Dvanácterník a vředy

První příspěvky v diskuzi

reagovat 1.7.2006 10:21 - Martina H.

Ahoj všem!
Před 12-ti lety mně praskl vřed na dvanácterníku, teď se bolesti 12-terníku opakují jako jsem dříve, ale nechce se mně jít gastroskopii. Koupila jsem si sušenou syrovátku ve zdravé výživě a zkouším ji při problémech popíjet. Cítím příjemné zklidnění. Užívám ještě tinturu z kopretiny řimbaby - může se jí jen pět kapek 2x denně.

Máte ještě nějakou radu, jak jít na dvanácterník?

reagovat 9.7.2006 19:34 - Pája

Martino, já jsem se dlouhé léta trápila bolestmi břicha, než jsem se odhodlala jít k doktorovi. Diagnóza: zjizvený dvanácterník četnými jizvami po vředech. Nasadil Ulcosan. Moc mi pomohl. Od tý doby, když je náznak bolesti, doktor mi předepíše ténto lék, nebo podobný (Ranital, Ranisan). Někdy ty léky beru na jaře nebo na podzim preventivně. Díky tomu jsem už 10 let bez problémů.

reagovat 24.7.2006 16:08 - Martina H.

Pájo,

Ulcosan jsem kdysi také užívala. Šla bych si jej ráda předepsat, ale váhám, až bude zase hůř. Už jsem se na gastro objednávala před několika týdny a hned mně sestra v telefonu řekla, že budu muset na šlauf. Když jsem tam měla jít, tak jsem byla rozhodnutá sondu odmítnout. Ale nešla jsem tam, protože mně do toho něco vešlo něco neodkladného. Nebylo to ze zbabělosti, od doktorů se nenechám tyranizovat.

reagovat 28.7.2006 11:48 - kulich

Dobrý den chtěla bych se zeptat kde vás přímo bolí břicho.Já mám asi měsíc problém se žaludkem je fakt,že mi to začalo jak křeče a měla jsem velkou stresovou zátěž,teď mě to bolí jen když se najím tak jako kdybych se cítila úplně plná a je mi těžko prosím můžete mi poradit?Díky moc mám strach.

reagovat 28.7.2006 16:02 - Martina H.

Dvanácterníkové bolesti vystřelují doprostřed spodní části hrudní kosti, tam kde je solár plexus.Kulíšku, jelikož pracuji x let s kyvadlem a celkem se v diagnostice trefuji, tak u Tebe mně to ukazuje na poruchu SLINIVKY. Dr. by Ti ji nemuseli ani zjistit. Slinivka je pak spojena i s 12-terníkem. Na slinivku je dobré si v lékárně koupit tablety ALOE VERA - stačí užívat jen po půlkách, protože jsou dost silné.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.4.2014 22:12 - Nikol

Dobrý večer, potřebuji radu. Je to čtyři roky začalo mě bolet přímo v trojúhelníku pod žebry. Doktor mi tenkrát řekl ze je to od žlučnvíku a dsl mi algifen. Poté dlouho nic. Jednou zacas to bolelo ale většinou třeba jenom pi vínu nebo tvrdém alkoholu. Poté to pokaždé ustalo. Teď b únoru jsem začala mít znovu bolesti v trojúhelníku šlo to az do zad a začala jsem ztrácet. Na pohotovosti mu řekly ze je to ledvinova kolika a nechali me na kapačkach. Druhý den úleva.dva měsíce pokoj a teď jsme d kamarády byli ve vinárně a druhý den mi bylo znovu zlé bolest v trojúhelníku šíří se do žaludku často říkám mívám pocit na zvracení a bolí ne hrozne v zádech. Většinou na lačno. Když de najim buďto to ustane úplně a nebo to nebolí tolik. Co myslíte je to nějaký vřed? Moje maminka má problémy se žaludkem můžu to mít také. Chci se nechát poslat na gslauf. Ale mam strach je mi 22 a.mít rsk brzo vředy. Četla jsem ze dvanactnikove vředy mívají hodně mladí lidé.jinak chuť k jídlu mám a nehubnu Jeden čas jsem byla hodně ve stresů tak to mi taky asi přidalo. Poraďte a napište své názory a zkušenosti. Děkuji příjemný večer

reagovat 26.6.2014 12:27 - NIKOL

Dobrý večer, potřebuji...

Milá Nikol, také jsem kdysi měla vřed na dvanáctníku, bylo mi kolem 30....Opravdu,když bolelo a něco jsem pojedla,ulevilo se. Vřed se pak léčil díky skvělému lékaři Ranisanem (tím silnějším) a pak po létech odezněl. Doporučuji pít LNĚNÉ SEMÍNKO...Vyšetřit žaludek.Pokud byste měla vřed, bolest sama neustoupí napořád a také bude nesnesitelná. Přeji hodně zdraví. Žofie

reagovat 21.4.2016 18:44 - Nataša

Dobrý den mám třetí den potíže na dotek na dvanácterníku a připadá mi zatíženy a špatně se mi nadechuje mám pocit sevření je to bolestivé i píchá po celém hrudníku neví někdo coto může být? Zatím mě nabrali krev na hadici do konce se bojím trpím depresy včera jsem byla na poh.tam mi zas řek že mám nervozitu aniž by něco věděl doporučí někdo mimo zavedení hadice něco účinného děkuji natasa

reagovat 1.5.2016 14:54 - mirek

Po požití kysaného domácího i kupovaného zelí které je povařené u mě vyvolá zvracení.Je to zvláštní protože syrové mi nic nedělá.Nevím co mi to v těle podráždí a cítím se plný.

reagovat 31.8.2017 20:15 - albialbi22

Zdravím,
dnes jsem byl na gastroskopii a mám tento nález:

Erozivní bulbitida s vředem vel.5 mm Forrest III apexu bulbu. Nodulárně erozivní antrumgastropatie. Inkompetence kardie s drobnou axiální hiátovou hernii.

Doporučení: medikace Helides 40 mg 1-0-1

Můj dotaz zní: má někdo zkušenost s užíváním léku Helides?
Můžu na tento lék užívat malé množství alkoholu? V příbalovém letáku nic o alkoholu není.

Za odpověď díky :-)

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *