Důchod-forma chudoby ?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.1.2008 19:34 - Radek

Dobrý den ?
Rád bych se svěřil se svým poznatkem o finanční podpoře lidí,kteří celý život pracovaly,vychovávaly děti a věřili systému,který se o ně měl postarat až jim bude nejhůř.Mám maminku,které je 68 let.Je zdravotně postižená srdeční chorobou a její jediný příjem je 5990 Kč.Matka si musí nakupovat léky za které utratí přibližně 1500 Kč,náklady na bydlení má 4300 Kč.Rozhodl jsem se tedy,že s ní navštívím odbor sociální podpory.Nestačil jsem se divit,když mi značně korumpulentní pracovnice úřadu vysvětlovali částku životního minima 3500 Kč.Matka prý na nic nárok nemá,snad jen si může zkusit příspěvek na bydlení.Chápu,že když se bude stát chovat sociálně bude jeho rozvoj pomalý.Musej ale tuto situaci odnášet lidé,kteří si již pomoci nemohou ? A co naši politici,kteří raději narvou třista miliard černoprdelníkům.A náš zdravotní systém ? Je zřejmě zařízen tak,aby nemohoucí lidé,kteří nechtěj umřít přirozenou cestou chcípli hlady. Nebude zpoplatněné i právo na život ?Jsem zvědavý,jak dlouho se Češi budou chovat jako stádo ovcí,které se nechává kopat do prdele ?'

reagovat 25.1.2008 19:59 - Radku,

do voleb je třeba vydržet, potom skončí ODS v propadlišti dějin a vše se v dobré obrátí!'

reagovat 25.1.2008 20:17 -

je to hloupé, ale takhle malý důchod může mít několik důvodů:

málo odpracovaných let/ze kterých se důchod vypočítává/

malý příjem pro výpočet důchodu

Nezbývá vám, jako synovi nic jiného, než mamince finančně vypomáhat/ostatně máme na to i zákon./'

reagovat 25.1.2008 20:18 - Richard

A co Ty Radku, jak ty se díváš na možnost, že matce pomůžeš a třeba ji část léků zaplatíš? Nemyslíš, že by stát měl pomáhat až třeba bude maminka opravdu sama na světě?

Já nechci být hrubý, ale každý jenom očekává, co mu stát všechno má dát, ale vlastní rodina nějak tyto potřeby nemá. To samé samoživitelky - budou všude psát, jak to mají těžké. Ano, mají, ale některé hlavně myslí tou jedinou věcí a pak fňukají.'

reagovat 25.1.2008 20:24 -

mimochodem zákon o rodině §87 toto řeší
'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 20.4.2017 18:42 - Tak

je trochu nesmysl,...

to je jasné a dnes problém.Ale jinak,pokud praxi máš,tak dostaneš práci spíš,než ten,který je bez praxe,ale s výúčným listem.15.02 a jak to víš??? Ban od tebe,naštvala jsem tě posledním příspěvkem na milenkách))))

reagovat 20.4.2017 19:12 - Elephant

Co je to trh práce vím moc...

Dělníci v Mitasu si na švédských majitelích vymohli razantní zvýšení mezd. S buržoasií je nutné jednat tvrdě.

reagovat 21.4.2017 16:18 - bába

to je jasné a dnes...

řádí všude takže ji můžeš naštvat snadno. Je to individum co vše zná, všude bylo, všechno umí, všemu rozumí, každému DOBŘE radí, ale přitom si neumí poradit s vlastním životem. A co kamarádky? Na nějaké muže se vůbec neptejte. Chtějí ji všichni, ona si myslí, že je zázrak přírody, a protože k zázraku patří jen zázrak a ne člověk který i chybuje, tak takový pan zázračný KDE ASI JE?

reagovat 22.4.2017 18:52 - Jj

Dělníci v Mitasu si na...

No a vidíš, dostali přidáno. V kapitalismu je to tak, že si podmínky musíš vybojovat.
To jen u nás si pořád lidé naivně myslí, že platy jim bude zaměstnavatel přidávat sám od sebe.
Spousta zahraničních firem dnes oficiálně přiznává, že pokud se lidé neozvou, že chtějí přidat, tak je to ani nenapadne, aby tak činili z vlastní vůle.
Tady je pořád v lidech ten pozůstatek komunismu, kdy se prosazovalo, že člověk má být skromný a nesmí si říkat o peníze.
Tehdy bylo dokonce nemorální když někdo řekl, že vydělávat peníze je pro něho číslo jedna.

reagovat 22.4.2017 22:02 - ty

řádí všude takže ji...

stará Paranoio. Vždyť tu M.S. už dávno není.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *