Důchod-forma chudoby ?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.1.2008 19:34 - Radek

Dobrý den ?
Rád bych se svěřil se svým poznatkem o finanční podpoře lidí,kteří celý život pracovaly,vychovávaly děti a věřili systému,který se o ně měl postarat až jim bude nejhůř.Mám maminku,které je 68 let.Je zdravotně postižená srdeční chorobou a její jediný příjem je 5990 Kč.Matka si musí nakupovat léky za které utratí přibližně 1500 Kč,náklady na bydlení má 4300 Kč.Rozhodl jsem se tedy,že s ní navštívím odbor sociální podpory.Nestačil jsem se divit,když mi značně korumpulentní pracovnice úřadu vysvětlovali částku životního minima 3500 Kč.Matka prý na nic nárok nemá,snad jen si může zkusit příspěvek na bydlení.Chápu,že když se bude stát chovat sociálně bude jeho rozvoj pomalý.Musej ale tuto situaci odnášet lidé,kteří si již pomoci nemohou ? A co naši politici,kteří raději narvou třista miliard černoprdelníkům.A náš zdravotní systém ? Je zřejmě zařízen tak,aby nemohoucí lidé,kteří nechtěj umřít přirozenou cestou chcípli hlady. Nebude zpoplatněné i právo na život ?Jsem zvědavý,jak dlouho se Češi budou chovat jako stádo ovcí,které se nechává kopat do prdele ?'

reagovat 25.1.2008 19:59 - Radku,

do voleb je třeba vydržet, potom skončí ODS v propadlišti dějin a vše se v dobré obrátí!'

reagovat 25.1.2008 20:17 -

je to hloupé, ale takhle malý důchod může mít několik důvodů:

málo odpracovaných let/ze kterých se důchod vypočítává/

malý příjem pro výpočet důchodu

Nezbývá vám, jako synovi nic jiného, než mamince finančně vypomáhat/ostatně máme na to i zákon./'

reagovat 25.1.2008 20:18 - Richard

A co Ty Radku, jak ty se díváš na možnost, že matce pomůžeš a třeba ji část léků zaplatíš? Nemyslíš, že by stát měl pomáhat až třeba bude maminka opravdu sama na světě?

Já nechci být hrubý, ale každý jenom očekává, co mu stát všechno má dát, ale vlastní rodina nějak tyto potřeby nemá. To samé samoživitelky - budou všude psát, jak to mají těžké. Ano, mají, ale některé hlavně myslí tou jedinou věcí a pak fňukají.'

reagovat 25.1.2008 20:24 -

mimochodem zákon o rodině §87 toto řeší
'

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 3.8.2018 00:32 - Fabriky

Kde, kdo píše, že fabrika...

byt dávaly. Byla to součást tzv. náborové politiky.
Akorát za to chtěli, abyste u ní zůstali určitý počet let.
Takže sečteno a podtrženo: Lidi dostali zadarmo byt a ještě se jim zdálo špatně, že za to fabrika od nich chtěla práci.
Opravdu důkaz toho, jak komunisti lidi rozmazlovali.
Zaplať Perun, že už jsou v háji

reagovat 3.8.2018 08:22 - spousta starší generace

Spousta lidí starší...

nechápe víc věcí. Jsem předseda zahrádkářského spolku, kdy jsme v nájmu u majitelů. Početně převažuje spíše starší generace a potom střední.
Nechtějte ani vědět, jaké někteří lidé mají myšlení. Všichni ještě žijí v době, kdy majitelé půdy nemohli ani ceknout, že je nějaký nový občanský zákoník ani netuší a že holt provozování zahrad něco stojí (ploty ap.) to berou jako největší křivdu.
Nedávno mi jeden dement dokonce řekl, že jako invalidní důchodce by měl mít od naá slevu na platbách. Prostě imbecilie neskutečná.

reagovat 3.8.2018 12:04 -

nechápe víc věcí. Jsem...

zase obklopuje spousta fajn důchodců. Smysl pro humor, každý si koupil do důchodu nové auto. Podotýkám, že jsme třicet let po revoluci, to znamená, že dnešní důchodci se jen trochu otřeli komunismem, větší část pracovního života prožili na vlastní kůži v kapitalismu. Ti co jím byl znárodněn majetek, dědictví po předcích, větší část je již tam kde všichni kráčíme a jako majetek si bereme jen pár prkén, ten zbytek již netouží po nějaké zábavě u pivečka,

reagovat 3.8.2018 21:34 - ono to bude

zase obklopuje spousta fajn...

asi tím, že člověk se dobrovolně obklopuje lidmi, kteří jsou mu příjemní a sdílejí podobné hodnoty.
Pokud je něco vytvořeno náhodně, jako zrobna členství v takové organizaci, tak máte velkou šanci tam narazit na spoustu divných lidí, se kterými byste si v životě neměla co říct.

reagovat 8.8.2018 16:04 - Petr

nechápe víc věcí. Jsem...

U nás, co parkuji na pronajatém parkovišti měli podobný problém.
Přišel nový zájemce o trvalé parkování a dožadoval se toho, že jako invalidní důchodce přece nebude nic platit.
Nenechal si vysvětlit, že plocha je soukormým pozemkem, kde za parkovací stání se platí měsíční taxa a že nějaké invalidní výhody, které třeba poskytuje město, nebo stát, zde jaksi neplatí.
Důchodce nechápal a trvalo dlouho, než mu vysvětlili, že být invalidním důchodcem není výsada, ze které automaticky musí plynout výhody, které za něj pak budou muset zaplatit jiní.
Nakonec uraženě odešel s hubou plnou nadávek a s obvyklými hloupými argumenty, že za minulého režimu by se mu tohle nestalo atd.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *