dobro a dokonalost?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 22.8.2002 19:53 - Pavla

Ahoj, všichni! Poslední dobou se zajímám o zkoumání sebe sama, o fyzické, duševní a duchovní zdraví. Celé dětství jsem se řídila tím, co mi říkali rodiče-vlastně jako všechny děti- a věřila jsem v Boha. Teď, kdy už vím, že si i já můžu ucelit SVŮJ názor, jsem mnohé pochopila. Nepřestala jsem věřit v Boha, ale teď vím, že Bůh je naše podvědomí, které je vševědoucí. Věřím tomu, že naše podvědomí nám ochotně přijme každou myšlenku a přizpůsobí se jí. Když si večer řekneme, že se ráno vzbudíme v sedm hodin, podvědomí si k tomu rádo najde cestu a my se opravdu vzbudíme v sedm hodin. Když si budeme třeba celý měsíc opakovat, že máme nové auto, najednou jako zázrakem budeme mít nové auto-buď ho vyhrajeme nebo nám ho někdo dá nebo narazíme na nabídku velice levného auta a pořídíme si ho nebo si naše podvědomí najde k novému autu jinou cestu

reagovat 27.3.2003 13:23 - Roman

Ahoj Pavlo,

zaujal mě Váš příspěvek a protože se zajímám o totéž, zkusím na některé otázky vyjádřit svůj pohled.Co se týká kostýmku přítelkyně, kouření jiného člověka či jakékoliv jiné činnosti jakéhokoliv člověka myslím si, že člověk by měl vyslovit svůj názor pouze v případě, že je tázán zvláště je li to postoj, který druhého nepotěší.Co se týká problému výkladu druhým čemu věříte a čemu ne, mám obdobné zkušenosti jako Vy, myslím, že je dobré o tom mluvit pouze s lidmi stejně smýšlejícími a nebo pouze pokud Vás o názor někdo požádá.Neobhajovat ho, neprosazovat ho, pouze ho na požádání sdělit.
Chceteli si o tom více popovídat budu se těšit na Váš mail.
Mějte se Roman

reagovat 28.3.2003 19:06 - Sonja

Ahoj, zaujali mě Vaše názory a tak se ráda připojím k této debatě. Mé představy o tomto jsou podobné. Také jsem četla knihy o lidském podvědomí. Vážím si názorů např.dr. J.Murphyho, ale pokud se sama zamýšlím nad těmito otázkami, musím i s ledasčím nesouhlasit. Zejména nesouhlasím se stotožňováním Boha s naším podvědomím- tady se mé názory od těch Pavly liší. Myslím si, že Bůh přes naše podvědomí s námi komunikuje. Podvědomí je komunikační tunel spojující nepředstavitelné množství informací s každým jedincem. Pouze velmi málo lidí mělo a má spojení vědomé. K tomuto názoru mě vede jednoduchá myšlenka. Představme si člověka, který spáchal nějaký trestný čin. Aby pro něj všechno dobře dopadlo, potom by mu podle Pavly teorie pouze stačilo, dostatečně dlouho a pravidelně si opakovat pozitivní sugesce typu:

reagovat 31.3.2003 13:11 - Roman

Ahoj, vidím to stejně jako Soňa, včetně naprogramování člověka /DNA, která dle mého názoru nese daleko více informací než kolik je dnešní věda ochotna připustit/, ale myslím si, že nedochází k "chybě", pouze se tak člověk rozhodne na základě citu, intuice, rozumu či emoce a pak podle toho jedná.Samozřejmě dle kosmických zákonů, každá akce vyvolá přiměřenou reakci, chcete li zákon příčiny a důsledku a z toho se jak píšeš Soňo, člověk nevykroutí.Snad vyjímečně za okolností, které si za normální situace neumíme ani představit.Ono vůbec s tím přáním a plněním je to složitější než by se na první pohled zdálo.Rozdíl je v nereálné touze, která nekoresponduje s naším reálným žitím a bytím a upřímným vnitřním přáním.Jsem přesvědčen i na základě vlastních zkušeností, že nic není náhoda a všechno má svůj důvod, takže to není jenom o chtění.Roman

reagovat 3.4.2003 18:22 - Sonja

Ano. Souhlasím. Slovo

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 9.10.2015 14:01 - alien

Víš alien to není dobré...

Nešlo by teda pak spíš o to, proč vlastně velký a mohutný toho neduživýho vlastně vůbec honil? Já jsem tu předtím psala i to, že nemá cenu se určitýma věcma zabývat a nechat se jima rozhodit, příp. dovést až k vlastní smrti.

reagovat 9.10.2015 14:03 - alien

"A spokojenost pochází...

Sedmikrásky jsou odolné, o tom žádná.
Ale třeba ty růže nemají potřebu být k vidění pořád, stačí jim zazářit jen jednou za čas. Vyšlechtěné kytky jsou jenom tak "neodolné", jak si můžou dovolit, aniž by tím ztratily své obdivovatele.

reagovat 9.10.2015 14:30 - mima

"A spokojenost pochází...

Spokojenost bude taky ovlivněna u jedince, jak vysoko si nastaví laťku.. Někdo bude spokojený s málem, kdežto jiný i kdyby měl všechno co život nabízí, nemusí být spokojený.

reagovat 9.10.2015 21:07 - pro alien

Nešlo by teda pak spíš o...

proč ho honil? Byli to zápasníci - gladiátoři - přežít mohl jen jeden nebo by je zabili oba.
Neměli na výběr.

reagovat 9.10.2015 21:12 - pro alien

Sedmikrásky jsou odolné, o...

pěkné, já jsem asi borovice.
zajímavá je také růže z Jericha, kutálí se pouští (vítr jí pomáhá) - až najde pěkné místo rozkvete.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *