Druhe dite?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 28.11.2005 04:54 - jn

Nikdy jsem netouzila po velke rodine, spis mit jedno dite mi pripadalo idealni. Ale posledni dobou me napada, neni to trochu sobecke? Az muj syn vyroste, anebo az tady nebudu, bude na svete vlastne sam. Na druhou stranu je mi ted 35, tak to bych do toho musela prastit okamzite, ze? Take mam kamaradky a ty jsou po dvou detech uplne vytizene a vycerpane, protoze deti se spolu perou a vyvadeji cely den, je to proste uplne jine nez jen s jednim potomkem. Samozrejme tvrdi, ze sveho rozhodnuti nelituji, ale prece... mozna mi nekdo poradi tady na doktorce? Doufam ze muj dotaz nezni moc naivne! (Manzel ale neni proti).

reagovat 28.11.2005 14:44 - eset

Záleží na tom, co chceš Ty a sama se musíš rozhodnout. A věř, že pak budeš taky vyčerpaná a unavená jako ty kamarádky, ale co mají říkat,když už to druhé dítě mají? Jsou ženy, které mají děti jako náplň života. Žádný jiný zájem a pak trpí syndromem opuštěného hnízda. Je jiná doba, život máme jen jeden, a proto by se měl žít a taky myslet na sebe. A přemýšlet o tom, že až tu jako matka nebudeš, že syn bude sám? Znám spoustu případů, kdy se sourozenci ani nestýkají.
Myslím, že to není sobecké mít jedno dítě. Jistě existuje spousta žen, které nechtěly ani to jedno, jen se to bojí přiznat, protože by je mohla společnost zavrhnout nebo nechápat, a tak mají ještě druhé, aby prostě zapadly. Je mi 30 a mám 5 - letého kluka, a někdy toho mám fakt dost a druhý dítě nechci. Štvou mě ale otázky, "kdy bude druhý". Říkám, že mi ještě nebijí biologický hodiny.

reagovat 28.11.2005 15:30 - Hanka

Nevím jaký názor na to má někdo jiný, ale mě je 31 let a mám 11-letého kluka a 4-letou holku a nemůžu tedy říct, že bych byla uštvaná. Jasný, že je to někdy náročný a jsme rádi, že máme třeba víkend bez dětí, ale v neděli už se na ně těšíme. Jednou jsme si s manželem řekli, že si uděláme v létě čtyřdenní volno někde u vody bez dětí. A musím říct, že nás to bavilo první dva dny a pak jsme si museli přiznat, že nám chybí a že jsme si je měli vzít s sebou, že se vlastně nudíme. My máme mezi nimi poměrně velký věkový rozdíl a taky jsme se tehdy rozmýšleli zda druhé ano či ne. Kluk už byl poměrně samostaný a říkali jsme si, že se nám nechce znova začínat, ale teď musím říct, že toho rozhodnutí pro druhé dítě vůbec nelitujeme.

reagovat 29.11.2005 14:27 - Tina

My máme věkový rozdíl dokonce 11 let, první ve 23 letech, druhé ve 34, tedy u mně. Taky jsem nechtěla druhý, ale pak mi z toho začalo hrabat, tak ho máme a je to super. Dnes už si nedovedu představit jenom jedno dítě. Jasně že jsou ženské uštvané, když mají děti po dvou letech, ale i tak by to málokterá měnila, děti jsou starost i radost a život hodně naplňují. Pokud už máš to první větší, tak se toho neboj, určitě to zvládneš. Lepší než pozdě litovat.

reagovat 29.11.2005 18:07 - Iris

Já jsem zůstala u jednoho dítěte, a asi je to málo. Dnes již dospělý mi občas "vyčte", že nemá žádné sourozence. Ale jak tu už někdo napsal-mít sourozence v budoucí samotě či nesamotě taky nic neřeší. Svého bratra jsem neviděla už aspoň 4 roky. :(

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 24.7.2006 22:42 - Magdaléna

Na tohle mám jiný názor.Mám 3 děti 6,9,10 let a neměnila bych.Myslím si ,že jedno dítě je na strach.Vúbec nemám pocit,že by moje děti něčím strádaly.Je jasné,že mě někdy zabrzdí,že mám všechno 3-krát,ale děti ví,že nesmí po mě nic pochtívat,ale i tak se to vždycky nějak uděla,že si spoustu věcí dopřejeme..koupaliště,zmrzliny,pěkné a levné oblečení v HALLE atd.Stojí za to slyšet,když mi moje holky 6,10 let každou chvíli řeknou,že jsou rády,že mají bráchu z kojeňáku,že je supr a je s ním sranda.A co bude až budou velké?Zas nějak!!!

reagovat 24.7.2006 22:51 - xxcd

Milá Beruško ... Když jsi neuměla zaopatřit ani trochu sebe, tak jakpak chceš své děti zaopatřit !!??? P.S. Navíc život se nedá přepočítávat na peníze ...

reagovat 25.7.2006 01:25 - patty

to xxcd

a kolik máš dětí ty, hošku, že tomu tak rozumíš? Až dokážeš v životě to co třeba Beruška, o kterou se tak otíráš, tak si tu rozdávej rozumy.

Jinak, já mám děti dvě a taky bych neměnila, ale je to věc názoru. Některá ženská se cejtí na jedno dítě, některá na pět, některá na žádný. A ani jedna není horší než ta druhá.

reagovat 25.7.2006 05:39 - xxcd

Lituji už nejen Tebe, ale i Tvé děti chudinko !!! :)

reagovat 25.7.2006 08:34 - Alík

Nikdo nemusí mikomu skládat účty za to, kolik chce nebo nechce v životě dětí. Přístup Berušky mi připadá racionální a rozhodně víc pochopitelný, než přístup těch, kteří si nadělají dětí jako smetí a pak natahují ruce ke státu a živ nás, my to sami neumíme. Já mám děti dvě, chci jim zabezpečit vysokoškolské vzdělání, jaké máme my s manželem (pokud tedy budou mít zájem) a neumím si představit, že bych měla dětí pět a všechny chtěly jít studovat.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *