DOMY PRO SENIORY

První příspěvky v diskuzi

reagovat 17.8.2014 15:51 - KAREL NACHTIGAL

domy pro seniory budou nezbytnosti

reagovat 21.8.2014 12:24 - Jo

zrovna nejaky hledam

reagovat 21.8.2014 12:50 - budou?

domy pro seniory budou...

Asi jsi zaspal dobu.

reagovat 24.9.2015 08:51 - marta

ahoj všem,nevim s kym se podělit s tim co mne trapi.Starame se o maminku,je špatně chodici,slabe srdičko,takže taky pololežak.Bydlime společně,maminka ma obyvvatelne dva pokoje,takže to je v pořadku,s koupanim ji pomaham,a vlastně posledni dva roky se všim,bez peče již to nejde. Jsem v ID,takže dotedka jsem to zvladala s pomoci manžela .Jenže mne čekaji operace takže budu nefunkčni par měsicu a již nyni mam dosti zdravotni potiže.Silne bolesti zad a kloubu,někdy nemohu vubec fungovat a spravi se to trochu po kapačkach.Již někdy nejsem schopna mamnku přidržovat a nebo pomahat při vstavani.Zvažujeme o domově pro seniory,maminka je moc smutna když jsme ji to řekli,ale pry tam pujde aby nam nebyla na obtiž.Proč nemuže pochopit že nam neni na obtiž,ale že to prostě nezvladam? Já jsem z toho taky uplně vyřizena,začla jsem ěpatně spat a stale nevolnosti a bolesti žaludku.Má doktorka mne doporučuje domov,pry to bude pro nas všechny to nejlepši řešeni a časem pry si na to zvyknem obě dvě.Maminka mne stale ted jem mluvi,že chce moc umřit jen aby do domova nešla.Posledni tyden se jeji zdrav.stav dost zhoršil,přestava nam chodit na WC,takže ji davam plenu,ale já již fakt nemohu.Pro bolest pateře.Prosim zdali se najde tady někdo kdo ma nebo měl stejne problemy jako ja? diky

reagovat 25.9.2015 09:49 - anna

ahoj všem,nevim s kym se...

pani Marto,taky jsme byli v rozhodnuti co s maminkou.Jsme dva sourozenci,ale bohužel ani jeden se nezvladnem postarat.Já jsem v ID,mam maly byteček s manželem mame dva male pokojiky,takže k nam maminka nevejde a bratr je na tom špatně po psychicke strance i když ydli v rodinnem domku,je sám a o maminku se nedovede postarat.Maminka ma asi 6 let problemy problemy pohybove,ja to mam k ni kousek,tak jsem obden k ni zaskočilla,mněco pomohla,ale když se jeji zdrav.stav rapidně zhoršil,tak jsme to museli řešit.Parktar hospitalizace v nemocnici-slabé srdičko a hodně vody v sobě,tak mne doktor upozornil na to,že maminku nemuže nechavat samotnou. No a taky to již nešlo,byla slabá,jen si zašla na WC a i to někdy nestihla.S brtrem jsme se střidali,ale shodli jsme se na tom,že tak to nejde.Bratr se svou nemoci je jinej,tak se i tak občas chova a já jsem to již pomalu přestavala zvladat,doma domacnost,u maminky a do toho moje zdravotni problemy.Mammine jsme to vše řekla,že to nezvladam,to vite,chtěla když ji bylo nejhuř aby už tady nebyla aby umřela aby nam nebyla na obtiž. Ale tak to nefunguje,smrt si nemuže naplanovat ta přijde sama.Hodně mne tyhle řeči vadily až jsem z toho skončila na antidepresivach.S mou praktickou lekařkou jsme to vše probrali a přesvědčila mne až dame maminku do domova.Na něho jsme čekali dva roky,stav byl pořad stejny,jednou bylo lip,jednou huř,Maminka pořad jen doufala,že do te doby umře,ale neumřela a nyni je již dva roky v domově pro seniory.Nechtělo se ji tam jit,ale věděla že neni jina vychodisko.Já jsem se z toho ,že jsme tam maminku zavřeli vzpamatovovala dlouho,nemohla jsem spat,prašky nezabirali..Maminka si docela zvykla,ma tam teploučko,jidlo ji donesou na pokoj,jednou tydně okoupou,pani ma docela taky hodnou na pokoji,kouká se na televizi,chodi se prochazet po chodbě,poklabosi se svyma vrstevnikama. Já tam jezdim jednou tydně,bratr taky.Vim,že je o ni dobře postarano,ale ten pocit,že jsme se o ni nepostarali v domacim prostředi u mne přetrvava.Nyni již zkoušim vysazovat antidepresiva,tak jsem zvědava.Já dětem řikam již par let,že až budu na tom moc špatně na stara kolena,tak chci jit do domova,nechci aby děti se museli o mne starat,v dnešni době toho maji i tak dost.Vidim,že v domově neni špatně,ale nesmi zapominat na ty stařečky ti nejbližši.Mne by asi nejvic vadilo obyvat pokoj s někym druhym,mam rada svuj klideček,ale nevim jak budu za dvacet let,možna změnim nazor.Tady si pročitam ruzne přispěvky,zdali dat nebo nedat rodiče do domava? Když to jinak nejde,tak dejte.Hrat si na spasitele nejde,je o pěkne,že člověk pomaha tomu nejblžšimu,ale nemělo by to byt na ukor sveho zdravi a nebo rozpadu manželstvi.Mame sousedku,strašně rada by šla do domova,ale ma malý duchod a děti ji nepřispějou,pry at je doma,že se o ni postaraji.Ale je mne ji lito,berou na ni 4000kč

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 4.3.2017 18:15 - mirek

Můžete mi někdo napsat,...

Podáte si žádost, potom přijedou sociální pracovnice z domova a provrdou místní šetření, kde zhodnotí, jak moc je ta potřeba u vás aktuální. Potom záleží na tom, jak velký zájem o ten který domov je, a podle toho se čeká, někdy nějaký meěsíc, někdy rok a více.
Oficiálně se to sice moc neříká, ale většinou si hrají na tzv. mikroregiony, pokud se nejedná o soukromé zařízení.

reagovat 4.3.2017 18:57 - Nadja

Podáte si žádost, potom...

Mirku, díky za odpověď, znamená to snad, že si můžu požádat kamkoliv? Takže - kdybych byla např. z Humpolce a našla si penzion v Praze, moji žádost by přijali?
Jen pochybuji, že by se někdo přijel podívat.

reagovat 4.3.2017 20:14 - mirek

Mirku, díky za odpověď,...

Těžko říct, protože pokud se jedná o zařízení zřizované krajem nebo obcí, tak se snaží uspokojit předevšín zájem vlastních obyvatel.
Např. moje máti měla dlouho žádost v okrese, kde bydlela, po smrti manžela se přestěhovala k nám, protože to jinak nešlo. Když potom chtěla nastoupit do toho domova, tak dávali najevo, že má trvalé bydliště jinde. Nakonec si nechali vysvětlit, že když se prodával barák, tak jí tam trvalé bydliště nemohlo zůstat.

reagovat 4.3.2017 21:13 - Nadja

Těžko říct, protože...

Mirku, díky, to vysvětluje vše, prostě musíme zůstat tam, kde žijeme teď, to mě moc netěší. Ještě je tu naděje, že to člověk nebude potřebovat.

reagovat 8.6.2018 17:54 - Eduard Nud

To já jsem se od podání žádosti dostal do domovu pro seniory přesně za šedesát šest dní. A to se ještě původní žádost někde ztratila. A každý mi předhazoval, že mám protekci. Ale bylo to taky tím, že čtyřicet dní jsem byl na psychiatrii v nemocnici a dvacet šest dní ve Lnářích.

Ale jakkoliv jsem vyčítal příbuzným, že mě sem dali, představte si, že hlavní podíl jsem na tom měl já. Nebylo mi dobře a chvátal jsem do nemocnice. Možná, že bych tu ještě ani nebyl a mohl to s pomocí druhých vyřešit doma.

Můj největší problém byl můj nemocný otec. Ale o tom jsem psát nechtěl. Jenom to, že mě nic nevysvětlil a ničemu nenaučil. Ani matka nebyla lepší. A tak jsem si na všechno musel přijít sám. Měním se, ne, že ne. K lepšímu. Ale pomalu.

Lidé se ke mně nikdy moc pěkně nechovali a tak k nim nemám moc velkou důvěru. Pomalými a těžkými krůčky se dostávám do společnosti tak říkajíc na samém začátku stáří. No, je toho víc, ale to se netýká tématu.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *