Duchovní odkaz Jana Amose Komenského - komentáře

přejít na článek

První příspěvky v diskuzi

reagovat 21.11.2002 02:25 - Adela

Máte pravdu,přátelé,budeme se muset opět vrátit do doby obrození,co se týká školství,to je absolutní hrůza pro vzdělání!!! Nevím,co se za Vaším tématem skrývá,ale v každém případě to myslíte dobře. Pravda,vracíme se zpět o několik století a to mě strašně štve.Komunisty jsem nikdy neměla ráda,ale snžili se o vzdělanost celého národa.Inteligentní člověk si vždy našel cestu mezi pravdou a blábolem.To co se dnes děje ve státních školách je strašné.Týká se učiva.Na jedné straně,staří a možná dobří učitelé,kteří,to tu doklepou(nemají jinou možnost,než toto,nebo jít na podporu),na druhou mladí šikovní,plní elánu,kteří tam ovšem nemohou jít,seč mají dobré učební metody,ale nemají tolik drzosti vyštípat ty staré,které by sa ostatně stejně nenechali,protože si to nemohou nechat líbit,protože si to za ta léta nemohou nechat líbit.A proč taky???Učit děti,víme všichni,není povolání,ale POSLÁNÍ!!!!To co dělal Jan Amos Komenský!!!! Každý vzdělaný člověk by před ním musel smeknout!!! Dějiny se opakují!!!! Naši zákonodárci nevěří našemu školství!!! Naše politika čím méně vzdělaný národ,tím lépe,Ti mocní už dnes dávají děti do francouzkých neb anglických škol a proč ne,za pár let se opravdu v Praze i možná v Brně nebude mluvit jinak než německy,nebo anglicky.Pro Boha,nikdy jsem si nepřála vidětžebráky v našich ulicích,nikdy jsem nebyla komouška a nesnášela jsem je,ale dnes nevím!!!! Musíme vzbudit blanické rytíře!!!!Možná bude jejich čas!!! Komenský není jen pojem!!!Zavazuje!!!Věřím,že dost lidem se z toho dělá špatně na těle i na duši.

reagovat 21.11.2002 18:42 - Klára

Oni ti mladí učitelé by rádi i učili a nemuseli by si tím vydělat na barák či na drahé auto, ale potřebovali by si vydělat alespon na jídlo a bydlení, což plat mladým učitelům neumožňuje a tak chodí do firem a na poslání učit děti se vykašlou.

reagovat 20.8.2013 20:32 - D

Komensky byl sice teoreticky velky lidumil a humanista, ale prakticky to melo mouchy. Roku 1642 byl mezi temi, kdo presvedcili tehdejsi svedskou kralovnu Kristinu o vhodnosti svedske invaze do zemi Koruny ceske. I Komensky sliboval Svedum, ze je Cesi budou vitat s nadsenim jako osvoboditele od habsbursko-katolicke poroby. I na zaklade Komenskeho vlivu tak roku 1642 (a nekolikrat i v letech nasledujicich) svedske armady vtrhly do ceskych zemi. Rabovaly tam, vrazdily a plenily, a ceske obyvatelstvo, jiz beztak unavene predchozi dlouholetou mizerii Tricetilete valky, je proto pochopitelne nenavidelo. I tento nedostatek podpory ze strany ceskeho obyvatelstva, v prikrem protikladu ke Komenskeho slibum kralovne Kristine, tak nakonec prispel k fiasku svedskych invazi do ceskych zemi z let 1642-48.

Jako osoba podnecujici cizi mocnosti ke vpadu do ceskych zemi tak byl Komensky predchudcem osob typu Vasila Bilaka, Aloise Indry, Drahomira Koldera, Emila Riga a Oldricha Svestky.

reagovat 20.8.2013 21:15 - pro D

Souhlas, ale zmínění pánové (resp. soudruzi) patrně nesahali svou inteligencí Komenskému ani po kolena.

reagovat 27.8.2013 15:09 - Sice

Je to nepodepsané,nebo podpisem stvrzeno, jak a kým je řízena inteligence lidstvu!Kým je dávána linka- jednak bezpečí,pro koho jsou výhody!!Byty,jeden má několik bytů,několik chat......jsem velmi ráda,že jsem se dočkala roku 2013! Proto,že vím,že lotrasům je konec,lenoch musí makat,stupidní človíček si za sebe a své činy ODPOVÍDÁ!

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 20.10.2015 18:57 - stefan

ludkovia moji pisem vam ja som bol u jana pravdi vubec mi nepomohol len ma reci a skutki ziadne a robi sa ze je veriaci clovek podla jeho spraviania veri tomu co ma penazenke on nema ziadnu energiju kiecivu ze sa narodil vubec oto nejde ale je klamar dava navas vselijake kamene ale vrukach to nema vubec to nefuguje dakujem

reagovat 20.10.2015 20:26 - gin

Habsburska rise ve stredni...

Ona byla také doba, kdy dobře česky mluvilo jen pár lidí v podhorských vesnicích a málem to dopadlo tak, že by to v Praze vypadalo jak dnes v Budyšíně. To však demagog D nevidí.

reagovat 20.10.2015 20:47 - D

Ona byla také doba, kdy...

Habsburská říše však měla, demagogu gine, veliké zásluhy i na tom, že si slovanská etnika střední a jihovýchodní Evropy uhájila svoji etnickou identitu, a v průběhu novověku neasimilovala v německém, maďarském či tureckém prostředí. To platí jak pro Čechy a Slováky, tak i pro Srby, Chorvaty či Slovince.

reagovat 20.10.2015 21:18 - gin

Toto jsou diskutabilní věci. Na druhou stranu je pravda, že až do Karla VI. byla jazykem vídeňského dvora pouze italština. Němčina ji začla vytlačovat až za Marie Terezie a plně nahradila až za Josefa II., který byl zavilý germanizátor.

reagovat 20.10.2015 21:53 - D

Toto jsou diskutabilní...

?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *