Dyskalkulie

První příspěvky v diskuzi

reagovat 10.1.2010 02:47 - Jirka

Dobrý den, dneska jsem zjistil jednu věc moje přitelkyně (20 let) dělá střední školu. Zkoušel jsem jí matematiku snažil jsem se jí vysvětlit mnohočleny, odmocniny, mocniny což celkem pochopila a byla schopna vypočítat téměř jakýkoliv lehčí mnou zadaný příklad, jaký šok mě ,ale potkal, když jsme se dostali u jednoho přikladu k tomu že nedokaže spočíst např. 3-5= , -2-4= ,snažil jsem se ji to asi 20 minut vysvětlit a prostě nebyla to schopna spočítat aby neudělala chybu.Může se jednat o Dyskalkulii ? Jde to nějak v jejich letech léčit nebo alespon redukovat ? Jinak třeba když ji zkouším Ekonomiku,ČJ prostě předměty kde se něco šroti na vzpamět do hlavy tak s tím nemá sebemenší problém.Já dělám vysokou školu technického směru a matiku mám neustale ,ale aby někdo nedokazal spočíst -2-5= ? a zároven dokázal pochopit odmocniny, mocniny to nechápu.

reagovat 11.1.2010 18:34 - Jiří

Milý Jirko, zda se jedná či nejedná o dyskalkulii, musí posoudit klinický psycholog. Najděte si kl. psychologa, který je zaměřený na specifické poruchy učení, má k dispozici testy, jimiž to zjistí. Matematika je věda, kterou se nelze učit jako "básničku", musí se přesně pochopit. Jsou lidé, kteří mají slabší logické uvažování, což může být případ Vaší přítelkyně. Na druhou stranu mohou být velmi zdatní např. v jazycích nebo tzv. "šrocení". Něco o tom vím, poněvadž jsem matematiku a taky fyziku doučoval, mám vystudovanou strojní fakultu.
Pokud s tím Vaše přítelkyně má značné potíže, zkuste toho psychologa, pak uvidíte.

reagovat 7.6.2010 12:40 - Vlaďka

Bohužel jsem ten samý případ již od dětství.... Nemít matematiku, už mám dvě vysoké školy. Bohužel teď to vypadá tak, že dálkově studuji, chodím na doučování už rok a přesto nejsem schopná ve škole správně vypočítat příklad. Z jiných předmětů nemám problém, vše za 2, ev.3. Ale jinak přesně totéž jako u Vaší přítelkyně. Nevím co s tím.... Může mě ředitel školy povolit upravený plán pro matematiku? Lze se někam odvolat....? Nevím poraďte. Přece to kvůli matice nezabalím.

reagovat 7.6.2010 12:42 - Vlaďka

Dobrý den, dneska jsem...

Pokud najdete někoho, kdo Vám je schopen toto diagnostikovat, dejte mě prosím vědět na mejl : radnice@radnicko.cz - moc děkuji.

reagovat 7.6.2010 13:57 - tak

Pokud najdete někoho, kdo...

jsem ráda ,že nejsem sama .matika byla je a bude pro mě španělská vesnice .nikdy jsem nedokázala pochopit co vlastně po mě chtějí.já jsem s matikou ,vždycky bojovala ,ale až ve třeťáku mě teprve začala bavit .poprvé v životě a naposled jsem měla trojku z matiky.já jsem na matiku totální exemplář nechápavosti.doufám ,že malej matiku bude ve škole chápat sám od sebe a nebude od přírody takový jako já.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.6.2015 11:02 - Helča

A co na to rodiče? Při...

No nic no :/ jen babicka o tom vi :/

reagovat 24.6.2015 21:01 - Helča

Tvoji rodiče neví, co se...

Tak nejak no. Nevim jestli to babicka rikala mym rodicum. Ale mamka dela jakoze nic . tak nevim no :/ me se to s ni nechce rozebirat :/ nemluvila jsem s ni o tom. Ale myslim ze by to mela vedet . Mam z toho hrozny deprese a stydim se za sebe.

reagovat 24.6.2015 21:30 - Sylva

Tak nejak no. Nevim jestli to...

Tak je to správné-styď se! Protože dyskalkulik=poloviční debil!

reagovat 25.6.2015 08:44 - učitel

Co to tady ty svině...

Venco, jak je to správně-7 a 5 je 13 nebo 7 a 5 jsou 13?

reagovat 25.6.2015 09:50 - Helča

A co teda ta babička? Že...

Venca- no jako myslim ze s nima mluvila ale mamka dela jakoze nic. Zkusim se ji dneska zeptat po skole..

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *