enkopréza

První příspěvky v diskuzi

reagovat 15.10.2002 09:55 - Dana

Byla bych moc ráda, pokud má nějaká maminka zkušenosti s enkoprézou u dětí. Našemu synovi je totiž už 9 let a je to pro něho dost zatěžující problém, se kterým se trápíme již několik let a stále neznáme příčinu. Zpočátku jsme prošli psychologickou intervencí, kdy při arteterapii bylo přechodné zlepšení. Absolvoval i rektální manometrii - vše v normě. Dále jsme také delší dobu v homeopatické léčbě, ale ani to zatím nepřináší větší úspěchy. Díky za každé případné zkušenosti či rady.

reagovat 27.4.2007 11:18 - andrea

já mám stejný problém a potrebovala bych taky radu az se trochu pohnu poradim zatim

reagovat 11.5.2007 21:30 - Lenka

Poradte mi prosim s 12 letym synem,ja uz nevím jak a co s nim mam delat.Plenky nechce,veskere vysetreni byli v poradku.

reagovat 30.10.2007 11:28 - Luděk

Je mi 27 let a trpim spatnou funkci sverace,pokakavam se,prosim poradte nekdo,jsem uz s toho hodne zoufaly,veskere vysetreni nic neukazaly.

reagovat 13.11.2007 15:07 - jana

ahoj dani!vím,že je to pro vás zatěžující problém,ale mohu vás ujistit,že sice u nás tento problém nemáme,ale máme zase enurézu,takže podobný problém,ale hlavně klid,určitě ty naše dítka z toho vyrostou

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.3.2017 07:45 - Jakub

Byla bych moc ráda, pokud ...

Chccte radu od maminky? To sice nejsem, ale zkušenosti v tomto oboru mám poměrně bohaté. Nutno přiznat, že enkopréza a enuréza jsou poměrné častým problémem. Zejména v poslední době je to až 5% populace. Ve velkém množství příkladů se jedná o onemocnění ne fyzické, ale psychické. Rozhodně doporučuji konzultaci s psychiatrem. Mnoho případů se dá pod jeho vedením odstranit,nebo zmírnit. Podstatná je příčina. Může to být například: Nová známost matky, příchod do nového prostředí,žárlivost na mladšího sourozence aj. To jsou nejčaetější příčiny, které je třeba brát v potaz a tohle všechno právě řešit s psychiatrem, protoče jen on může posoudit, zda tento problém je, nebo není v jeho oboru. Léčba homeopatiky je naprostá blbost a může to být i nebezpečné. Homeopatika nejsou léky,, ale pouze stimulují vlastní reakce těla. Nicméně u toho bych byl velice opatrný, protože při léčbě nemoci, která není můžou homeopatika způsobit přebujení některých hormonů a to potom teprve peklo. Vím, že je to z mé strany mlácení prázdné slámy, ale zkuste se zamyslet, zda opravdu není příčina u Vás.

reagovat 23.3.2017 08:02 - Jakub

Dobrý den, i já mám tyto...

Ahoj Jano. Přečti si můj předchozí článek a tam možná najdeš odpověď jen bych ve tvém případě zachoval klid. Lékař nepsychiatr zjistí příčinu jen v mizivém procentu případů.

reagovat 4.4.2018 19:58 - lucka

Ahojte,
máme to taky,někdy když je doma napětí je to horší,nebo když mají rodiče moc prace,zjistila jsem ,že jsou snad nějaké tábory na léčbu enkoprezy.Enuréza ,čili počůrávání se léčí na psychiatrii,pobytovým a režimovým

reagovat 4.9.2018 11:18 - ___

Enkoprézu jsem měl ve věku od 8mi let do 13ti. Absolvoval jsem tzv. školu kakání, tak tomu říkali. A taky biofeedback. Délali to v nemocnici na dětském oddělení. Od 13ti jsem vyléčen. Žádne potíže.Jen občas mám zácpu, ale už si s tím lehko poradím právě kvůli těmto procedurám, které mne naučili správnemu vyprázdňování. Léčí se to právě školou kakání a biofeedbackem.

reagovat 8.9.2018 14:36 - Káti

Enkoprézu jsem měl ve věku...

My máme doma taky ten problém. Chodíme s klukem od šesti let věku s tím po doktorech. Dnes je mu 10 a stále to trvá. Hospitalizován byl s tím už 3 krát. Po hospitalizaci a biofeedback terapii se to zlepší, ale po několika měsícich se to vrátí. Bylo nám řečeno, že u této diagnózy může trvat léta, než se to zlepší, že máme být trpěliví, že u některých dětí to může trvat někdy i do dospělosti, ale ve většině případů se to zmírní v pubertě. Tak čekáme...zatím pravidelně klyzmata tak 2-3 krát týdně. Tak jsme rádi, že předchozí člověk psal, že se mu to v 13ti upravilo. Doufáme...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *