Enzymoterapie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.10.2008 16:55 - Candy

Slyšela jsem o enzymoterapii, která pomáhá řešit řadu zdravotních komplikací. Nevíte, na jakém principu to funguje? O jaké enzymy se jedná? Něco málo jsem si sice zjistila na internetu, ale zajímá mě osobní zkušenost. Nevíte někdo o tom něco bližšího?

reagovat 23.10.2008 08:51 - Formol

(Systémová )Enzymoterapie by měla fungovat tak, že se systémově (tj. ústy) podá směs enzymů (rostlinných i živočišných), které by měly pomáhat např. při hojení nebo při vstřebávání otoků. Velkým problémem je, že se nikdy nepodařilo prokázat nejen žádný rozumný klinický efekt (několik pochybných "studií" sice mírný efekt ukázalo, ale to jen z důvodu evidentní chyby - nebudu předjímat, jestli jde o záměr nebo chybu vesměs ruských a méně německých autorů). Navíc se po intenzivním výzkumu (skutečně se to zkoumalo - co kdyby to náhodou fungovalo) potvrdila původní obava, totiž že se ústy podané cizí enzymy kompletně stráví.Některé firmy však do vývoje a výzkumu investovaly nemalé prostředky, proto se snaží získat své peníze zpět. A tak se výrobce rozhodl imho ne zcela čestným způsobem tento sice neúčinný (ale zároveň neškodný preparát) protlačit na trh.. A tak si můžete v lékárně koupit např. Wobenzym, protože jeho široká marketinková propagace "zblbla" i některé lékaře a lékárníky..

reagovat 24.10.2008 16:31 - Viktorka

Ahoj Candy, delší dobu mi na problémy spojené s imunitou pomáhá enzymoterapie (konkrétně Wobenzym), proto musim říct, že nesouhlasím s názorem od Formola. Formol asi zapomněl na to, že Wobenzym je LÉK, tzn. že musí být klinicky testovány a ověřovány jeho účinky! Enzymoterapie - léčba pomocí enzymů - má několik účinků např. na otoky, bolesti, záněty, imunitu atd. Mně pomohl právě na problémy s imunitou, které se vlekly skoro 5 let. Enzymoterapie posiluje oslabenou imunitu, ale také ji tlumí, když je přehnaně aktivní, což může způsobovat velké problémy!(např. autoimunitní onemocnění).

reagovat 26.10.2008 02:23 - Formol

Jen tak mimochodem, Formol je lékař - a ví, za určitých podmínek nemusí být lék testován na účinnost (zejm. homeopatika, starý lék, doplněk potravy), potvrzeno je u něj pouze to, že skutečně obsahuje deklarované látky a že není toxický. Požadavky na prověření účinnosti byly v době registrace Wobenzymu velmi mírné (eufemizmus právě pro výše zmíněné víceméně "studie"). Ve skutečnosti neexistuje ani jedna kvalitní studie prokazující účinnost Wobenzymu na cokoliv - z toho důvodu také pojišťovny v ČR nehradí léčbu Wobenzymem, Wobenzym nebyl schválen jako lék ani EMEA (schvalování léků pro EU) ani FDA(schvalování léků pro USA), "funguje" jako lék pouze na základě toho, že v některých státech (ČR, SR, BRD, ...) byl schválen bez skutečných důkazů účinnosti, protože je legislativa nevyžadovala. Vlastně jde o relikt iracionální minulosti, takových "léků" je poměrně hodně a jen pomalu se jich zbavujeme (např. ještě před pár lety populární Agapurin byl také lék - a přesto prakticky neúčinný a jen s námahou se podařilo přimět (zejm. internisty), aby jej nepoužívali)Jen tak mimochodem - pokud jste pozorovala zlepšení, pak jsou tři možná vysvětlení - spontánní úprava, zlepšení jen subjektivní nebo je vaše choroba částečně psychosomatická. Přesně pro odlišení těchto faktorů a skutečného terapeutického vlivu léku se dělají studie - a jejich výsledky tvrdí, že všechny popisované "účinky" jsou na vrub jedné z předchozích možností. To jsou prostě tvrdá fakta medicíny založené na důkazech - lékař musí umět hodnotit předkládané důkazy účinnosti, odmítnout neplatné a z platných důkazů vybrat to nejlepší pro konkrétního pacienta (a preventivně, než se rozhodne někdo duševně ne zcela komponovaný mě napadat - Viktorka zde předkládá něco, o čem se domnívá, že je důkaz účinnosti - a já se jí pokouším vysvětlit, proč se mýlí a ve skutečnosti o validní důkaz nejde)

reagovat 26.10.2008 09:45 - Monika

Já zase nějak souhlasím s panem doktorem,vše je to jen byznys.Nejhorší je,to když se tento byznys odehrává na zdraví lidí.

Do wobwnzymu jsem vrazila pěkné peníze pro mé děti,3 měsíční kůra.Kluk po dobrání wobenzymu byl totálně bez imunity,nepomohl.Na dceři jsem taky žádné zlepšení nezpozorovala,jsou to jen vyhozené peníze.

Já měla problém s hojením ran,koupila jsem si zinek,a užívala cca 3měsíce,zdálo se mi ,že pomáhá.....ale pak jsem se dověděla,že zinek se do těla vstřebá jen s provitaminem A,takže to byla jen moje psychická úleva.Ano,přesně tak to funguje,vy si vsugerujete,že máte lék,který vám pomáhá,a ejhle,ono se udělá líp.

Psychika dělá divy!

Je to hnus,jak vydělavají na zdraví lidí,jen je oblbují perfektní reklamou.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 17.4.2017 14:42 - anicka123

Pravidelně cvičím tak,že mám často namožené svaly. V lékarně mě doporučili Enzymax. Má s ním někdo zkušenost?

reagovat 21.4.2017 17:48 - jann

Mrkla jsem na přípravek na stránce http://www.salutempharma.cz/produkty/enzymax-r/, zajímavé, čistě přírodní. Objednala jsem si ho a těším se jak bude fungovat.

reagovat 22.4.2017 17:12 - anicka123

Jdu do toho taky, píšou, že má plno blahodárných účinků a hlavně je čistě přírodní.

reagovat 22.4.2017 17:40 - jo jo

Určitě je velká náhoda, že anička a jann mají pouze jediný příspěvek na doktorce od založení profilu a jenom náhodou na tomto tématu. :-)

reagovat 23.4.2017 21:59 - raduse01

Jé konečně někdo koho zajímá enzymoterapie, náhoda nenáhoda. Asi je to zajímá. Mrkla jsem na stránky, má fungovat mimo jiné i proti únavě a dodání energie. Zní to zajímavě.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *