Duchovní cesta

První příspěvky v diskuzi

reagovat 19.7.2006 06:41 - Evelyn

Ahojte všichni, kteří máte zájem povídat si o duchovní cestě. Zvu všechny začátečníky i pokročilé ke sdílení vlastních názorů a prožitků ke vzájemnému obohacení. Je možné se na cokoli zeptat, co se týká cesty za poznáním, zodpovězeno bude dle našich možností. Vítám Vás a těším se na naše povídání.

reagovat 19.7.2006 12:02 - Ruda

Ahoj Evelyn, Když se řekne nahlas duchovní cesta, tak spoustě lidí to příjde ,že to může být jen pro blázny a duch.fanatiky.Já, když jsem byl mladší, tak jsem se takovím věcem smál, ale v průbehu života přišly tak hodně silné okamžiky, že jsem nevěděl kudy kam, co chci atd.Vyhledávat nějakou skupinu, to jsem nechtěl, mám takovou povahu, že si nenechám jen tak něco podsunout, tak jsem sám přemýšlel, co by bylo tak pro mne nejlepší, aby došlo k ustálení myšlenek a k sebepoznání.Vlastně to není nic nového, uvěřil jsem v "rovnováhu" co dám to dostanu, všechno co se kolem nás děje, má nějaký smysl,každý má nějaké plusy a ty by měl umět využít, aby byl něčím v životě užitečný.Když jsem tak to začal uvažovat,pocítil jsem, že mi to pomáhá, dokonce se mne známi často ptají čím to je, že jsem se změnil, když jim řeknu ,že jsem se vydal na duchovní cestu, tak se smějí, ale je fakt, že né všichni, když to schrnu, myslím že , každý člověk by si měl najít svou víru, která by mu pomáhala překonávat živ.krize, především musí být postavena na zdravých kořenech,nikoho to nesmí optěžovat a už vůbec ne ubližovat.

reagovat 19.7.2006 13:30 - Roman

Evelyn, co je to za duchovní cestu, jak se to jmenuje. když říkáš začátečníci i pokročilí - tak je to asi nějaká škola, která má jméno.

reagovat 19.7.2006 13:40 - Evelyn

Ahoj Rudo, souhlasím s Tebou, že slovo

reagovat 19.7.2006 13:42 - Evelyn

Rudo, než jsem napsala svůj příspěvek, tak jsi položil otázku, kterou jsem si přečetla až teď. Odpovím na ni trošku později.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 31.12.2016 22:25 - Mirek

zadefinuj duchovniho cloveka,...

Kazdy clovek je i duchovni bytosti. Zalezi, jsk je si teto sve casti vedom. Nekdo zije jen svou hlavou,nekdo jen svymi zivocisnymi pudy, ale to neznamena, ze nema dusi a ducha - jen si jich neni vedom.

reagovat 1.1.2017 11:30 - Karel

zajimavy namet, jak se budes...

Jako to páchají např. indičtí Bhaktijogini. Viz pro příklad Ramakrišna a jeho vize bohyně Kali. :-)
Nebo jao to páchají židovští Kabbalisté, viz pro příklad Sefer raziel Hamalach. Nebo někteří křesťaští mystici...... a další.

reagovat 1.1.2017 11:42 - rose

to neni duchovnost, Karle, ale fanatismus

reagovat 1.1.2017 14:18 - Karel

to neni duchovnost, Karle,...

Fanatismus čpí pouze z tebe a tobě podobných. Výše uvedená praxe není o fanatismu ale o snaze přímo = bez kázaní nějakých prostedníků poznat existenci duchovna, Boha ..... etc.

reagovat 1.1.2017 18:09 - LOL

to neni duchovnost, Karle,...

občas jsi nechtěně vtipálkem.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *