Dispoziční prognostika

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.7.2004 11:57 - Bylinka

Už pár let u nás funguje Společnost pro dispoziční prognostiku, já se o ní dověděla až nedávno, když ji začala navštěvovat jedna moje známá, která je tím úplně posedlá, mám pocit, že už neudělá krok bez toho, aby si to předem nepojistila u DIPu. Když jsem se jí ptala na princip (prý dokážou odstranit nemoci, úrazy, pohromy a jiné dnes, aby k nim nedošlo v budoucnu), tak mi něco odříkala, ale bylo vidět, že to jen memoruje bez toho, že by tomu opravdu rozuměla. Má někdo z vás zkušenosti s touto metodou, je na tom něco nebo jsou to další z řady šarlatánů?

reagovat 12.4.2005 14:54 - Lenka

Zajímalo by mě, na kolik peněz příjde taková návštěva u dispozičního prognostika.
Máte někdo zkušenosti s tímto způsobem řešení svých problémů - příp.úspěšnost ?

reagovat 27.4.2005 22:51 - Lenca

A můžete mi sdělit své pocity ? Ve kterém městě jste byla u DIP ? Jaký to na vás mělo vliv ? Pociťujete nějaká pozitiva ? Budete návštěvu opakovat ? Moc děkuji, velmi mě tato metoda zajímá. ;-)))

reagovat 22.5.2005 22:08 - DPN

Pokud máte zájem, podívejte se na www.noetis.cz, na pobočkách, které jsou v ČR i SR je možné zjistit bližší informace, získat literaturu, případně informace o systému vzdělávání v Telestézické akademii

reagovat 31.5.2005 23:40 - petr

nasel jsem taky neco o DIP na www.panna.cz maji to tam pekne rozepsane

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 14.10.2017 02:08 - Martin

Na začátku tohoto vlákna, v roce 2007 jsem jakožto tehdejší student DIPu napsal několik příspěvků. Přidám pohled s odstupem deseti let.

Studium DIPu jsem ukončil asi po třech letech. Začal jsem mít pocit, že mi už tak moc nedává, začala převažovat negativa a ztratil jsem motivaci pokračovat.

DIP mne obohatil o řadu zajímavých postřehů a trochu mi pomohl ve vlastním rozvoji. Vztah hrdosti a pokory nebo SOR - stupeň organizace řízení a další podobné věci používám v přemýšlení nad realitou dosud, takže i když jsem studium přerušil, nevnímám ho jako ztracený čas. Stejně tak jsem získal řadu praktických zkušeností s telestézií, ověřil si u mně její možnosti i omezení.

Klientely DIPu: psychoterapeutická sezení obohacená o magický rituál. Když nic jiného, jeho účelem je podpořit víru klienta i dispozičního prognostika v účinnost toho sezení. Víra v účinnost je velmi důležitá, protože právě víra dokáže u řady problémů zázraky. I když má DIP certifikace a zkoušky, účinnost klientel a jejich úroveň závisí na konkrétní osobě, která je provádí. Kvalitní mi vždy připadal pan Radovan Šnajdr.

DIP jako cesta seberozvoje: zajímavé studium a škola, ale bez skutečné hloubky a čistoty co se týče duchovních, filosofických i vědeckých principů. Je to zajímavé propojení, pan Sohr měl několik velmi dobrých myšlenek, ale ta nauka mi místy připadala ještě neucelená, nedovařená a chyběli odborníci, kteří by ji prohloubili a pročistili - časem mi studium DIPu připadalo omezené. Pokud studovat, tak spíše jako zajímavost, rozšíření obzorů a s opatrností. Někdo se v tom možná najde, pro mne to časem nebylo to pravé. Čistější metody z mystiky, meditací a duchovna mi vyhovují víc.

DIP jako magický systém: je funkční a celkem efektivní na to, že se NOETIS neprezentuje jako škola magie. DIP využívá několik efektivních pomůcek, které působí na podvědomí. Virguli, terčík, amulety, systém vzájemné podpory, společná měření... Účinnost použitých metod ve spojení s tím, že v rámci DIPu jsou žákům vlastně nastavovány hodnoty a modely chování, se kterými se jejich psychika nemusí snadno vypořádat, vnímám jako jedno z největších rizik studia DIPu. Člověk si do podvědomí zakóduje co znamenají jednotlivé hodnoty pro různé vlastnosti - jako je přizpůsobivost, stupeň organizace řízení, typy inteligence, talenty... a tyto hodnoty jsou potom magicky pravidelně upravovány - navyšovány. Je zde snaha o urychlení osobnostního vývoje studenta, ale jde z mého hlediska o trochu nepřirozený a násilný způsob. Funguje to, ale také to vytváří nápor na psychiku a může to působit nepříjemnosti.

DIP společensky: zažil jsem štěpení DIPu, nesváry mezi prognostiky, určitou nevraživost mezi studenty. Na druhou stranu i kamarádské vztahy. Toto samozřejmě může být pro každého jiné a jistě se to mění i v čase. Přesto - pokud někdo hledá zkrátka příjemné místo, dobrou společnost lidí, co se zajímají o magii, esoteriku, mystiku, jasnovidectví a vlastní rozvoj, tak DIP spíše nedoporučuji. Nedělá podle mne společensky dobrotu, že žáci vystavují svolení učitelům, aby je ti magicky upravovali, což pak vede k situaci, že tak snadno nevznikají přátelské, na vzájemném respektu založené vztahy. Žák je vnímám zároveň i jako klient - pacient a navštěvuje klientely. Někomu to vyhovovat může, mne to časem připadalo jako trochu nešťastné spojení.

DIP a morálka: DIP má dobrý cíl a jeho celkové působení na život studentů i klientů je snad spíše pozitivní. Přesto mi u něj chyběl větší důraz na etiku. DIPu chybí silná morální základna, na které by mohl stavět. Neopírá se o křesťanskou morálku ani budhistickou morálku, ani humanismus ani třeba etikoterapii. Snaha udělat z člověka lepšího člověka se v DIPu řeší podle mně dost mechanisticky a snad medicínsky, jenže vzhledem k tomu, že většina z působení DIPu se odehrává na poli psychiky a lidského chování, že prognostici DIPu zasahují do vztahů lidí, rodin, dělají poradenství, tak pokud si někdo morálku do DIPu nepřinese odjinud, tak DIP sám ho k ní příliš nepovede. A to je podle mne problém, protože nastavit někomu magicky vysoké hodnoty, dát mu funkční magické techniky, učit ho rozvoj jasnovidnosti a zároveň ho v první řadě nenaučit základní věci z etiky, to může snadno vést k průšvihům. A také vede, aspoň občas.

Celkově si myslím, že klientely DIPu mohou být celé řadě lidí prospěšné. I studium může být obohacující a zajímavé, zejména pro ty, kdo mají trochu sklon a talent k věštění a chtějí tuto svou oblast prozkoumat. Jen je třeba opatrnost. Aspoň před těmi možná osmi lety, kdy jsem s DIPem končil, na něm bylo třeba odvést ještě hodně práce, aby se zbavil svých dětských neduhů. Jak se vyvinul od té doby netuším.

reagovat 16.10.2017 22:42 - Co vlastně vyčítáte?

Neměl již nic na práci a...

Stanislav Sohr umřel ve věku 75 let.

Krátký text o jeho životě je třeba zde:
http://www.seniortip.cz/?module=article&id_article=4453

Mimo jiné je tam zmínka o infarktu pana Sohra poté, co byl v době normalizace hnán po soudech nebo o tom, že se cítil dost vyčerpáván svou desetiletou léčitelskou praxí a tak ji musel omezit.

Vaše výhrady založené na tom, že pan Sohr umřel i když byl prognostik - to je jako bych se navážel do Darwina, že umřel i když věřil v evoluci (se mohl vyvinout ne? .o) ) nebo do špičkových lékařů, kteří umírají, ačkoli umí léčit (proč se tedy nevyléčili a umřeli - znamená to, že medicína je podvod?)...

Pokud jste od pana Sohra čekal, že bude žít věčně a on vás svou smrtí zklamal... je třeba se smířit s tím, že lidé zatím umírají dříve nebo později bez ohledu na to, co umí nebo neumí.

reagovat 4.1.2018 21:30 - Martine

Na začátku tohoto vlákna,...

Podle čeho pan Sohr určoval SOR-Stupeň Organizace Řízení. On měl jeden. Ale pokud přijmete Sor, potom ho musíte vnímat jako vrozený a získaný. Jak je potom Sohr učil? Vrozený proto, že každý člověk má svou vlastní hranici Soru, kterou může dosáhnout nějakým sebeučením. Pokud vás ale někdo vychovává a udělá z vás muslimského teroristu. Což je dnes ve světě běžné, jak se tedy může malý človíček bránit soustavnému nátlaku a šikanování. Co potom Sor představuje. Organizování? Jak je člověk uskupen? Podle čeho se určuje, přece každý člověk svoji organizovanost může z jejího potenciálu použit k dobru či zlu. Proč byl Sor Hitlera, Musoliniho a jiných podobných lidí podle Sohra pes. To jenom dobrý člověk může být organizován patřičně. Podle čeho tedy určoval Pan Sohr Sor. Podle zla, které byl schopen páchat. Psychopatie, homosexualita je vrozená. To potom znamená, že mají tito lidé nižší Sor vrozený, který nelze učením změnit. Jak tedy určovat tyto postižení. Lze tedy určit hranici Soru podle schopnosti organizmu. Což je potom dáno vrozenosti? Sor je tedy potom schopnost konat něco úspěšně? Může se potom jednat o schopnost konat úspěšně dobro jako i zlo. Organizovaný zločin má přece také svůj Sor s degelovanými pravomocemi a kontrolními technikami. To samé funguje u správy státu a kontrolami lidi, kteří státní zřízení určují. Co tedy podle Pana Sohra? Není nakonec Sor jen potencialita s svými vrozenými hranicemi a podle možnosti, které jsou hraniční, dokáže organizovanost určovat možnost uspokojovat své potřeby, jako vlastnit. Sor je potom jen schopnosti vrozenou a získanou pro možnost žít pro sebe a pro společnost. Potom stejný sor může být určován nevzdělanýn kopáčem, který je spokojen se sebou a lidmi. Nebo nevzdělaným zlodějem, který není spokojen s ničím a chce vše hned proto krade. Přitom oba mají stejný Sor, ale možná je vychovávali jiní lidé. Tedy co získali k výbavě do života, bylo nějak jinak vedeno. Nakonec nás přece vychovávají bez ohledu jak to vnímají, proto i cizí člověk může vychýlit osobnost tak, že se dopustí něčeho nepatřičného. Protože jsou ztraceni v tom, co je samo o sobě odehrálo. Nedokáži si poradit s tím co jim bylo vyjeveno v rámci jejich prožívání, myšlení a jednání. Co lze tedy upravit na klientele dipu, kdy lidé platí desetitisíce za to, aby měli Sor na patřičné výší. Potencialita k Soru je přece vrozená a tuto hranici nelze překročit, nebo dokázal Pan Sohr snad uzdravit úpravou mentálně postiženého a tím navýšit jeho vrozené dispozice a tím také jeho potenciální Sor. Co je tedy vlastně Sor a jak lze jej upravit. Co je tedy vlastně SOr a jak se projevuje a jaký vliv má na lidský život?

reagovat 4.1.2018 21:49 - Martine

Na začátku tohoto vlákna,...

Pokud jsi Dip opravdu studoval, tak prosím vysvětli co je SOR a podle čeho se určuje jeho výše. Tedy s poukazem na SOR vrozený a SOR získaný. Protože kdysi byli chytří i chudí lidé a protože byli chudí, nemohli si koupit ani knihu, aby si něco přečetli a aby o tom mohli přemýšlet a vzdělávat se. Ti poslední přece nebyli hloupí, když neměli příležitost se nějak projevit. Nebo je teké SOR uskupení mozku a SOR svého myšlení, to potom může být SOR nohy a SOR ruky. Kdy SOR myšlení přeskupuje SOR mozku, neboť myšlení v určitém rámci tento rámec mozku určuje tím, že ho posiluje svými neurookruhy. Co je tedy SOR a jak jej správně určit?

reagovat 10.1.2018 18:38 - Martine:

Na začátku tohoto vlákna,...

Neslouží nakonec SOR k vymývaní mozku, aby ti lepší byli opravdu lepší, když si to zaplatili a měli dále proč platit. Není nakonec lepší jít na klientelu jednou a vysolit 1100 tisíc a mít hned SOR draka?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *