Dlouhodobé pálení močových cest

První příspěvky v diskuzi

reagovat 26.8.2010 11:32 - Petr

Dobrý den,
rád bych se zde poradil ohledně problému, který už mě trápí velmi dlouhou dlouhou.
Před cca 8 měsíci jsem začal mít problémy s častým pálením močových cest (nejen moči při močení, ale pocit pálení mám průběžně celé dny). Tehdy jsem si říkal, že mi zřejmě nesedí alkohol (pili jen velmi zřídka, mám operovanou ledvinu, ale pokud se slaví v práci něčí narozeniny, malý přípitek, abych neurazil si obvykle dám. Od té doby už vynechávám i ten malý přípitek.). Bohužel pálení bylo stále i tak. Šel jsem tehdy nejprve k naší obvodní lékařce, která mi v domnění infekce močových cest postupně dala dvoje antibiotika. Bohužel nic nezabralo, jen jsem byl rozkopaný z antibiotik. Poslala mě tedy na URL. Zde jsem podstoupil velice nepříjemné stěry (3 dny jsem pak "čůral" žiletky :-/ ) a čekal cca měsíc na výsledky testů metodou PCR. Mezi čekáním jsem dostal na zmírnění obtíží Prostakan Forte, který beru průběžně dodnes a zákaz koupání (povoleno jen sprchování, což pro mě bylo utrpením, neboť mám sedavé zaměstnání a není nad to si napařit záda ve vaně horké vody :-) )a sportu. Výsledky potvrdily infekci (netuším z čeho, ale podle lékaře je prý možné získat infekci močových cest v podstatě kdekoliv). Lékař nasadil konkrétní antibiotika a po jejich dobrání (bral jsem je asi 10 dní) ještě cca 3 týdny nechal klid, aby vliv antibiotik byl plně potlačen a následně provedl opět stěry (tentokrát už byly žiletky "jen" 1 den). Opět jsem čekal něco přes měsíc (s užíváním jím doporučeného léku Prostakan Forte) a jelikož jsem byl po všech těch antibiotikách dost zničený, koupil jsem si probiotika Acti Lac, díky kterým jsem se brzy začal cítit lépe. Poté jsem šel na výsledky testů a podle daného lékaře již nepotvrdily žádnou další infekci. Prý jsem dle testů zdravý, nicméně i tehdy a stále až dodnes pálení nezmizelo, jen se tehdy zmírnilo. Prý mě zřejmě něco dráždí. Lékař mi dal cca 3 měsíce (opět s doporučením užívat Prostakan Forte) a 30.8. jdu k němu na další kontrolní testy (už teď mě opět děsí ty stěry, ale nedá se nic dělat). Za ty 3 měsíce jsem cca 1,5 - 2 měsíce pálení pociťoval jen velmi mírně, téměř ne (ovšem jen téměř, stále plně nezmizelo). Poté jsem zřejmě maličko prostydl, když jsem ráno čekal v dešti na tramvaj a následně se to opět rozohnilo naplno. Říkal jsem si, že zas zkusím podpořit imunitu a opět jsem si koupil probiotika a po cca 14 dnech se to opět trochu uklidnilo a nyní už to ale pálí zas.
Popravdě už nevím, čím by to mohlo být (zkoušel jsem vynechat čaj, vyhýbám se veřejným záchodům, bazénu a podobně), ovšem mám pocit, že ta infekce, kterou mi lékař léčil, dost možná vůbec nebyla zdrojem toho pálení, neboť mě to nárazově vždy tak 14 dní pálí naplno stejně, jako před těmi cca 8 měsíci. Po zkušenostech už moc nevěřím tomu, že mi to tento lékař vyléčí a je dost nepříjemné se kvůli tomuto problému stále omezovat a říkat si, zda lékař něco nezanedbal a za čas se neobjeví mnohem horší problémy (trochu se obávám, aby mi má ledvina, operovaná v 7 letech, třeba nezačala kolabovat, ale to by předpokládám lékař z testů poznal). Pokud má zde někdo podobnou zkušenost a nejlépe také zkušenost s úspěšnou léčbou, budu velice rád za jakékoliv rady, nápady a podněty, nejlépe případně i od nějakého lékaře.
Děkuji moc.

reagovat 29.8.2010 01:31 - MacaM

Dobrý večer pane Petře, ráda Vám pomohu.
Mé rodině pomáhá alternativní medicína, české 100% přírodní bylinné produkty.
Napište mi prosím na maca.lvz@seznam.cz
Děkuji.

reagovat 3.5.2011 18:54 - Pepa1

Dobrý den,
rád bych se zde...

Pošlu Vám jeden letáček k prostudování. Třeba najdete proč to vzniká. Pepa1 disc@wo.cz

reagovat 3.5.2011 19:57 - Pravděpodobně půjde

Dobrý den,
rád bych se zde...

o prostatitidu... začne akutně a pak se to rádo vrací. Ať ti bude říkat kdo chce, co chce, je to v podstatě neléčitelné. Nepomůže klasická medicína ani léčitelé, čím dřív se s tím smíříš, tím lepší bude psychika a naučíš se to ignorovat. I když po většinu času to je bez příznaků. Není to nijak nebezpečné, jenom nepříjemné. Při akutním vzplanutí ATB, ale jenom ty, co mají dobrý průnik do prostaty. Při mírných potížích hodně pít, pak se moč naředí a pálení je slabé nebo žádné.

reagovat 20.7.2011 21:45 - Eva

Dobrý den,
rád bych se zde...

Dobrý den,nejsem sice lékař,ale zkušenosti s Vaším problém mám také nemalé.Celý rok a 3 měsíce jsem se léčila na ustavičné pálení a řezání močové trubice, neustále jsem brala různá atb,chodila na stěry, které byly vždy negativní, střídala to s návštěvou gynekologie, kde jsem byla už skoro za blázna, protože se nikdy nenašlo nic, co by bylo příčinou.V lékárnách jsem nechala spousty peněz za všelicos, co jsem vyčetla na internetu, nebo co mi kdo poradil ( lichořeřišnice,urinal,uro-vaxom,čaje všelijaké,laktobacily a aktimely...)Prošla jsem cystoskopií.Včera jsem se dověděla, že mám písek v moči-z běžného vyš. moče.Ten trubi¨ci poruší a pak stačí málo a je tu zánět, který se vyléčí atb, ovšem příčina zůstává a kolotoč se zase roztáčí.... Sama nevím co bude dál, prolívám se vodou jako šílená a doufám,že na další kontrole se dovím, jestli existuje něco, co zabrání písku, aby se tvořil, protože jenom jeho vyplavování mě neuspokojuje.Nevím, jestli jsem vám pomohla, ale zkuste se na to zaměřit. Zdravím a přeji úspěch v léčbě.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.2.2016 19:45 - Michaela

Dobrý den a pořád bez...

Kdyžtak Krivohlava.michaela @email.cz

reagovat 12.2.2016 20:04 - milan

Já jsem naopak "problém" pálení močových cest získal díky cystoskopii. Vlastní zákrok nebolel, protože mi orgán zmrazil nějakým sprayem, ale po odeznění znecitlivění to teda bylo při močení něco. Nejdrříve mi obvoďák naordinoval nějaké ATB určené na tyto problémy, po 14 dnech se dělal test na zánět, kultivace moči a nic. Evidentně tu cystoskopii ten doktor dělal jako prase a trubici včetně prostaty mi pohmoždil. Když jsem měl s manželkou souloža, asi 10 dnů po zákroku, tak jsem měl krev ve spermatu a po odeznění vzrušení, to byla panečku bolest v celém podbřišku.
Celé to trvalo asi 2 měsíce a pak to postupně odeznělo. Já jsem tedy hrozně moc pil, protože jsem si na sobě vyzkoušel, že tehdy to močení bylo nejméně nepříjemné.

reagovat 30.3.2016 13:02 - Denisa

Dobrý den,nejsem sice...

Mám to samé, vše v pořádku.. Ale pálení a řezání šílené pořád. Uz taky nevim co dal :(

reagovat 30.9.2018 16:59 - Petr Malý

Mam to taky. Uz to tu sakra nekdo vylecil? Prece s tim nebudu jeste 60 let zit. Pry moderni Evropa, hovno dokazi vylecit. Jsem nasrany a zoufaly.

reagovat 30.9.2018 17:01 - Petr Malý

Ja uz to mam tri mesice. Neustale musim na zachod, nekdy i 20 za hodinu. Spanek nemozny. Veskere aktivity jsem pozastavil, jen do prace se tahnu. Motorka stoji, v mori se nemuzu koupat, sportovat (pred tim kazdy den) nejde. Posledni urolog mi konecne dal nadeji ze nasel pricinu, protoze u me 6 antibiotik nezabralo. Zuzena trubice to ma byt. Mam za 2 tydny operaci, tak uvidime. Problem to asi nevyresi, protoze zanet tam jeste bude, ale mozna se to tou pruchodnosti umozni vylecit. Doufam. Protoze pak uz zbyva jen pan bozko.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *