Dokrmování, nedostatek mléka

První příspěvky v diskuzi

reagovat 24.3.2007 15:59 - Jitka Kolářová

Chci se podělit o své poznatky z několikaměsíčního období snahy o tvorbu vlastního mléka a dokrmování umělou výživou. Mám totiž celkově dojem, že se v podobné situaci ocitá stále více maminek, které slyší ze všech stran jen kojte, kojte, kojte, a málo rad, co dělat, když to mlíčko proste neteče a neteče. A když se pak dočtu v příloze očkovacího průkazu, že "skutečný nedostatek mateřského mléka vznikne málokdy, a že častější příčinou odstavení dítěte je nedostatečná sebedůvěra matky ve vlastní schopnost kojit", nedá mi to abych se neptala, jak tohle může někdo vůbec napsat. Stoupá počet i procento porodů císařským řezem, který je zásahem do přirozeného nástupu laktace, ale i při spontánních porodech jsou maminky, kterým se mlíčko spouští pomalu a nedostatečně. A při nejlepší vůli lékařského i ošetřujícího personálu jsou informace, které maminka dostane, jednak kusé, a jednak velmi rozdílné v závislosti na míře informovanosti samého zdravotníka.

Aby bylo jasno, neprosto nechci projevit nedůvěru či výhrady k dětským sestřičkám a lékařům. Prostě si myslím, že mluvíme o problematice, která je velmi těžko objektivně mapovatelná, a jednotlivec uvnitř i vně medicínské profese předává svoje znalosti dál podle zkušeností a zdrojů, s nimiž se on sám setkal. Chci poděkovat lidem jako MUDr. Mydlilová a její Laktační lize, která se obrovsky zasloužila o změnu názoru na kojení z doby před deseti patnácti lety, díky nimž se maminky mohou velmi kvalitně poučit o problematice kojení v předporodních kurzech

reagovat 25.3.2007 23:47 - Kombucha

Myslím si, že pro tvorbu mléka je hodně důležité přiložení dítěte bezprostředně po porodu. A potom psychický stav matky - což je samozřejmě problém - když je mlíka málo, maminku to samozřejmě deptá a těžko ji budete přesvědčovat, že má být v klidu, že se to spraví...

My měli naštěstí mléka dost. Při prvním dítěti dokonce tolik, že bychom ho byly schopni prodávat :o))

reagovat 4.7.2007 14:38 - Martina

Ahoj Jitko,

moc děkuji za Tvůj příspěvek. Sama mám málo mléka, ten samý problém jsem měla i s první holčičkou a cítila jsem se jak krkavčí matka, že nekojím - nevydržela jsem snahu o tvorbu vlastního mléka tak dlouho jako Ty. Málo se setkávám s případy maminek, které by měly málo mléka, a proto jsem ráda, že vidím, že opravdu nejsem sama.

reagovat 13.7.2007 18:54 - Jana Tauferova

Jitko, tvuj clanek mi uplne mluvi z duse. Kojim a dokrmuji Nutrilonem, mam mesicniho syna, mela jsem prvni dny problemy vubec s prikladanim. Kvuli vpacenym bradavkam kojim pres prsni kloboucky a syn to odmital. Prokricel prvni 2 tydny, vubec jsem nespala a bylo to frustrujici. Nedockala jsem se zadne pomoci personalu v porodnici a kdybych nebyla zarputila a nechtela to vzdat, tak vubec nekojim. Dnes uz kojim 2/3 jeho denni davky, mam po 2 mastitidach, prosla jsem silenym kolotocem vseho mozneho, ale zadarilo se a jsem rada, ze vubec kojim. Chtela bych jeste zkusit tu kapri polevku Koi-Koku. Nemohu na webu nic najit. Prosim, nemohla bys mi poradit, kde ji sehnat anebo kde sehnat toho kapra a jak ji pripravit?

Moc dekuji a drzim palce!

Jana (mail: TauferovaJ"seznam.cz)

reagovat 8.9.2007 19:35 - Monika Marková

Dobrý den, paní Kolářová.

Mohla byste mi, prosím, poradit, chtěla bych zkusit na podporu kojení tu kapří polévku Koi-Koku, nemůžu totiž na webu vůbec nic najít. Prosím, poraďte, moc to spěchá!!!!!!Mockrát děkuji. Monika

monika.sy"tiscali.cz

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.1.2017 20:39 - Lucie

Sabi, hlavně si prosím tě nic nevyčítej, bude to ještě horší. Vždy%t nikdo neříká, že musíš přestat kojit, prostě malou jen dokrmíš, kolik bude potřeba, a časem se třeba zas začne tvořit víc mlíka. Hlavně to chce být v klidu :-)

reagovat 12.1.2017 20:42 - Sabina

Já vím, seš hodná. Děkuju za podporu. Zítra se asi zkusím stavit do toho obchodu a koupím to UM. Já sem asi blázen, že to tolik řeším, co?

reagovat 12.1.2017 20:44 - Lucie

Nejseš blázen, jen chceš dát svojí dceři to nejlepší a to je pochopitelný. Já to taky hodně řešila. Ale u Humany jsem si opravdu jistá, že můj prcek dostává opravdu to nejlepší mlíko plný vitaminů. Hlavně obsahuje probiotika, který jsou super i na trávení a funkci střev.

reagovat 12.1.2017 20:44 - Lucie

Nejseš blázen, jen chceš dát svojí dceři to nejlepší a to je pochopitelný. Já to taky hodně řešila. Ale u Humany jsem si opravdu jistá, že můj prcek dostává opravdu to nejlepší mlíko plný vitaminů. Hlavně obsahuje probiotika, který jsou super i na trávení a funkci střev.

reagovat 12.1.2017 20:46 - Sabina

Ještě jednou díky za podporu, moc si mi pomohla! Pěkný zbytek večera!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *