dočasně bolestivého okolí operační rány (řez přes břicho cca
45 cm délky) pražádné komplikace či co jiného nenastalo. Jen dodám to, že k mé neskutečné radosti a štěstí se na rozboru tkání na histologii zhoubné bujení neprokázalo, ale "jen" silný zánět obou tělesných orgánů.
Je mi 69 let a epidurál mi pomohl snášet operační výkon dá se říci "bez problémů". K tomu všemu dopomohl i lidský, odborný a fundovaný přístup nejen p. primáře a lékařů CHir. kliniky FN Plzeň-Lochotín, ale všech milých, ochotných a obětavých sestřiček. Rád jim za toto děkuji a říkám - ČESKÉ zdravotnictví je jedno z nejlepších nejen v Evropě, ale i na světě. Buďme za tuto vymoženost rádi a važme si toho, mnozí v "západních demokraciích" toto nemají ani za "velké peníze". Za mou osobu říkám - epidurál ANO.

reagovat 14.5.2018 13:24 - Adam

Dobrý den zítra jdu na operaci zlomeného palce a vybral jsem si amnestezii takovou ,že nebudu cítit nohy jak to bude probíhat má stim někdo nějakou zkušenost?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *