doktor

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.2.2006 18:02 - Pavel

Ahoj.Byl jsem na 14-leté prohlídce a doktor mi tam dal klystýr, když jsem se ho ptal co to je a naco to je, tak mi na to řekl, ať se nechám překvapit.Tak jsem teda počkal.Změril mě, zvážil, atd...A potom řekl, že teda jdem na to.Já jsem samozdřejmě nevěděl co to je, tak jak ten tupec poslouchal.Řekl, ať si sundám slipy, lehnu si na břicho.Strčil mi cosi do zadku.Bylo to docela dost nepříjemné, první jsem si myslel, že mi tam strká prst.A potom mně začlo cosi studit v břichu. Podíval jsem se a on tam měl jakousi hadičku a napouštěl do mě vodu, tak po deseti minutách to ze mě vytáhl, já jsem se ho zeptal na co to bylo dobré a on mi řekl, ať si to dělám i doma, že je to dobré a že nebudu tak často nemocný.Poslal mě domů, a jak jsem vylezl z nemocnice, tak se mi chtělo strašně na záchod, zpátky tam jít mi bylo trapné, tak jsem začal utíkat domů, mám to asi tak 200m.Tak po 100m jsem se po..al.Přišel jsem domů, tam naštěstí nikdo nebyl, tak jsem slipy okamžitě vyhodil.A gatě jsem vypral.Nikomu jsem nic neřekl, protože jsem nechtěl mít problémy.Bylo to od toho doktora správné?Nebo proč mi to vůbec dělal?

reagovat 2.3.2006 22:23 - jajka

ten pan doktor si dovolil jednu neomluvitelnost a to: neinformoval Tě o zákroku, který Ti udělal, zřejmě Ti ani neprozradil, že poté bude dobré si zajít na nemocniční WC a já věřím, že Tě to opravdu traumatizovalo.

Je snad jisté, že Ti ten klystýr udělal v dobré víře, aby Ti pomohl (tato procedura se provádí u pacientů, kteří mají vážnější potíže se zácpou, předpokládám, že sis mu na podobné problémy postěžoval).

Zřejmě ale nepovažuje 14 tileté pacienty za dost dobré na to aby se s nim zdržoval nějakým vysvětlováním. Zachoval se patriarchálně, čili jednal s Tebou nefér a takzvaně zvrchu. To by mě dost vytočilo.

Zkus se nad to povznést a najdi si lékařem který nemá takové manýry jako tenhle, nýbrž takového, který je ke svým pacientům citlivý tak jak by měl být. Svěř se klidně rodičům.

reagovat 3.3.2006 07:27 - Liv

Udělal to proto, že je to pablb. Tyhle týpky od jejich údělu ani vzdělání nezachrání. Asi předpokládal, že si nebudeš stěžovat, protože se budeš stydět. Na tvém místě bych to řekla někomu z rodičů nebo jinýmu dospělákovi, a ať si na něj došlápne. Já mám 13letýho kluka. Kdyby mi přišel domů s takovým zážitkem, neváhala bych udělat doktorovi hlasitou scénu na téma jeho úchyláctví. A dala bych si záležet, aby to slyšelo co nejvíc lidí. To by viděl, jak by schlípnul. Tohle si doktor dovolit nesmí. Když mu to v tichosti projde, bude to zkoušet na dalších. Tak to někomu řekni, ať toho hňupa pořádně srovná a bude pokoj.

reagovat 22.11.2006 21:11 - andrej

koxo tak to bola ina prehliadka...hovado doktor..

reagovat 22.11.2006 23:53 -

změňte lékaře. a to hned.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 27.11.2006 19:43 - Marek

Este jedno si neodpustim Mily Pavel ak chces odpoved tak chod medzi uchylakov A ked je to skutocnost mozes vyuzit zakonne postupy Mozno v CR je zneuzivanie legalne Hladam prispevky ktore by mi pomohli k zaverecnej praci ale toto je vrchol Este jedna otazka nemal si uz aj 16st a....

reagovat 28.11.2006 09:34 -

Je to debil a kdo mu to tady "zere" tak jeste vetsi.

reagovat 8.10.2009 19:06 - Věra

Ahoj,chtěla bych vědět jestli se dá ochrnout jen na horní končetiny.Naše učitelka tvrdí,že prý ne.Děkuju

reagovat 8.10.2009 19:43 - Básník

Ahoj,chtěla bych vědět jestli...

Nejsem doktor, ale myslím, že to teoreticky možné je. Jinak všechno nejlepší k svátku!

reagovat 8.10.2009 19:46 - Básník

Lékařský slovník na Netu:
Paraplegik
Osoba postižená paraplegií - ochrnutím horních nebo dolních končetin.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *