DVOJČATA A (VELKÁ) ZÁVISLOST NA SOBĚ

První příspěvky v diskuzi

reagovat 1.8.2009 23:14 - Lily

Ahoj mám takový specifický problém...mám sestry dvojčata 21 let, ale jsou jiný než ostatní.Aby jste byli v obraze... už na základní škole byly vystaveny šikaně,posměchu,urážkám (byly spolu v jedné třídě) atd..po té nastoupily na učnák, docela to bylo v pohodě, ale celkově mají nízké sebevědomí.Pak šli na nástavbu a lidi ve škole si znich opět delali srandu,odsuzovaly je a brali je za podivínky. Jenže oni se v podstatě těch lidí bojí.Dokonce je vyřadili i z tabla, že je tam nechtěj. Jde o to,že sestry se tak uzavřely, že v podstatě cca 4 roky jsou v pokojíku a čučí na bednu to je jejich jediná zábava,tak 2x týdně vylezou ven. Nemají kamarády,záliby...a jsou na sobě závislé a to tak, že např.pokud jedna řekne že dnes nebude jíst brambory, tak ta druhá taky ne. Do toho máma přilejvá olej do ohně tím, že jsou neschopný, proč nejsou jako normální lidi, proč nemaj kluka, proč nechodí na diskotéky atd...Když to chci sněma řešit, např že půjdem k psychologovi ukrutně se naštvou a ještě více se ponoří do své deprese a klidně mi řeknou, že často mívaj myšlenky na sebevraždu jenže prý nemaj na to odvahu. A tak je to pořád dokola, už nevím jak dál...stalo se vám něco podobného? Nebo jak to vyřešit? Problém je v tom, že snima nic nehne! Prostě nechtěj!Co dál? :-(

reagovat 3.8.2009 10:10 - HANA

Chodí alespoň do práce ?

To je případ pro psychiatra.

Máte rodiče?říká se a i jsem to zažila,že už starší 70 l umřela a ta druhá za necelý rok po ní.

A to žily od sebe,jako vdané hodně daleko.Lily,musíš zakročit rázněji,přes obvodního dr.Je pravda,že to budou odmítat,jsou svéprávné.Ale nějak rozumným způsobem je z toho vysvobodit.Napiš,zda se něco mění.Můžeš si z psychiatrem promluvit i sama .

JAK NA TO. JINAK OPRVDU MOHOU NĚCO VYVÉST .\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\!!??!!

reagovat 3.8.2009 11:03 - Lily

hm..je to problém,oni už jednou šli k psycholožce, ptž jedna měla problém jíst (44kg) a blbá psycholožka jí řekla ,že to takhle nepůjde a že jí dá na kapačky,místo aby řešila ten problém, samozřejmě segry se toho zalekly a už nechtěj k žádnému psychologovi, ale Vím že to je asi jediné řešení. :-(

reagovat 3.8.2009 11:27 - Jana 71

A ta dvojčata jsou něčím odlišná? Chováním? Vzhledem? Proč se vlastně ti spolužáci chovali tak zle.

Kolik jim je. není to jen pořádná puberta?

reagovat 3.8.2009 11:48 - Lily

Vše jsem psala 21 let, stejně se neoblíkají, mají svůj uzavřenej svět rádi si kreslí různé obrazy, nebo něco vytváří. Co se týče spolužáků, byl to většinou posměch, že např. nemají mobila a to byl cca rok 1998, nebo že jsou hnusný atd..Je fakt že já toto na základce zažila taky.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 6.8.2009 12:52 - Lily

díky za rady a odpovedi...

reagovat 26.9.2009 20:46 - c

Ahoj Lili.Jak to se sestrama vypadá?
Jsou už trochu lepší?
Dej vědět.

reagovat 26.9.2009 20:56 - yx

xy

reagovat 19.1.2010 22:15 - Kačka

Ahoj mám takový specifický...

I já jsem z dvojčat, se sestrou jsme chodily do stejné třídy, zažily šikanu, ale byly jsme na to 2. Problém nastal, když se projevila rozdílnost našich povah - sestra mě začala též šikanovat a ztrapňovat ve třídě, doma mě psychicky vydírala a ze žárlivosti mě před ostatními pomlouvala, dokonce tak, že vždy když jsem se začala s někým scházet tak jsem toho raději hned nechala, protože ten teror se nedal vydržet, její chování jsem vždy obrečela a celé noci nemohla spát, a když ano tak mě děsily noční můry, ve škole jsem se snažila nějak přežít, trpěla jsem depresemi, brala léky a zůstala bez přátel, svěřila jsem se i rodičům, ale spíš mi dali najevo, že si za to mohu sama, doteď mi dělá problém s někým navázat vztah, pracuji doma - vyřizuji korespondenci jedné firmě, mám štěstí, že jsem našla alespoň toto místo, mezi lidi se bojím - objevila se u mne sociální fobie. Navíc se cítím jako ošklivé káčátko.

reagovat 4.8.2010 17:02 - H

Mým holkám je 12 let a stale spí u sebe v jedné posteli,jedna bez druhé nikam nejdou.Zkusila jsem je rozdělit alespoň o prázdninách ale byli jako bez života.Bojím se že nebudou samostatné.Jak na ně.Nebo se bojím zbytečně.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *