enteroklýza

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.5.2005 14:49 - mišel

Ahoj lidi, mám jít za čtrnáct dní na enterolýzu (sonda ústy do tenkého střeva) slyšela jsem, že se většinou netrefí a trápí tam člověka třeba půl hodinu a nakonec musí stejně pít nějaký roztok a každých 20 mu dělají rentgen....Jestli jste na tom někdo byl prosím napište svý zkušenosti...už jsme byla na colonoskopii, ale to mi nepřišlo tak hrozný jako strkání hadice bez uspání do krku...jdu na to do nem. Královský Vinohrady a fakt se bojim... Dík M.

reagovat 12.5.2005 14:57 - diblík

nemyslíš enteroklýzu? to se dá sondou do střev kontrastní látka+vzduch a pak se rentgenuje jak prochází tím střevem, dají se tím vyloučit střevní zánětlivá onemocnění včetně coeliakie.
nechápu proč by se neměli strefit, vždyť tu sondičku polkneš, takže se ti ta látka dostane jícnem do střeva jinam prostě nemůže- upřímně pro mě to bylo příjemnější než kolonoskopie, tak nevím, je to asi názor od názoru.
ale nemyslím, že by to bylo nějaké nesnesitelné,ale příjemné taky ne-které vyšetření, ale příjemné je, že?:o))

reagovat 12.5.2005 23:08 - Zdeněk

Mišel, enteroklýzy se nemusíš vůbec bát, protože ze všech vyšetření s hadicema, je tato nejméně nepříjemná. To co ti strkají do krku je velmi tenká hadička (slouží jenom pro napouštění kontrastní látky, odhaduji průměr tak na 3mm), pokud je to slušná nemocnice, tak ti stříknou do krku nějaký znecitlivovák, takže nebudeš ani dávit. Pravdou je, že hadička (právě proto, že je tenká) má tendenci se v žaludku zatočit a proto se musí trochu povytáhnout a znovu zanořit až se dostane do dvanácterníku. Není to nic hrozného.

reagovat 12.9.2005 09:49 - S.O.S.

Příští středu mám také jít na toto strašné vyšetření,ale s nejětší provděpodobností ho odmítnu - připadá mi to jako jít na popravu - hlavě kvůli té sondě - prý se strká do nosem až do střeva - čím pak tedy budu dýchat, když mi ucpou nos ? Nedávno jsem byla na magnetické rezonanci a bylo tak strašně zle, protože mě tam místo slíbené půlhodinky trápili víc jak hodinu.
Prostě mám šílený strach - pomozte mi jestli můžete !!!

reagovat 12.9.2005 10:17 - Zdeněk

Přečti si, co jsem psal výš a nedělej z toho horor. Pokud se Ti nezamlouvá nos (mě osobně taky ne), tak požádej a spolknutí hadičky, nevidím důvod pro odmítnutí.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.12.2010 17:40 - Ivana

ahoj taky mam jit na toto vyšetřeni ale mam knedlik v puse sem nemocna neměla bych to zrušit ?

reagovat 17.11.2011 14:48 - death

Příští středu mám také...

skapeš

reagovat 19.1.2012 09:33 - Bubu

.. já osobně už zažila snad všechno :) a enteroklýza nepatří k těm oblíbeným. Ale rozhodně to neni drama, hlavně u toho nic nebolí, což je vždycky plus :) poprvé jsem si tu hadičku zaváděla v sedě do krku sama (doktor řekl, že to pro mě může bejt příjemnější - to bylo vtipný :)), podruhý doktor v leže a tomu to opravdu docela trvalo, protože se musel trefit až na začátek tenkýho střeva a když sem koukala na tom rentgenu, je to docela věda :) takže.. nic to není.. jediný co mi vadilo, že to trvalo dlouho, člověk chce mít všechno hned za sebou. A hlavně sprej na znecitlivění krku bych potřebovala silnější :) tak to je trochu nepříjemný.

reagovat 9.1.2013 14:21 - Janka

Ja idem zajtra na CT enteroklýzu, dali mi vypiť magnéziový roztok domov. O 14.00 jeden sáčik a o 16.00 druhý sáčik. Dali mi aj antialergickú prípravu, lebo mám HIT a alergiu na jód. Ako dlho prosím Vás to vyšetrenie trvá? Tam kam idem ja dávajú sedatíva, takže mi bude asi jedno kde mi hadičku zavedú, pri kolonoskopii pod sedatívami mi to bolo jedno. Ďakujem Vám.

reagovat 14.6.2014 23:39 - Crashman

Já mám jít na MR...

No klasická enteroklýza hadičkou přes pusu až za žaludek...na to moc rád nevzpomínám. Trvalo to dlouho, látka která se do hadičky plnila velkou stříkačkou byla studená, navíc se mi ve střevu-díky obsahu střevních plynů- téměř nehýbala, takže doktorka musela tlačit plnou silou na stříkačku aby tu látku dostala dovnitř. Výsledek- látka stejně a ni po několika hodinách nedosáhla konce tenkého střeva /měl jsem Crohna/. Takže doporučuju jen CT enteroklýzu - ta je v klidu.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *