Dioptrické bryle

První příspěvky v diskuzi

reagovat 4.8.2005 00:27 - Mike

Od malinka se mi libily dioptrické bryle s minusovimi dioptriemi, pro kratkozrakost, tak je nosim. :-) Milujete nekdo bryle tak, ze je chcete nosit??

reagovat 4.8.2005 10:28 - katka

mela jsem jednoho takoveho spoluzaka, bylo mu sestnact a chtel vypadat "dospele a chytre" a po roce ho to pustilo, byl to cvok :)

reagovat 4.8.2005 10:29 - katka

a ja nosim radsi cocky nez bryle ktere me omezuji (dest, spina, sport..)

reagovat 4.8.2005 15:45 - Míla

To, že se někomu líbí dioptrické brýle a chce je nosit, není nic neobvyklého ani závadného, zvláště u těch mladších. V pozdějším věku pak tato touha obvykle ustoupí do pozadí jiným, důležitějším zájmům.
Pokud ovládáš angličtinu, můžeš takové lidi na internetu najít. Jedním z nich je třeba americký student Jey Ping z města St. Louis. Jeho velmi bohaté stránky jsou na http://www.jeyping.dynip.com/ které dělá už několik let. Je to velice inteligentní, přátelský a otevřený člověk s mnoha zájmy.

reagovat 7.8.2005 22:27 - Mike

Díky za odpovědi, mně nevadí ani čocky, hlavné že mám na sobě nějaký dioptrie, to mně rajcuje :-)Mike.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 16.3.2018 21:14 -

A jak silné je máš

-14ky CR39 s oboustrannou antireflexní úpravou. A můžu říct, že s nimi mám širší zorný pole než s vysokoindexama. Taky jsou tenčí než vysokoindexy. Důležitej je ten přechod - lenti s ostrym přechodem nejsou ono, chce to ten plynulej, rozdíl v ceně je jen pár set.. Mně osobně vyhovujou víc než klasika, není tam takový zkreslení "vypouklej" obraz... Chce to jen aby to v optice správně vycentrovali, ne takovej ten přístup "střed na střed"...
Samo sebou, je to o zvyku naučit se přes to koukat. Na netu koluje nepravda - zužený zorný pole a "vidíš jen středem..." ---ne, není to pravda. Správně centrovaný lenti daj mnohem širší zorný pole a zároveň tenčí a lehčí skla než high index. O vidění v šeru a tmě ani nemluvě. Co jsem zkusil lenti, ke klasice se už nevrátim

reagovat 18.3.2018 07:35 - Zdenda

Ahoj všem. Koupím do sbírky lentikulární brýle. Nabídněte prosím.

reagovat 20.3.2018 13:36 - Pawlina

-14ky CR39 s oboustrannou...

Ahoj,na lentilky mam stejny nazor.Zhruba rok nosim klasicke s ostrym prechodem a uz bych nemenila.Mela jsem si je poridit uz davno.Chtelo to jen naucit se pres ne koukat.P

reagovat 20.3.2018 14:37 -

Ahoj,na lentilky mam stejny...

Zkoušela jsi ty s plynulým? Vypadá to zvláštně, ale díky tomu zbroušenýmu přechodu je i trochu širší zorný pole a i to koukání je pohodlnější, hlavně při pohledu trochu do strany. Optička mi tuhle variantu doporučila právě z těch důvodů. Co jsem se díval do papírů od brejlí, jmenujou se SuperLenti, funkční průměr 25mm. S tvejma hodnotama by byl ten průměr trocha menší, ale i tak by ti to určitě dalo pohodlnější a ne tolik omezený koukání jak lenti s ostrym přechodem.

reagovat 20.3.2018 20:36 - Josef

Já mám na jednom oku -11 a na druhém -11,5 před rokem jsem si v optice vybral velké rámečky. Jsou to moje spíše druhé brýle
Optik mě po diskuzi taky doporučil do nich lentikuláry s plynulým přechodem. Nejdříve jsem váhal a nechtěl ani slyšet. Ale nějak mě dokázal přesvědčit. Po zkušenostech musím říct že na koukání jsou pro mě taky lepší než vysokoindexy. A jsou asi i lehčí. Musím dát však za pravdu předchozímu diskutujicímu. Když v nich vyjdu ven tak se mě zdá že na mě všichni koukají jak na exota.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *