Dioptrické bryle

Archiv příspěvků

reagovat 4.8.2005 00:27 - Mike

Od malinka se mi libily dioptrické bryle s minusovimi dioptriemi, pro kratkozrakost, tak je nosim. :-) Milujete nekdo bryle tak, ze je chcete nosit??

reagovat 4.8.2005 10:28 - katka

mela jsem jednoho takoveho spoluzaka, bylo mu sestnact a chtel vypadat "dospele a chytre" a po roce ho to pustilo, byl to cvok :)

reagovat 4.8.2005 10:29 - katka

a ja nosim radsi cocky nez bryle ktere me omezuji (dest, spina, sport..)

Živiny pro mozek

reagovat 4.8.2005 15:45 - Míla

To, že se někomu líbí dioptrické brýle a chce je nosit, není nic neobvyklého ani závadného, zvláště u těch mladších. V pozdějším věku pak tato touha obvykle ustoupí do pozadí jiným, důležitějším zájmům.
Pokud ovládáš angličtinu, můžeš takové lidi na internetu najít. Jedním z nich je třeba americký student Jey Ping z města St. Louis. Jeho velmi bohaté stránky jsou na http://www.jeyping.dynip.com/ které dělá už několik let. Je to velice inteligentní, přátelský a otevřený člověk s mnoha zájmy.

reagovat 7.8.2005 22:27 - Mike

Díky za odpovědi, mně nevadí ani čocky, hlavné že mám na sobě nějaký dioptrie, to mně rajcuje :-)Mike.

reagovat 7.8.2005 22:36 - Mike

Znám lidi co nosí GOC, to jest kontaktní čočky s opačnými dioptriemi než mají v brýlích aby přez ně viděly, ale mně se líbí koukat přez brýle samotým okem, dá se koukat i přez -5 dioptrií , chce to trochu cviku ale je to super. Oko je velice přispůsobivé :-) Mike.

reagovat 9.8.2005 10:44 - Pavla

Nechápu, jak někdo může nosit dioptrické brýle jen proto, že se mu to líbí...Jen z tohohle důvodu přece předpis na brýle od doktora nedostane...Nemůžu si pomoct, ale zdá se mi to tak trochu postavený na hlavu...pokud máte někdo jinou zkušenost, budu ráda, kddyž mě poučíte...díky...

reagovat 9.8.2005 12:44 - Míla

Pavlo, tvůj názor, že je to trochu postavený na hlavu, je celkem správný.
Ovšem těch různých zálib a iracionálností, které lidi dělají, je přece mnoho. Např. dnes jsem v autobuse viděl krásnou, asi 20letou dívku, která měla i velice decentní a slušivé oblečení, bohužel kromě naušnic měla taky proděravělý nos a v něm nasazený ocelový kroužek o průměru asi 1 cm. V duchu mě napadlo

reagovat 9.8.2005 15:26 - Pavla

Taky si myslím, že by si člověk měl vážit toho, jak vypadá a neuvažovat, jak by se "zlepšil". Většinou to stejně má úplně opačnej efekt. Já cítim, že se mi pomalu zrak zhoršuje ani nevim vlastně proč a alternativu začít nosit brýle oddaluju jak jenom to jde....
Takže lidi, neblázněte...já vim, že je to určitá móda, ale kterej módní trend má logickou podstatu nebo aspoň hlavu a patu? Vždyť bychom za chvilku všichni vypadali jako přes kopírák...

reagovat 9.8.2005 17:59 - J

Dovedu pochopit různé, i dost praštěné módní výstřelky. Proč ne? Každému se líbí něco jiného, jen ať si v tom pochodí, když se cítí dobře. Ale přece jen mám svůj názor na nošení brýlí jen tak. Tady jde o zdraví očí. Že si zvyknou na dioptrie, věřím. Problém nastane, až Vás ta sranda přestane bavit a budete chtít vidět zas normálně bez brýlí. Něco zkazit, to jde snadno, horší je napravit to, co je poškozené. Tak s chutí pokračujte, je to Vaše zdraví.

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *