Duchovní cesta

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.7.2006 06:41 - Evelyn

Ahojte všichni, kteří máte zájem povídat si o duchovní cestě. Zvu všechny začátečníky i pokročilé ke sdílení vlastních názorů a prožitků ke vzájemnému obohacení. Je možné se na cokoli zeptat, co se týká cesty za poznáním, zodpovězeno bude dle našich možností. Vítám Vás a těším se na naše povídání.

reagovat 19.7.2006 12:02 - Ruda

Ahoj Evelyn, Když se řekne nahlas duchovní cesta, tak spoustě lidí to příjde ,že to může být jen pro blázny a duch.fanatiky.Já, když jsem byl mladší, tak jsem se takovím věcem smál, ale v průbehu života přišly tak hodně silné okamžiky, že jsem nevěděl kudy kam, co chci atd.Vyhledávat nějakou skupinu, to jsem nechtěl, mám takovou povahu, že si nenechám jen tak něco podsunout, tak jsem sám přemýšlel, co by bylo tak pro mne nejlepší, aby došlo k ustálení myšlenek a k sebepoznání.Vlastně to není nic nového, uvěřil jsem v "rovnováhu" co dám to dostanu, všechno co se kolem nás děje, má nějaký smysl,každý má nějaké plusy a ty by měl umět využít, aby byl něčím v životě užitečný.Když jsem tak to začal uvažovat,pocítil jsem, že mi to pomáhá, dokonce se mne známi často ptají čím to je, že jsem se změnil, když jim řeknu ,že jsem se vydal na duchovní cestu, tak se smějí, ale je fakt, že né všichni, když to schrnu, myslím že , každý člověk by si měl najít svou víru, která by mu pomáhala překonávat živ.krize, především musí být postavena na zdravých kořenech,nikoho to nesmí optěžovat a už vůbec ne ubližovat.

reagovat 19.7.2006 13:30 - Roman

Evelyn, co je to za duchovní cestu, jak se to jmenuje. když říkáš začátečníci i pokročilí - tak je to asi nějaká škola, která má jméno.

reagovat 19.7.2006 13:40 - Evelyn

Ahoj Rudo, souhlasím s Tebou, že slovo

reagovat 19.7.2006 13:42 - Evelyn

Rudo, než jsem napsala svůj příspěvek, tak jsi položil otázku, kterou jsem si přečetla až teď. Odpovím na ni trošku později.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.6.2018 11:20 - predstava je opravdovejsi

Nebyla to vedoma cesta co do povedomi o jeji podobe a rozsahu ve vztahu k okoli, respektivu dopadu na budoucnost, jen chtena ve smysl zanicenosti a opravdovisti pro tento zpusob zivota.
Ja nedokazu rict doted jestli to bylo spravne nebo spatne. Ale ja jsem tak krasne snil. Uz od malicka jsem v sobe budoval takove schema ziti zivota, kdy postupem casu se tohle rozpolozeni ve mne nejak rozprostrelo.
2003, 2006, 2008, v 10 letech, snival jsem si. A treba v 25 letech, mi stavil discman, sluchatka, cd s pisnickama, hanacka kyselka, vecer o samote, kdy od treba 9 vecer, jsem se zaposlouchal az do svitani. Ty chvile byly po emocni strance, jelikoz jine vjemy ke mne od nikud nez skrze me neprichazeli a proto hlavne po emocni, opravdove.
Tvar tech holek, jejich smich, i dotek... kam se hrabe, byť realna osoba, i kdyz jen z netu, na jen a jen a jen predstavu nikoho realneho, nekoho v mem zivote, a mnohdy i v nem jako takovem, nikdy se nevyskytnuvsiho:)
To bylo dobry rozpolozeni, nejak se vyvinulo.
Asi jsem nenarazil na tu pravou, protoze meho srdce, se jeste nedotkla zadna realna zena, i kdyz ve virtualnim zastoupeni svoji osoby. To uz se me vice dotkly pofiderni chvilky za dob meho detsvi.

reagovat 2.6.2018 19:08 - luci

místo mozku vibrátor.

Je to určitě menší zlo,než tam mít nesmysly jako mají celé armády náboženských pomatenců .

reagovat 2.6.2018 21:42 - dobrý voják Čorkin

Koukám Luci už fušuje úplně do všeho.
Luci, nejdřív si vyřeš tu svou "podebranou patu", protože jinak jako naprosto tělesný člověk nic nepochopíš, tyhle věci prostě jdou proti sobě. Víš jak se to říká - parafrázuji - nemůžeš sloužit "Transcendentnu" i "podebrané patě" zároveň.
Jsi sice chytrá v politice (včechna čest!! a také důvod, proč neútočím..), ale tohle je ještě něco jiného..

reagovat 2.6.2018 21:47 - tragéd

re: Tento článek je hloubkovou analýzou toho, proč jsou také z duchovního hlediska všechny pouliční protesty kontraproduktivní a nikdy nemohou přinést žádné zlepšení situace.

na tohle se dá přijít i bez Grálu - i když "nic proti tomu pravému!!"(prý ho mají ve Valencii - proč ne..)
Prostě když ty protesty platí a organizují lidé "co to chtěj max. rozkakat" (Soroš and his melody nonprofit boys and girls) tak asi k ničemu jinému než "k destrukci" (totální) vést nemohou ..

To je asi jako udělat z Polpota "mentora pařížské mládeže" a pak se divit, že bude "krajně doleva".

reagovat 2.6.2018 21:52 - cestou necestou, polem nepolem ..

zájem povídat si o duchovní cestě.

Duchovní cesta je přece především OBECNÝ POJEM a ne konkrétní nauka nějakejch sektářů..

Už Pavel Bobek přece zpívá: "někde v dálce, cesty končí, každá prý však cíl svůj skrývá .." či tak nějak..

https://www.youtube.com/watch?v=hvOi0M2JSW0

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *