Divertikulitida

První příspěvky v diskuzi

reagovat 5.4.2014 17:00 - Michal

Dobrý den,
najdou se spolutrpící, kteří by zde popsali svůj boj s divertikly na tlustém střevu, s bolestí, se záněty, jaké jim pomohly léky, strava apod. a také ti, kteří již podstoupili resekci střeva a jak na tom jsou? Já už se s tím potýkám tři roky, beru střídavě Entizol a Normix, bolest břicha mám skoro stále, výsledky krve většinou OK, bez známek zánětu, pokud jde o stravu chaos - otruby kdy ano a kdy ne, ať jím co jím, stav stále stejný, již se pomalu smiřuju s tím, že mi pomůže jedině operace.

reagovat 16.6.2015 08:32 - Stanka

Dobrý den,
najdou se...

Teraz som sa vrátila z nemocnice po 1.skúsenosti s touto chorobou. Váš článok ma sklamal, lebo som dúfala, že sa z toho dá dostať. Ja sa stravujem zdravo a tak som veľmi smutná, že čo vlastne mám ešte robiť? Jesť trávu?

reagovat 26.3.2016 18:08 - zdenka

Dobrý den,
najdou se...

Ahojky.pokud chces pisnem na email.ja mam divertikulitidu .vraci se to a bricho boli casto.walzanka@seznam.cz

reagovat 10.6.2017 17:08 - Markéta

Dobrý den,v dubnu se mi náhle udělalo hrozně zle,zimnice,bolest v podbřišku více vlevo,vylétla mi teplota přes 38st....závěr...akutní divertikulitida,dostala jsem Amoksikla 625mg po 8h na 10 dní,k tomu Entizol 500mg po 12h,po dobrání těchto atb jsem ještě na 14 dní dostala Normix 200mg 1x denně ráno.....zpočátku jsem měla CRP123,5,leukocyty 13,5...po týdnu CRP kleslo na 60 a leukocyty na 8,5....po 3týdnech bylo CRP 0,9 a leuko 6,0....takže v normě nicméně,co mne stále více či méně trápí jsou bolesti v levém podbřišku,tlak až do třísla...do hýždě...bolesti v kříži....jsou to dost silné tlakové bolesti,že se vždy bojím,aby se zánět nevrátil...můj lékař mi říkal,že bolesti nejspíš budou přetrvávat,jak se stolicí plní divertikly....upravila jsem stravu,denně piju psyllium....bolesti přetrvávají a jsou opravdu hodně nepříjemné i v klidu,v noci...kdykoliv....26.6. jdu na kolonoskopii....je mi 45....mám strach,aby bylo vše v pořádku....kdo tím trpíte,máte rovněž bolesti i v klidové fázi?...hezký den M.

reagovat 10.6.2017 17:10 - Markéta

oprava Amoksiklav

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 10.6.2017 17:10 - Markéta

oprava Amoksiklav

reagovat 2.9.2017 23:32 - Ilona

Dobrý den!
V květnu mi diagnostikovali divertikulitidu. Byla to dlouhá cesta než mi zjistili co mi vůbec je.
Začalo to tím že jsem skončila v nemocnici se zánětem tlustého střeva, kde jsem dostávala antibiotika v kapačkách. Když se mi zánět zklidnil tak jsem postoupila řadu vyšetření, CT Irrigo, kolonoskopie a další, kde mi našli hodně divertiklů. Měli podezření i na ulcerozní kolitidu, ale ta se nepotvrdila.
Zánět se mi už opakoval několikrát. Paní doktorka co jsem k ní chodila mně vždy dala antibiotika a dál se s tím nezabývala. S jejím léčením jsem nebyla spokojená, tak jsem přešla k jiné.
Ta mně udělala různá vyšetření a kolonoskopii, kde zjistila divertikulitidu a hned mi nasadila lék Salofalk, který mi moc pomohl, od té doby co ho beru mně nebolí břicho. Při poslední kontrole v červnu mně řekla že mi zkusí v září Salofalk vysadit co to udělá, mám ho do konce září.
Ale mám to takové zvláštní, všude o divertikulitidě píší že je zácpa, já naopak mám průjem. Navíc o ní píší že jí mají starý lidi a mně je 44let. Doktorka mi řekla že jich mám na tlustém střevě hodně, že mám nějakou poruchu.
Diagnoza zní- divertikulitida s ulcerozními rysy.
Chci se zeptat je tu někdo kdo nemá zácpu ale průjmy? Jestli držíte dietu? Mně řekla že mám jíst hodně vlákniny, nesmím nic co má zrníčka. Dělají mně špatně rajčata, papriky a jiné, tak je nejím. Ještě se četla že se nesmí maso tak jak to je? Maso mám ráda, ale nemůžu uzeniny.
Předem moc děkuji za radu.
P.S. Docela mám strach až přestanu brát léky aby se mi bolesti zase nevrátili.

reagovat 12.9.2017 20:11 - zdenka

Dobrý večer,prosím chtěla jsem se zeptat, nevíte o dobrém gastroenterologovi,který se zabývá léčbou divertikulitidy? děkuji

reagovat 12.9.2017 20:34 - Patricie

Dobrý večer,prosím chtěla...

Po letech bolestí mi konečně diagnostikovali divertikly . Kolonoskopii mi dělali nadvakrát, byla velmi bolestivá. Divertikly mám po celém střevě, takže žádná operace nepřipadá v úvahu. Bolesti mívám i v klidovém stavu, ale zřejmě to není naštěstí zánět

Praktická lékařka mi řekla, ať si najdu nějakou gastro poradnu a že mi předepíše antidepresiva, zřejmě jakože bude hůř a ať neotravuji.

Připojuji se k prosbě o info, zda někdo neznáte odborníka na gastro,který se zabývá léčbou divertiklů

reagovat 13.9.2017 11:46 - Ilona

Dobrý den!
Já chodím k pani doktorce Pořízové na gastro do Ústí nad Labem. Má soukromou ordinaci ale pracuje i v nemocnici. Je výborná.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *