endoskopie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.2.2005 17:31 - Lucie

Spousta lidí má velký strach z endoskopického vyšetření,ráda vysvětlím všem,jak vyšetření probíhá a jak se nejlépe připravit.Věřte,že máte zbytečně velké obavy.

reagovat 22.2.2005 12:52 - Láďa

Prosím o přibížení, postupu, přípravy a samotného výše uvedeného vyšetření.
Vykašlal jsem nitky krve ve sputu a plicní lékařka mně chtěla odeslat na uvedené vyšetření, což jsem odmítnu. Moc a moc se tohoto vyšetření bojí, neboť se dávím i při prohlídce ústní dutiny, má-li lékař dřevěnou lžičku.Zvedá se mi žaludek. Prosím o odpověď.

reagovat 22.2.2005 13:11 - Verča

Já jsem při tomto vyšetření osobně asistovala,ale neprodělala jsem ho.Myslím si,že to bude ve vašem případě nutné provést.Lékařka vstříkne do průdušek umrtvující prostředek-i do dutiny ústní a zavede bronchoskop.Více k tomu netřeba dodávat,protože záleží na konkrétním člověku jak to snáší.Myslím si,že ke zvracení to nutit nebude,ale ke kašlání asi ano.Pak je jěště možnost že byste si požádal o krátkodobou narkózu,ale nejsem si jistá zda by to bylo u tohoto vyš. možné.

reagovat 12.3.2005 21:41 - Michal

Nevim jak u bronchoskopie, ale u klasické gastroskopie je možné požádat o analgosedaci. Není to přímo narkóza, ale způsobí to, že se na zákrok nebudete vůbec pamatovat. Kdyby mi pak neřekli, že jsem byl vzhůru, tak si myslim, že jsem vyšetření prospal. Není se čeho bát, jen to chce trvat na té analgosedaci.

reagovat 13.3.2005 08:09 - Zdeněk

Michale, znám taky nemocnice, kde Ti doktor řekne, že můžeš jít jinam.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 13.2.2014 20:00 - Jindra

Kolonoskopie je opravdu hračka. Rád bych ale věděl, jaká je endoskopie do močového měchýře, tam už to bude asi horší.

reagovat 17.2.2014 15:09 - mudr.george

Kolonoskopie je opravdu...

Endoskopické vyšetření močového měchýře Přístroje, kterými se toto vyšetření provádí jsou cystoskopy.
Endoskopické vyšetření močového měchýře probíhá následovně:
----
Po dezinfekci genitálu a sterilním zarouškování se aplikuje "stříkačkou" speciální látka do močové trubice, která má za úkol lokální znecitlivění a lubrifikaci (kluzkost) močové trubice při zavádění cystoskopu do močového měchýře. Po zavedení přístroje se močový měchýř plní destilovanou vodou, aby se dobře rozvinul a mohl být lépe prohlédnut. V této fázi můžete mít pocit na močení. V případě nálezu podezřelého ložiska na sliznici měchýře zavádí operatér do cystoskopu bioptické kleště, kterými Vám odebere malý vzorek sliznice močového měchýře k histologickému vyšetření. Po výkonu je vypuštěna náplň močového měchýře cystoskopem a pacient odchází bez většího omezení.

reagovat 15.4.2016 14:10 - Mgr.Marta Svobodova

Dobry den,dnes jsem absolvovala vysetreni endoskopicke a tak konecne mohu prispet a vyjadrit svoje pocity. Od cloveka je treba volit sebekazen a pak sehrany a sikovny personal. Doporucuji uklidnujici injekci i.v., jiz ten pocit pomuze nervy uklidnit. Byla jsem velmi spokojena.

reagovat 15.5.2018 09:12 - bojim

Endoskopické vyšetření...

Urolog mi naplánoval toto vyšetřeni, protože mám špatné krevní testy, antibiotika nepomohla a otec rakovinu močáku. Je zde nějaká žena , která to bez nějakého umrtvení vydržela? a dá se to vydržet? na jakou bolest se připravit?

reagovat 15.5.2018 12:22 - nejsem žena

Urolog mi naplánoval toto...

ale mohu vás uklidnit. U žen je cystoskopie naprostá pohoda, protože máte kratší močovou trubici a nemáte prostatu. Protože jediný trochu nepříjemný pocit (vteřina, dvě) je u mužů překonání prostaty.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *