Ebola

První příspěvky v diskuzi

reagovat 27.9.2002 13:04 - Dr.Hanz

Rozhlížel jsem se mírně po tomhle servru a našel jsem tady neuvěřitelnou skrumáž nápadů, dotazů a připomínek, některé vážné, jiné ne. Tak trochu nevím jestli jsem zapadne můj dotaz týkající se vysoce rizikové skupiny "vynořujících se virů" mezi něž patří Ebola, Lassa, Hantan aj...
Zajímalo by mě totiž, do jaké míry si odborná i neodborná veřejnost uvědomuje riziko, které souvisí s použitím těchto vysoce infekčních a smrtících mikrobů při válečném konfliktu, eventuelně teroristickém útoku. Co si vůbec pod pojmem biologické zbraně lidé představují a jestli vědí jak se v takovém případě zachovat a co očekávat. Za podnětné připomínky předem děkuji.

reagovat 7.11.2004 10:14 - Ehm

Ryhle palit mrtvoly a hlidat si zdroje pitne vody? :o)) Nevim, porad

reagovat 8.11.2004 06:56 - Hanka

Co dělat teda nevím, ale co očekávat.... Tuhle jsem zrovna četla o těchto nemocech v jednom časopise, např. o Ebole psali: Léčení:neznámé, úmrtnost: 90-100%, příznaky: dochází k rozpadu tkání, člověk smrká, vyplivuje krev, zvrací rozpadlý žaludek a z konečníku mu odchází rozpadlé vnitřnosti. Takže nepředstavitelná hrůza. Bojím se v životě tolika věcí, že kdybych měla myslet ještě na biologické útoky teroristů, asi mi hrábne. Jinak myslím, že by nás kompetentní orgány snad nějak varovaly, ne? Jako při povodních, když hlásily městské tlampače...

reagovat 21.2.2006 13:23 -

byla bych moc ráda kdybyste mi zasílali veškeré informace o viru Ebola,nejlépe kde vznikla,původ,atd. děkuji .Studentka 9.ročníku, Základní školy.e-mail:PARAKOVA.K"seznam.cz

reagovat 19.8.2006 13:09 - MIA

Četli jste knihy R.Cooka?Jsou Vynikající!O ebole apod. se dočtete v Epidemie nebo Nákaza,to přesně už nevim.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 19.8.2014 17:26 - Jox

Fšechno se k nám nedonese....

Pusťte na epidemii homeopaty, léčitele a podobné živnosti a je po ní za týden :-DDD

reagovat 11.9.2014 17:19 - Karel

Jen taková zajímavost. Úmrtnost na současný kmen eboly je 50% nakažených. Ofšem tato úmrtnost je v nemocnicích - i když ne vždy nejlépe vybavených - kde nemocní dostávají značnou podpůrnou péči.

http://www.tropicke-nemoci.cz/ebola
Jádro léčby spočívá pouze v intenzivní péči a podpůrné terapii. Kvůli dehydrataci potřebují nemocní nitrožilní dodávky tekutin a vitamínů.

Co v případě že se nakažení nedostanou do nemocnice?

reagovat 12.9.2014 17:10 - Adolf

Nechápu proč někdo leze do Afriky. Nic tam není a obyvatelé nic nedělají hlavně chlapi. Zem je úrodná, ale na poli vidíte dělat jen ženy a děti. Zavřít hranice a bude klid.

reagovat 15.9.2014 14:11 - Karel

Nechápu proč někdo leze do...

Že někdo leze do Afriky. No prosím. Ale horší je že mnoho afričanů se snaží lézt sem. A inkubační doba eboly je tři týdny.

reagovat 9.10.2014 20:00 - P

Tak snad se podezření na ebolu u pacienta v Praze nepotvrdí...

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *