Dožadování se vrácení příjmení

První příspěvky v diskuzi

reagovat 6.12.2009 11:40 - Olda

Dobrý den, rád bych znal názory na následující situaci. Manželé se rozvedli a exmanžel začal skoro téměř roce po rozvodu požadovat po exmanželce "vrácení" jména. Ta jeho požadavek odmítla s odůvodněním, že se chce jmenovat stejně jako děti. Ale on to nerespektuje. Argumentuje morálním právem na vrácení příjmení a několikrát denně jí kvůli tomu kontaktuje (mail/sms/telefon). Je možné mu nějak pomoci, když on považuje svoje jednání za legitimní? Nebo nezbývá než čekat, až se to přehoupne do nějaké horši fáze nebo ho to naopak přejde?

reagovat 6.12.2009 18:29 - ?

Jste magoři nebo co? Jméno zůstává, nebo si je může každý za úplatu změnit, jak se mu zlíbí. Viz Hana Zaňáková = Lucie Bílá.

reagovat 6.12.2009 18:34 - Michala

Jste magoři nebo co? Jméno...

jak já to chápu, tak manžel chce,aby si manželka dala zase dívcí jméno, což ona odmítá - takže pouze ten manžel je magor. Je pochopitelné že žena chce mít jméno jako děti. Kdyby nebylo dětí, tak by zřejmě ráda manželovi "vrátila" jeho příjmení, ale takhle chápu, že ho nechce měnit a exmanžel jí k tomu nemůže nutit.

reagovat 6.12.2009 19:07 - Nela

Ja to chapu stejne jako Michala a mam i naprosto stejny nazor!
Vzhledem k tomu, ze exmanzelku kvuli tomu bombarduje nekolikrat denne, tak ho povazuji za ukrivdeneho magora.
Jsem taky rozvedena, o zmene prijmeni jsem chvilku uvazovala (deti jsou velke), ale nakonec jsem to zavrhla, protoze je s tim spojena spousta uradovani a navic jsem si nedovedla predstavit, ze mi budou rikat pani s prijmenim za svobodna.
Koneckoncu, muzeme se znovu vdat;) a zmena prijmeni prijde sama...

reagovat 7.12.2009 12:21 - Olda

Děkuji všem za názory. Nemá náhodou někdo nějaký nápad co s tím?

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.12.2009 12:06 - Olda

Oldo, ono to prislo az 2 roky...

Nelo, o novem priteli nic nevim .. ale muzu mit pouze nedostatek informaci :-) Ale taky za tim tusim nejaky zastupny duvod, at uz novy pritel nebo neco jineho. O to by to bylo zajimavejsi z psychologickeho hlediska, proc dotycny vyviji tolik usili aby dosahnul neceho, o co mu podle indicii zas az tak nejde. Skoro bych si tipnul, ze i kdyby dosahl sveho, tak by si umanul neco dalsiho. Asi je potreba zjistit pravy duvod a teprve potom to lze resit.

reagovat 8.12.2009 14:04 - Nicolas

Nelo, o novem priteli nic...

jemně ho požádat o to, aby dal pokoj, pokud to nebude mít efekt, najít si nějakého svalnatého milence, který by mu za šera, beze svědků, naklepal ciferník:). Nebo legálnější způsob, naprášit ho policajtům. Nemýlím-li se, stalkink je už v dnešní době trestný. V každém případě si změnit t.č.. Alimenty může zaslat na účet, pro dítě si může ve stanovený čas přijít osobně. Nebavit se s ním (alespoň ne o změně jména). Když mu nevadilo při uzavírání sňatku, že si nevěsta bere jeho jméno, nemá mu to co vadit teď.

reagovat 4.1.2016 22:37 - Lynx

jemně ho požádat o to, aby...

Co je mu vůbec do toho, když už spolu nejsou?

reagovat 5.1.2016 13:57 - Petr K

Psát sem po šesti letech je už mimo mísu, ale Olda by mohl podat informace o tom jak to dopadlo.
Mne spíš naštval opak. Manželka si hned po rozvodu své jméno vrátila. Namítnete, že jsem s tím mohl počítat, ale já mám typické české jméno a bejvalka německé,sprosté a psané napůl česky a na půl německy. A vždy říkala, jak je ráda, že se toho hnusného příjmení zbavila.
Já sem nic neříkal, ale dlouho mi to mrzelo. Holt se chtěla pomstít.

reagovat 5.1.2016 14:04 - Šli

Psát sem po šesti letech je...

jste od sebe,tak už by ti to mohlo být jedno.Aspon mě by to bylo.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *