Duševní příčiny zácpy - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 7.4.2006 15:50 - devka z env

Dusevni priciny zacpy? Videla bych to tak, ze se nemuzete vysrat, protoze malo tlacite :-)

reagovat 7.4.2006 17:47 - Era

Narozdíl od děvky se domnívám, že příčinou nebude slabý přítlak, nýbrž obavy. Ano, strach je pravou příčinou mnoha neduhů, dokonce i zácpy. Každý, kdo se někdy ocitl v zácpě, to jistě potvrdí. Má strach, že kdyby to tzv. rozfajroval, narazí do toho auta, co stojí před ním a bude mu nadáváno a bude mít popotahovačky s majitelem a s policajty. Zácpa má kromě toho i duševní příčinu kolektivního charakteru a tou je neustálá snaha se někam co nejrychleji dostat. Postihne-li v jednom okamžiku větší množství lidí, dojde k zácpě. V takovém případě se již mnoho nadělat nedá, musí se čekat, až zácpa povolí. Vyžaduje to mnoho psychických sil a já osobně razím heslo - hlavně se z toho neposrat!:-))

reagovat 30.7.2006 23:29 - to je tajné

Tak jsem konečně zjistila, z čeho to mám.

reagovat 6.2.2007 06:09 - A

Mne zase naopak, když mám nějaké duševní problémyse chce srát, hnačku sice nmívám, ale funguje to opačně

reagovat 5.3.2007 16:44 - emilka

http://www.chlamydie.info/

mohou to být i tyto potíže

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 30.7.2007 09:50 - Radek

Já jsem jako dítě měl na škole v přírodě duševní příčinu zácpy.Roli hrál stud a strach,abych nešel kakat na holčičí záchod.

Jako dospělý situace zvládám lépe,když kakám každé ráno.

reagovat 11.9.2008 15:28 - E.rika

dobrý den, paní doktorko prosím o vysvětlení...Jak je možné, že někteří lidé díky stresu mají průjem a někteří(viz. já)mají zácpu, kterou jaksi nelze někdy zvládnout ani stravou. Podotýkám, že vše o výživě ohledně zácpy vím - dělám, ale příčina je v duši. Prosím, jak z toho ven?

reagovat 21.10.2009 13:05 - Saly

Musím oponovat já jako introvert a celkem nesmělý člověk chodím na velkou 3x denně a moje 4 letá dcera která musí být středem jakékoliv společnosti má problémy se zácpou tak nevím.........

reagovat 3.8.2016 15:51 - Jana

Ono to je vše o tom, že o vyprázdňování je stále tabu mluvit. O sexu už slyší člověk denně někde v médiích, ale o vyprázdňování se každý stydí mluvit, obzvlášť ženy, nejen veřejně, ale i v soukromí a často i přes lékaři a tak ty zácpy jsou vlastně fakt výsledkem psychiky, raději zadržím než bych o tom musela mluvit nebo aby někdo o tom věděl. zajímavé, že slova jako sraní, hovno, prdel člověk sylší velmi často, ale téměř nikda ne v jejich pravém významu. Také se stydím (i před svými dětmi) a dnes ráno, jak jsem se vyprázdnila po 4 dnech, jsem o tom velmi přemýšlela. Měla jsme na to času dost, asi 20 minut, naštěstí zatím bez projímadel.

reagovat 3.8.2016 20:56 - Rokoska

Ono to je vše o tom, že o...

Jsou lidé, kterým vyprazdňování funguje vždy a všude, a jiní zase jakmile vybočí z osvědčeného stereotypu, selže jim peristaltika.
Bohužel patřím k těm druhým.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *