Důchod-forma chudoby ?

Archiv příspěvků

reagovat 23.11.2017 19:09 - A

já žasnu nad těmi drzými...

Helčo, jakou si měla průměrnou mzdu?

reagovat 24.11.2017 00:39 - No

ještě horší,než samotná výše důchodu se brzy začne projevovat úkaz zvaný žádný důchod. Děckám na školách a učilištích se už nepočítá studium do náhradní doby. To je +/- 5 let, nejméně. K tomu 35 odpracovat, aby vůbec vznikl nárok na důchod. Spousta lidí to nemá šanci dát dohromady a bude jich čím dál víc.

reagovat 6.4.2018 19:49 - Petr

Tento týden jsem četl zajímavý článek. Psalo se v něm, že čtvrtina zákazníků cestovních kanceláří jsou důchodci. Patří navíc k nejnáročnější klientele vybírající si hlavně luxusní zájezdy.
Nějak mi to nekoresponduje s tím, jak se pořád mluví o chudých důchodcích.
Znáte nějakého důchodce, který by nebyl spokojený s dnešní dobou?
Já znám jen takové, co jsou šťastni, pořád se rozplývají nad tím, co je všude dnes zboží, které dříve nebylo, jak jezdí po supermarketech...atd
I když chápu, že bude jistě i malý počet těch, co mají finanční problémy.
Na druhou stranu znám ale spousty mladých rodin, spousty lidí středního věku, co mají co se ohánět, aby vyšli s financemi.
Ale o těch se moc nepíše.
Takže informace o "chudých důchodcích ! už beru s rezervou.

Kokosový olej

reagovat 6.4.2018 19:56 - ....

Tento týden jsem četl...

Jsou šťastni, protože za mlada byli na tom podobně jako dnešní mladí. S tím rozdílem, že se uměli uskrovnit.

reagovat 6.4.2018 20:46 - Ellen

Tento týden jsem četl...

Ano, znám důchodce, kteří jsou nespokojeni s dnešní dobou, a to hodně. Moji rodiče. Nežijí v chudobě, za bývalého režimu si postavili dům a chatu (bez hypotéky, svépomocí - v dnešní době utopie), mají auto a nehladoví. Ale rozhodně si nevyjíždějí po drahých dovolených, každou korunu otočí dvakrát a nakupují víceméně jen ve slevách. A věř mi, že takových důchodců je většina, Pražáku.

reagovat 6.4.2018 22:20 - Mavy

Ano, znám důchodce, kteří...

Tak vyloženě chudé důchodce neznám. Znám jich dost, co pořád remcaj i když kulový dělali, mají dost, ale ústa nezavřou.

reagovat 7.4.2018 18:44 - Pozor

Ano, znám důchodce, kteří...

Nezaměňovat slova chudoba a hamižnost.

reagovat 7.4.2018 22:09 - .

Víte, ono je to opravdu těžké, když postanete důchod ve výši ani ne poloviny svého platu. Celý život jsem spořila, nebyla jsem zvyklá na drahé zájezdy, ale přece jen jsme s manželem zašli jednou za týden na nákup a pak na pozdní oběd do restaurace, jeli jsme na dovolenou - žádný luxus u moře, krásy naší vlasti nám stačily, je tu hezky - s vnoučky o prázdninách na výlet, něco poopravit doma - to všechno skončilo. Nejsem ještě tak stará abych si nekoupila něco na sebe, dát dárek k narozeninám k Vánocům - ano, každou korunu dvakrát obrátím. Ještě jsem si nezvykla a už je to pět let. Ztratila jsem drobná potěšení, která jsme si dopřávali. Ano, jak píše Ellen, nehladovíme, ale o tom přece život není.

reagovat 7.4.2018 22:31 - René

Nedávno jsem viděl, jak do odpadkového koše u zastávky autobusu bezdomovec odhodil prázdnou vratnou láhev od piva. O chvíli později šla okolo vyloženě stará babička, do toho koše nahlédla a když v něm onu vratnou láhev uviděla, tak ji z něj vyndala a vložila ji do své tašky, ve které si nesla nákup z nedalekého hypermarketu. Myslím, že k tomu už není třeba cokoli dodávat.

reagovat 7.4.2018 23:47 - Tak

Víte, ono je to opravdu...

snad máte děti a pro ty neměl být problém vás uživit, když obracíte každou korunu.
Horší, co budou dělat v důchodu ony.

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *