Dítě, kariéra nebo studium?

První příspěvky v diskuzi

reagovat 25.9.2008 18:02 - Agáta

Jsem teď na zvláštním scestí. Je mi 23, mám dobrou práci a čím víc mám zkušeností, tím jsem lepší a mám z toho radost. Zároveň mě láká studium na vysoké škole, do kterého se mi po střední nechtělo, teď už by se mi chtělo. Samozřejmě dálkově. To všechno je fajn, ale navíc na mě sedly mateřské pudy, myslím, že věk už na to mám a nejsem typ ženy kariéristky, vyznávám jiné hodnoty. Zároveň se ale bojím ztráty práce a hlavně zkušeností, které jsem získala.

Chtěla bych se zeptat žen, které daly přednost dítěti před kariérou nebo studiem, proč se tak rozhodly a jaký byl potom návrat do práce... Chci ještě dodat, že dělám dost odbornou práci, kdy jsou ty zkušenosti hodně důležité a taky mi nikdo místo držet nebude, protože nejsem zaměstnanec. Díky moc za každou zkušenost.

reagovat 29.9.2008 10:28 - Jana

Radeji bych s materstvim pockala. Pokud Vas laka studium na VS, je nejlepsi doba se do toho pustit. Ve 28 ci 29 letech to budete mit za sebou a ve triceti muzete byt maminkou.

reagovat 29.9.2008 10:50 - Agáta

Jana: no, ono je tu ještě to, že se bojím, jestli to ve třiceti půjde. Často slyším, že to pak nejde a já nejsem úplně zdravá.

Tu VŠ nepotřebuju k práci, spíš mám chuť se něco dozvědět, potkat zajímavé lidi a nechvátám na ni.

Bojím se hlavně o práci, protože to je důležitá součást života a ovlivňuje spokojenost člověka. Zároveň nechci nikdy zjistit, že mám sice super kariéru, peníze a práci, která mě uspokojuje, ale prošvihla jsem věk, kdy můžu mít v klidu a pohodě zdravé miminko.

reagovat 29.9.2008 11:08 - kk

Agátko, rozhodnout se musíš sama. Já nejsem moc nakloněna současnému trendu čekat do 29, 30. Zdá se mi to na dítě dlouho, ideální je kolem 25. Zvlášť když nelpíš na studiu a kariéře. Ovšem málokdo má pro dítě v tomto věku podmínky. Dnešní doba není lehká, na žádného partnera se nelze spoléhat na 100%, že ti vydrží, i když tě bez problémů uživí, může to kdykoli skončit. Je vždy dobré mít práci, která ženu uživí i s dítětem.

Pokud nemáš třeba maminku, co by ti pomohla s rychlým návratem do zaměstnání, tak kariéru musíš stejně přerušit, teď nebo ve 30ti.

Příliš mladá na dítě nejsi. Jestli po dítěti toužíš, máš pro dítě vhodného tatínka - muže se kterým žiješ, nějaké zázemí, tak já bych do toho šla. Nejvhodnější dobu na dítě ti nikdo neporadí, každá to cítíme jinak.

reagovat 29.9.2008 11:08 - Agáto,

nepíšeš, jaké máš zdravotní problémy, ale ve třiceti mají dnes děti snad úplně všichni, i později. Nevím, proč bys ve svém věku měla chvátat na dítě - je to ten nejlepší věk,kdy se člověk začíná pomalu formovat, užívat života, vydává se určitým směrem. Pokud má někdo celoživotní ambice být ženou v domácnosti a matkou, tak potom je to v pořádku a ať si pořídí dítě brzy. Ty mi ale taková nepřipadáš, takže věř, že bys tohle unáhlené rozhodnutí v budoucnu obrečela.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 2.3.2011 20:47 - Becky

Problém je ten, že pak většinou ty mladší maminy dřív nebo později začnou dohánět, co zameškaly. A to je pak teprve síla.
A když si neudělají ani maturitu, na koho spoléhají, že je bude živit?

reagovat 2.3.2011 20:49 - Dahlia

Agátko, rozhodnout se...

Přesně tak. Nejvhodnější dobu pro založení rodiny nikdo neporadí...
Každý to vidíme jinak, každý jsme jiný, a v tom je přece to kouzlo...

reagovat 2.3.2011 20:52 - Dítě co nejdřív?

Stačí se podívat ve kterých skupinách obyvatel je nejvíc nezletilých matek rodících děti jako na běžícím pásu. Jejich věc, pokud na ně nejdou dávky z našich daní.

reagovat 17.9.2016 20:31 - Honza

Biologicky nejlepší věk pro porod je 21 - 24 let. Neska ovšem v tomdle věku má dítě málokerá holka. Češky maj dítě až vo pár let pozdějc (právě kuli studování nebo kariéře), cikánky navopak vo pár let dřív (kuli přídavkům). A najdou se samozřejmě i takový český holky, kerý nemaj dítě ani v pětatřiceti. Voproti tomu cikánky v tom samym věku už maj vnoučata ve zvláštní škole. Zkrátka a dobře - ideální věk pro porod, aspoň z biologickýho hlediska, je sice vod přírody danej, ale zas tak důležitej neni. Dítě si holka muže pořídit i pozdějc, protože pozdějc to jde taky. A věk? To je jenom číslo.

reagovat 13.3.2018 00:59 - Honza 2

Ahoj mně je 23 let, mám přítelkyni o 2 roky starší (25) let . Máme se rádi jsme spolu od mych 19cti let. Čekáme spolu Dítě a v létě se vezmeme. NeChceme byt starý rodiče. Miluji svoji přítelkyni a svoji budoucí dceru. Nejvíc na světe a zadna kariera neníddůležitější

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *