Duchovně zaměřený kurz - doporučení, zkušenosti?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.8.2013 22:27 - Petr

Ahoj, dovedl by mi prosím někdo tady doporučit nějaký opravdu kvalitní duchovně zaměřený kurz, nejlépe který jste sami absolvovali? Je mi jedno, kde to bude, dojedu po celé ČR kamkoliv, když to bude stát za to. Bohužel totiž poslední dobou po všech těch "rychlo-webinářích" a pseudokurzech zjišťuji, že dobrých duchovních kurzů je u nás pomálu, proto si člověk musí pečlivě vybírat..

Díky,

Petr

reagovat 1.1.2016 23:42 - Láďa

Nikdo nic?

reagovat 2.1.2016 09:27 - písni

Nikdo nic?

Seji2@centrum.cz

reagovat 2.1.2016 19:15 - Radek

Ahoj, dovedl by mi prosím...

Ono jde o to jak si zaměřen, a co si pod pojmem duchovno představuješ.

reagovat 3.1.2016 15:47 - na to abys měl

duchovno čisté nepotřebuješ kurz. Jsou lidičky co vysedí plno takových a podobných kurzů mají na to papíry osvědčení a tím se všude ohání a přitom se chovají jako morální zrůdy. A ješzě radí jiným. Kdo by jim na to skočil na ty jejich sladký učený žvásty. O tom jaký člověk je mluví jeho činy a ne množství kurzů a učený kydy.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.1.2016 12:24 - Radek

Ne, tohle "ví"...

Není droga jako droga, a je rozdíl kterou,a proč a kdo použije. Obecně používání drog není dobré. Jistě, alkohol, kafe,cukr jsou drogy, ale v terminologii si snad rozumíme... V duchovních naukach lze někdy výjimečně takové přírodní látky použít, ale měl by je podat zkušený guru jak se píše v jogasutre, nejstarší učebnici jógy. Ne, že si to někdo bude brát jak chce, a pak poblouzneni drogou, považuje za osvícení...
Guru, nebo šaman, mistr to je jedno, to podá zaku, který už má něco za sebou, a je určitým způsobem blokován. Jinak je lepší, pokud se bez toho člověk obejde.

reagovat 7.1.2016 13:54 - Tomáš

Můžu brát někoho vážně...

A víš o tom, že v Indii je plno duchovních mistrů, kteří ani neumí psát? Ono když máš přístup k vesmírnému vědění, tak nepotřebuješ koukat do knih a být tzv. vzdělanec.

reagovat 7.1.2016 14:03 - Shogun

Myslim, že jsem ten hlavní důvod vysvětlil dost jasně 6.1.2016 19:15, jenom bych se opakoval. Zjednodušující přístup "Drogy jsou špatné, áno" je charakteristický pro jedince, kteří vždycky všemu okamžitě rozumí. V kulturách, kde se entheogeny běžně vyskytujou, se taky tradičně běžně používaj. I v oné idealizované Indii, pokud pominu dodnes živou marihuanu, která je spojována se Šivou, byla kdysi rozšířena tzv. sóma, která měla stejnojmennýho boha. Jenže dneska už se neví, co to bylo. V Mexiku a hlavně Amazonii je tradiční používání entheogenů takřka na denním pořádku, ať už laikama, nebo duchovníma specialistama. Skoro bych řekl, že používání takových rostlin je v pořádku přesně do takový míry, do jaký míry jsou v daným místě přirozeně dostupný. Tzn. co si můžu natrhat, to si můžu sníst (pokud mám chuť). A to říkám jako člověk, kterej tyhle věci opravdu nepoužívá běžně. Představa, že požití halucinogenu zavře nějakou "přirozenou" cestu k dosažení téhož stavu, je očividně mylná. Myslím, že je to spíš dokonce naopak.

Jinak samozřejmě obvykle není žádný "guru" potřeba, jenom napoprvé se hodí zkušenější průvodce, ale ne všechny halucinogeny jsou takříkajíc kolektivní, tam pak ani ten průvodce moc nemá význam. Tihleti guru-demagogové by vám zakázali všechno kromě svý vlastní sekty :) Co je potřeba, je být na tu zkušenost připraven, což se stejně ukáže, teprve až už je po všem.
Tím ovšem rozhodně nemám v úmyslu lákat náhodného čtenáře k nějakým tripům a chlácholit ho, že se mu nic nestane a bude to super.

reagovat 11.1.2016 12:04 - Karel

Myslim, že jsem ten hlavní...

V každém případě je držení drog trestné.
http://www.drogovaporadna.cz/trestni-zakonik.html
Takže bych si dovolil říct že když to jde i bez drog - proč riskovat možnsot nějakého postihu? Myslím že to za to nestojí.

reagovat 20.5.2016 23:01 - Zajímavý článek

http://jenia.sweb.cz/sank.html

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *