Důchod-forma chudoby ?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.1.2008 19:34 - Radek

Dobrý den ?
Rád bych se svěřil se svým poznatkem o finanční podpoře lidí,kteří celý život pracovaly,vychovávaly děti a věřili systému,který se o ně měl postarat až jim bude nejhůř.Mám maminku,které je 68 let.Je zdravotně postižená srdeční chorobou a její jediný příjem je 5990 Kč.Matka si musí nakupovat léky za které utratí přibližně 1500 Kč,náklady na bydlení má 4300 Kč.Rozhodl jsem se tedy,že s ní navštívím odbor sociální podpory.Nestačil jsem se divit,když mi značně korumpulentní pracovnice úřadu vysvětlovali částku životního minima 3500 Kč.Matka prý na nic nárok nemá,snad jen si může zkusit příspěvek na bydlení.Chápu,že když se bude stát chovat sociálně bude jeho rozvoj pomalý.Musej ale tuto situaci odnášet lidé,kteří si již pomoci nemohou ? A co naši politici,kteří raději narvou třista miliard černoprdelníkům.A náš zdravotní systém ? Je zřejmě zařízen tak,aby nemohoucí lidé,kteří nechtěj umřít přirozenou cestou chcípli hlady. Nebude zpoplatněné i právo na život ?Jsem zvědavý,jak dlouho se Češi budou chovat jako stádo ovcí,které se nechává kopat do prdele ?'

reagovat 25.1.2008 19:59 - Radku,

do voleb je třeba vydržet, potom skončí ODS v propadlišti dějin a vše se v dobré obrátí!'

reagovat 25.1.2008 20:17 -

je to hloupé, ale takhle malý důchod může mít několik důvodů:

málo odpracovaných let/ze kterých se důchod vypočítává/

malý příjem pro výpočet důchodu

Nezbývá vám, jako synovi nic jiného, než mamince finančně vypomáhat/ostatně máme na to i zákon./'

reagovat 25.1.2008 20:18 - Richard

A co Ty Radku, jak ty se díváš na možnost, že matce pomůžeš a třeba ji část léků zaplatíš? Nemyslíš, že by stát měl pomáhat až třeba bude maminka opravdu sama na světě?

Já nechci být hrubý, ale každý jenom očekává, co mu stát všechno má dát, ale vlastní rodina nějak tyto potřeby nemá. To samé samoživitelky - budou všude psát, jak to mají těžké. Ano, mají, ale některé hlavně myslí tou jedinou věcí a pak fňukají.'

reagovat 25.1.2008 20:24 -

mimochodem zákon o rodině §87 toto řeší
'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.4.2018 21:44 - ano

že stačí odpracovat tam 5...

po 5 letech potom při splnění důchodového věku by bral asi 150€, po 10 letech 200€.

reagovat 11.4.2018 22:31 - !!

A tady bere hovno!

reagovat 12.4.2018 13:15 - Tak

proč tam nejste?

reagovat 12.4.2018 19:57 - a

proč tam nejste?

proč ty jsi tady :-)
Nech na hlavě. Už teď odcházejí třeba lékaři, stomatologové a ostatní profese. Tady na Chomutovsku jezdí denně do Německa autobus a vozí pracovníky, co třeba rovnají zboží v supermarketu.
Já se přiznám, že mne to neoslovilo, vydělávám zatím tady dost, pracuji sám na sebe, ale dcera už ví, že do Německa půjde, Studuje lékařství a má už tento cíl.
My ji v tom nebráníme, naopak oceňujeme, že ví, co chce.

reagovat 12.4.2018 20:07 - Ono

proč ty jsi tady :-)
Nech...

to tak asi nejspíše zanedlouho bude. Vzdělaní lidé a řemeslníci půjdou na západ, kde je po nich poptávka a kde je hlavně zaplatí a sem naopak půjdou Ukrajinci , přistěhovalci a podobní "pracanti", co tady budou pracovat za pár korun, nebo se nechají živit naším štědrým sociálním systémem. ČR v tomto směru pro pracovité a ambiciozní lidi nemá budoucnost. Jsem rád, že mladí to už chápou a chtějí po škole, studiu, vyučení hned ven, na západ.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *