Dítě nebo vysoká?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 20.5.2008 13:38 - Maria

Dobrý den,

je mi 19 a velmi si přeji mít dítě.Žiji ve dlouhodobém vztahu se svým partnerem a v létě se chceme vzít. Oba si přejem mít děti co nejdříve.

Problém je, že musím jít na vysokou školu. Mám maturitu na gymnáziu, takže mi nezbývá jiná možnost. Moje rodina ani rodina mého budoucího manžela by neakceptovala, kdybych nezískala vysokoškolské vzdělání. Moje rodina by mé vytoužené dítě považovala za negativní vedlejší produkt, který mi zničil život.

Pořád si říkám, že pro mé dítě bude lepší mít vzdělanou matku, budeme mít také víc peněz. Chci, aby obě babičky mé dítě milovaly.

Až budu mít děti, zůstanu dlouho v domácnosti, protože jim chci dát všechnu svou péči a lásku.

Bojím se, že mé otěhotnění a těhotenství nebude snadné. Mám již několik gynekologické problémy.

Můj snoubenec to rozhodnutí nechává jen na mně.

Jak byste se zachovaly vy? Máte někdo zkušenosti s podobným rozhodnutím?

reagovat 21.5.2008 08:16 - Iveta

Mě teda na dítě přijdeš hodně a s gymplem nevím jakou seženeš práci ale zase na druhou stranu jestli chceš být dlouho v domácnosti tak na co studovat. Záleží co chceš ty, píšeš že musíš jít na vysokou ne, že chceš. Tohle je opravdu težký rozhodnutí jestli máš ještě nějaké zdravotní problémy. A jak se k tomu staví tvůj partner? Jak dlouho spolu jste??A kolik mu je?? Hodně otázek já vím ale já osobně bych do toho nešla ale zase na rozdíl od tebe mi děti nic moc neříkaj.

reagovat 21.5.2008 08:34 - verca

neblbni a studuj, deti muzes mit po skole habadej. vysoka hodne rozsiri obzory, a mozna i prehodnotis nektere nazory.. nebo aspon s vysokou zacni, a uvidis, jak se ti bude libit, odejit ze skoly muzes kdykoli

reagovat 21.5.2008 08:58 - Jana72

Mario, to je o povaze a prioritách. Já, osobně, bych šla do dítěte. Ale je to jen proto, že jsem od malička tak založená. Vždycky jsem se těšila až budu mít rodinu, manžela děti. Největším naplněním pro mě bylo mít děti, být s nima doma a manželovi udělat zázemí.

Vystudovala jsem VŠ eko, ale je mi na nic, protože se mi sen splnil. Jsem doma s třemi dětmi, starám se o všechno a připadám si užitečnější než v kanceláři. Takže, fakt nevím. Musíš si ujasnit, jestli je pro Tebe důležitější to dítě nebo studium, co by tě víc bavilo, naplňovalo. Já vím, že se tu dočtu, jaká jsem kráva a domácí puťka, ale já jsem šťastná, když vidím, že moji blízcí jsou šťastní. Je to jen na Tobě.

reagovat 21.5.2008 09:08 - Jana

Já bych s dítětem počkala a šla rozhodně na školu. Když si pořídíš dítě a zůstaneš dlouhodobě v domácnosti, tak ti to rozhodně moc neprospěje. Však uvidíš, jak budeš vysokou zvládat. Kdybys dítě chtěla moc, můžeš studovat a mít dítě zároveň, spolužačky to tak mají a zvdádají oboje, děti vypadají spokojeně. A kdybys šla na bakaláře, tak ten trvá jen 3 roky, to není taková doba a dítě bys měla ve 22 - 23 letech, to není taková hrůza, ne? Pokud bych si mohla vybrat, šla bych studovat, ať máš rozhled a vždycky se Ti to bude hodit do budoucna!

Co bys chtěla dělat po mateřské jen s gymplem? Byla bys neuplatnitelná... A hlavně je ti pouhých 19, takže počkat klidně můžeš:-)

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 18.3.2011 14:46 - lidka

Dobrý den, je mi 10 let a maminka se o mě skoro vůbec nestará, protože chodí do školy a nechává mě hlídat u jedné paní, která má manžela a ten mě pořád otravuje a ptá se na ošklivé věci. Maminka mi říkala ,že to nic není a že všechny maminky, které pracují, tak nemají čas na svoje děti. Vy svoje děti taky necháte samotné až vyrostou?

reagovat 18.3.2011 15:46 - Petra

Mezitim je mi 20, mam za...

Ano, některé to do dítěte žene, ale zpravidla ne v devatenácti... Většina jich má rozum.
Zkus napřed dostudovat. Jinak přeju hodně štěstí, ať se rozhodneš jakkoliv.

reagovat 18.3.2011 15:52 - Soames

Mario, nevím, proč si myslíš, že Tvůj život dostane smysl, jen když si pořídíš dítě...
Na tuhle chiméru už mnoho lidí doplatilo, a nejvíc jejich děti, které se narodily, aby si jejich rodiče něco kompenzovali.

reagovat 18.3.2011 16:03 - Dorka

Maria by si měla pořádně rozmyslet, jestli se chce opravdu přivdat do rodiny, kde člověk bez titulu nemá cenu...

reagovat 17.8.2011 19:19 - Soňa

Dobrý den, je mi 10 let a...

Lidko - to nemyslíte vážně, že ne? Pochybuji že by toto napsalo desetileté dítě, spíše zakomplexovaná závistivá tmářka.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *