dumlání prstíků dětí

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.11.2004 12:27 - eva

Mám 2 vnoučata a obě dumlají palečky. Jedno má 9 let a druhé 5. Co je příčinou takového dumlání a jak jen odstranit.

reagovat 24.11.2004 15:15 - Katy

Je to způsobenou psychickou nepohodou, frustrací, strachem... Něco z prostředí, v kterém vyrůstají jim nevyhovuje a škodí, cítí se ohroženi, i když to nemusí být vědomé, naopak. Nehubujete je moc, nechcete po nich moc, mohou svobodně projevit svojí vůli, svobodně se vyjadřovat, cítí zázemí, lásku a oporu??? Chválíte je často, smějete se, mohou si zazlobit, věnují se jim dostatečně rodiče???

reagovat 25.11.2004 14:55 - eva

Prosím dotyčnou osobu,aby mi odpověděla, jestli má zkušenosti s dumláním prstíků , protože s jejím názorem souhlasím, ale jelikož jsem tchyně, matka syna nemám pravdu, proto bych byla velice ráda, kdybyste mi napsala něco více. Děkuji Eva

reagovat 25.11.2004 15:36 - Betty

Nejsem odborník,ale rozhodně si myslím,že když si devítileté dítě cumlá palec stojí to za zamyšlení.Cucáním palce se dítě v podstatě vrací do dětství, do doby, kdy bylo kojeno,spojeno s matkou a cítilo se bezpečně, neohrožené(viz. Adler - "Psychologie dětí"). Nejsou Vaše děti ve stresu?Nejsou na ně kladeny moc velké nároky?

reagovat 25.11.2004 20:22 - Katy

Milá Evo,
jsem obyčejnou studentkou a pouze se zajímám o psychologii a v centru ohrožených dětí přicházím do styku s dětmi, které trápí nejrůznější problémy a těžkosti. Cucání prstů je jednoznačně způsobeno psychickou nepohodou dětí, frustrací. Jak již výše někdo psal, dítě se tak pocitově vrací do dřívějších let, kdy bylo uspokojováno matkou a cítilo se býti její součástí (novorozenec a kojenec). A fází batolete si zřejmě neprošlo s pocitem lásky a zázemí, opory, proto má nyní tyto potíže. Rozhodně bych to nepřecházela, v pubertě se mohou vyklubat psychické nemoci a nejrůznější obtíže (hraniční osobnost, schizofrenie, deprese, atd). Pokuste se snaše domluvit, nejlepší by byla návštěva psychologa, který by zřejmě zvolil individuální a rodinnou terapii, v rodině nebo výchově zřejmě něco není v pořádku. Vy jste si vědoma některých nedostatků při výchově vašich vnoučat (nedostatek lásky, zvýšené nároky atd.)?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.11.2007 12:35 - Dagi

Ahoj Jani u nás jsme se navždy dudlu zbavili, když jsme ho věnovali Mikulášovi s čertem a za to malý dostal pochopiteně překvapení, u nás to vyšlo... bude jejich doba-tak to zkus. Vyhledem k tomu,že má už velké zuby-mimo jejich špatného růstu nebo deformaci bych měla i strach z prokousnuti dudlíku a co se ve spánku může přihodit,když by třeba vdechl gumovou(silikonovou) část...ani nemyslet... Nezabralo by mu třeba jen říct, že o tom řeknete jeho kamarádům?Nestydí se za to?

reagovat 3.11.2007 15:37 -

Cucani palecku urcite nemusi byt jen stresem a rodinnou nepohodou,je to proste zlozvyk,ktery si dite nese odmalicka.Dudlik proste vezmete a vyhodite,ale s prstikem to je horsi,tezko se to odnaucuje.Dcerce je 3,5 a s paleckem v puse se uspava nebo cuca,kdyz je unavena.Zije v klidnem prostredi bez stresu.

reagovat 13.11.2007 14:46 - jana

ahoj dagi!u nás je to momentálně tak,že zatím si ten dudlík ještě někdy vynucuje,proto se taky za něho asi ani nestydí,ale když přijde k nám návštěva tak ho někde vždycky schová aby to nikdo neviděl a momentálně prochází dosti blbým obdobím,protože jak už jsem i psal,tak se občas stane,že se někdy v noci ještě počůrá,takže ho nechci nějak zbytečně dusit.jinak mikuláš se blíží tak zkusím něco vymyslet jak se ho to zbavit,ale snad to bude dobrý do budoucna

reagovat 13.11.2007 17:09 - zdena,

Vyčetla jsem ,že už jako plod v děloze si cumlají prstíky ,takže nějakým narokem ,nebo nějakým stresem v domácnosti to nebude.Spíš dědičnost, psychicka labilita po rodičích.zdravím.zdena

reagovat 8.9.2008 14:29 - Aojky

máme 4měsíč. miminko, naprosto odmítá dudlík. Přitom jsem se dozvěděla, že je to snad zdravé na dásně ...? Ale jinak si cpe do pusy všechno - celé prstíky, ručičky, všechno, na co dosáhne.Já jako malá jsem prý také dudlíky vyplivovala. Tak nevím, jak se chovat.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *