Důchod-forma chudoby ?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.1.2008 19:34 - Radek

Dobrý den ?
Rád bych se svěřil se svým poznatkem o finanční podpoře lidí,kteří celý život pracovaly,vychovávaly děti a věřili systému,který se o ně měl postarat až jim bude nejhůř.Mám maminku,které je 68 let.Je zdravotně postižená srdeční chorobou a její jediný příjem je 5990 Kč.Matka si musí nakupovat léky za které utratí přibližně 1500 Kč,náklady na bydlení má 4300 Kč.Rozhodl jsem se tedy,že s ní navštívím odbor sociální podpory.Nestačil jsem se divit,když mi značně korumpulentní pracovnice úřadu vysvětlovali částku životního minima 3500 Kč.Matka prý na nic nárok nemá,snad jen si může zkusit příspěvek na bydlení.Chápu,že když se bude stát chovat sociálně bude jeho rozvoj pomalý.Musej ale tuto situaci odnášet lidé,kteří si již pomoci nemohou ? A co naši politici,kteří raději narvou třista miliard černoprdelníkům.A náš zdravotní systém ? Je zřejmě zařízen tak,aby nemohoucí lidé,kteří nechtěj umřít přirozenou cestou chcípli hlady. Nebude zpoplatněné i právo na život ?Jsem zvědavý,jak dlouho se Češi budou chovat jako stádo ovcí,které se nechává kopat do prdele ?'

reagovat 25.1.2008 19:59 - Radku,

do voleb je třeba vydržet, potom skončí ODS v propadlišti dějin a vše se v dobré obrátí!'

reagovat 25.1.2008 20:17 -

je to hloupé, ale takhle malý důchod může mít několik důvodů:

málo odpracovaných let/ze kterých se důchod vypočítává/

malý příjem pro výpočet důchodu

Nezbývá vám, jako synovi nic jiného, než mamince finančně vypomáhat/ostatně máme na to i zákon./'

reagovat 25.1.2008 20:18 - Richard

A co Ty Radku, jak ty se díváš na možnost, že matce pomůžeš a třeba ji část léků zaplatíš? Nemyslíš, že by stát měl pomáhat až třeba bude maminka opravdu sama na světě?

Já nechci být hrubý, ale každý jenom očekává, co mu stát všechno má dát, ale vlastní rodina nějak tyto potřeby nemá. To samé samoživitelky - budou všude psát, jak to mají těžké. Ano, mají, ale některé hlavně myslí tou jedinou věcí a pak fňukají.'

reagovat 25.1.2008 20:24 -

mimochodem zákon o rodině §87 toto řeší
'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 16.1.2017 14:55 - Soudružky a soudruzi!

To chce konstruktivní debatu!

reagovat 16.1.2017 16:18 - konsruktivní debatník Honza, ač nestraník.

To chce konstruktivní debatu!

Je mi jasné, že člověk, který je sám, z důchodu 8-9 tisíc, když platí v bytě nájem...to je problém, chudoba. Ve dvou už se to dá, samozřejmě, jak v které lokalitě. Staršímu člověku už nikdo hypotéku nedá. A do smrti bude vše střádat, aby si zaplatil střechu nad hlavou.
Proto mi připadá logické, že mladší člověk půjde do hypotéky na 10-25 let a bude dávat do svého. Ne cizímu, ale do svého.
Problém je, že když se tady u nás privatizovaly byty /10 - 180 tisíc/, lidi se na to vykašlali, jako že je to kapitalistická zhovadilost, bude lépe, socík se vrátí, my to platit nebudeme.
Co přišlo dál víte. Zavřená voda, stará poškozená okna - buď zaplatíte nebo si mrzněte, výměna zámků u vchodu - vždyť oznámení tady vystavené bylo? - ano bylo hodinu. Viděl jsem to na vlastní oči, když jsem šel za babičkou. Debil soused, který nikdy neuklidil ani po sobě zvratky, natož aby umyl chodbu, když na něj přišla řada, o prohazování sněhu nemluvě.
Vše je o lidech.
Ale ač jsem optimistická povaha, a hned mě někdo nevytočí, raději, než se dohadovat, tak to udělám sám (asi jsem spíš byl blbec, že jo? :D) byl jsem šťastný, že jsme se odstěhovali do domku, pěkně si ho dali do kupy a nyní je jen na nás, kolik hodláme utrácet za bydlení a jestli hodlám vstávat ráno v 5 hodin, abych proházel sníh... a to nádherné soukromí.
Někdo byl spokojený před r. 89, někdo po něm. Ale já bych tu dobu už zažít nechtěl. Ale neberu to těm, co by to zažít chtěli.
Hezký pracovní či pohodový večer....

reagovat 16.1.2017 17:40 - a to jsou takoví

Je mi jasné, že člověk,...

kteří si nestěžovali tehdy a nestěžují si ani dnes.

reagovat 16.1.2017 17:50 - Honza

kteří si nestěžovali...

Díky za ně...

reagovat 17.1.2017 00:41 - mamut

nešmikni

Klídek, já už jsem v důchodu a ruční nářadí přenechávám jiným.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *