Divertikulitida

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.4.2014 17:00 - Michal

Dobrý den,
najdou se spolutrpící, kteří by zde popsali svůj boj s divertikly na tlustém střevu, s bolestí, se záněty, jaké jim pomohly léky, strava apod. a také ti, kteří již podstoupili resekci střeva a jak na tom jsou? Já už se s tím potýkám tři roky, beru střídavě Entizol a Normix, bolest břicha mám skoro stále, výsledky krve většinou OK, bez známek zánětu, pokud jde o stravu chaos - otruby kdy ano a kdy ne, ať jím co jím, stav stále stejný, již se pomalu smiřuju s tím, že mi pomůže jedině operace.

reagovat 16.6.2015 08:32 - Stanka

Dobrý den,
najdou se...

Teraz som sa vrátila z nemocnice po 1.skúsenosti s touto chorobou. Váš článok ma sklamal, lebo som dúfala, že sa z toho dá dostať. Ja sa stravujem zdravo a tak som veľmi smutná, že čo vlastne mám ešte robiť? Jesť trávu?

reagovat 26.3.2016 18:08 - zdenka

Dobrý den,
najdou se...

Ahojky.pokud chces pisnem na email.ja mam divertikulitidu .vraci se to a bricho boli casto.walzanka@seznam.cz

reagovat 10.6.2017 17:08 - Markéta

Dobrý den,v dubnu se mi náhle udělalo hrozně zle,zimnice,bolest v podbřišku více vlevo,vylétla mi teplota přes 38st....závěr...akutní divertikulitida,dostala jsem Amoksikla 625mg po 8h na 10 dní,k tomu Entizol 500mg po 12h,po dobrání těchto atb jsem ještě na 14 dní dostala Normix 200mg 1x denně ráno.....zpočátku jsem měla CRP123,5,leukocyty 13,5...po týdnu CRP kleslo na 60 a leukocyty na 8,5....po 3týdnech bylo CRP 0,9 a leuko 6,0....takže v normě nicméně,co mne stále více či méně trápí jsou bolesti v levém podbřišku,tlak až do třísla...do hýždě...bolesti v kříži....jsou to dost silné tlakové bolesti,že se vždy bojím,aby se zánět nevrátil...můj lékař mi říkal,že bolesti nejspíš budou přetrvávat,jak se stolicí plní divertikly....upravila jsem stravu,denně piju psyllium....bolesti přetrvávají a jsou opravdu hodně nepříjemné i v klidu,v noci...kdykoliv....26.6. jdu na kolonoskopii....je mi 45....mám strach,aby bylo vše v pořádku....kdo tím trpíte,máte rovněž bolesti i v klidové fázi?...hezký den M.

reagovat 10.6.2017 17:10 - Markéta

oprava Amoksiklav

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 12.9.2017 20:11 - zdenka

Dobrý večer,prosím chtěla jsem se zeptat, nevíte o dobrém gastroenterologovi,který se zabývá léčbou divertikulitidy? děkuji

reagovat 12.9.2017 20:34 - Patricie

Dobrý večer,prosím chtěla...

Po letech bolestí mi konečně diagnostikovali divertikly . Kolonoskopii mi dělali nadvakrát, byla velmi bolestivá. Divertikly mám po celém střevě, takže žádná operace nepřipadá v úvahu. Bolesti mívám i v klidovém stavu, ale zřejmě to není naštěstí zánět

Praktická lékařka mi řekla, ať si najdu nějakou gastro poradnu a že mi předepíše antidepresiva, zřejmě jakože bude hůř a ať neotravuji.

Připojuji se k prosbě o info, zda někdo neznáte odborníka na gastro,který se zabývá léčbou divertiklů

reagovat 13.9.2017 11:46 - Ilona

Dobrý den!
Já chodím k pani doktorce Pořízové na gastro do Ústí nad Labem. Má soukromou ordinaci ale pracuje i v nemocnici. Je výborná.

reagovat 30.3.2018 18:28 - Soňa

oprava Amoksiklav

Moje máma měla dlouhé roky pouze průjmy, léčila se sama, užívala Carbosorb a Endiaron, nakonec jí operovali pro "nádor" esovité kličky tlustého střeva, kde ve skutečnosti měla rozsáhlou divertikulózu se srůsty po divertikulitidě.

reagovat 30.3.2018 20:28 - Jiri

Mám tuto nemoc. Mám na to dokonce částečný ID. Podstoupil jsem postupně 5 operací, kde mi brali části střeva, až mi zůstala jen 1/2 střeva. Ale operace úlevu nepřinesla. Ano, v těch oblastech, které bolely, už to nebolí, ale bolí jiné, páč vznikly nové divertikly a tak srůsty po operaci. A navíc celé tělo funguje jinak a hůře. Měl jsem i vývod na 2 měsíce. Kdybych to vše věděl, tak do žádné operace nejdu. Ale to člověk nemlže vědět. Každý jde na operaci s vidinou toho, že se jeho problémy vyřeší.

Podle mě je základ problémů v tom, že jsem jako dítě, dospívající až do 35 let málo pil. Kdysi se nedodržoval pitný režim. Při sportu si tělo bralo vodu se střeva. Stolice se vysušovala až na hrudky, ty pak tlačily a udělal divertikly. Divertikly nejsou z měkké stolice, to by ani technicky nešlo, ale z tuhé. Střevo nesmí být namáhané tuhou stolicí. Další problém je bílé pečivo a mouka. Dále banány a další lepidla na střeva. Všechno zrušit. Jíst jen tmavé pečivo, celozrné,. nebo žádné. Pít kefíry. Kvůli dobrým breberkám ve střevě. A když už nic nepomůže, tak vyčistit Endiaronem. To je dezinfekce. Taky mi pomáhal Amoksiklav, ale to je antibiotikum a nemůže se to brát jak bonbony. Říkám, základ je hodně vody, 3 l denně. Otruby ale každému nesedí. Vlákninu s rozumem. Nejíst najednou hodně bílkoviny, aby nezahnívala ve střevě.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *