dieta po operaci karcinomu střev

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.1.2009 17:07 - alik

Nevíte někdo, jaká je dieta po operaci střev s histologickým nálezem, dali nám dietu jako při průjmu, ale to je podle mne blbost, taková staví a po této operaci naopak nesmí dojít k zácpě, poradí mi někdo

reagovat 13.1.2009 21:29 -

Po takovéto operaci většinou následují ozářky a chemoterapie. Nemocný pak stejně ztrácí chuť k jídlu a nemá ani potřebu jíst. Uvidíte sami. V tomto případě jsou nejlepší Nutridrinky. Pokud se vše vrátí do normálu doporučuje se přísun vlákniny. Tu dostanete koupit ve zdravé výživě. Vlákninu lze také dodávat normální stravou. Každopádně je nutné zvýšit příjem tekutin alespoň na 2 l denně. Jinak pomalu zařazovat do jídelničku i běžná jídla. Pro snadnější trávení se nám osvědčila dělená strava. Není však potřeba ji striktně dodržovat. Spíše se snažit jíst zdravěji a tak aby se střeva zbytečně nezatěžovala. Spíše malé porce vícekrát denně. Třeba jen půl jablka. Po zkušenostech co máme, musím konstatovat, že stolice má ze začátku spíše průjmový charakter.

reagovat 10.11.2010 17:57 - Jiřina

Koukám, že tady i jinde na netu je ticho po pěšině, nikdo z fundovaných neporadí a na netu se fakt nedá v tomto směru nic najít.
Existuje však pomoc v podobě knihy, kterou jsem našla - DIETA PACIENTŮ S VÝVODEM A PO OPERACI STŘEV. A není drahá. Tak jukněte.
http://umarecka.cz/cze/odborna_ostatni/medicina/diabetologie/dieta_u_pacientu_se_strevnimi_vyvody_a_po_operaci_strev

reagovat 10.11.2010 19:34 - Dana

Když se můj muž ptal po této operaci, kdy měl vývod a chemoterapie, jakou dietu má dodržovat, co může jíst, doktor mu řekl, že teď je to už jedno. Ústí nad Labem, Masarykova nemocnice.

reagovat 11.11.2011 11:22 - Alena

Když se můj muž ptal po...

Doktor je debil, když takhle mluví :-(

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 29.11.2011 12:13 - Tom

Je to jasný fakt,lékař...

Osobně si myslím, že soudný pacient asi ví, že nemá jíst těžká a špatně stravitelná jídla a taková jídla, kde je hodně vlákniny.

reagovat 26.1.2015 09:53 - Petr

Jsem po resekci tlusteho streva.Po10 dnech jsem jedl vse .Zatim jsem v poradku.Kazdy je asi jiny.Jim vse uz 2 mesice.

reagovat 9.4.2015 08:59 - Irena

Jsem po resekci tlusteho...

z důvodu nádoru mě byl odebrán kus střeva. Za 14 dní po operaci jsem jedla normálně, jen menší množství jídla. Jen jsem vyřadila luštěniny, zelí prostě nadýmavé věci. Měsíc po operaci jsem jedla uplně normální stravu.

reagovat 31.1.2016 12:57 - Marie

z důvodu nádoru mě byl...

Jsem 10.den po operaci tlustého střeva a ikdyž mě nepoučili o stravě,tak sdílím názor ,který paní uvedla.Nic se nesmí přehánět,ani ta dieta,zlatá střední cesta.Každý z nás je originál.To co vyhovuje mně,nemusí vyhovovat vám a naopak.

reagovat 2.2.2016 10:12 - Karel

Myslím, že dieta po operaci střev by měla být v každém případě bez vlákniny.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *