Diazepam

První příspěvky v diskuzi

reagovat 2.1.2005 17:25 - Valentýna

Chtěla bych se zeptat, jak moc nebezpečné je brát lék diazepam. Slyšela jsem, že pomáhá, když je člověk nešťastný a neví kudy kam, tak aby překonal těžké období. Ale bojím se ho začít brát, protože nevím, nakolik je návykový... Navíc je jen na předpis a stydím se o něj říct svojí doktorce... Máte s tím někdo zkušenosti?

reagovat 2.1.2005 20:49 - Johanz

Pokud nepřekročíš dávku 2mg za den návyk se nevytvoří je to uvedeno na přibalovém letáku ale pokud nemusíš tak neber.Zkus jiné metody uklidnění Hluboké dychání spojené s meditací atd je spoustu technik a možností..Zajdi si k psychyatrovi nebo k psychologovi a porad se možná zjistíš že tvůj problém není až tak velký....Hodně štěstí..JOHANZ

reagovat 2.1.2005 20:50 - Johanz

OPRAVA psychiatrovi...

reagovat 2.1.2005 23:26 - štěně

Je silně návykový, neber to a dojdi si k odborníkovi, jak radí Johanz.

reagovat 3.1.2005 02:16 - Valentýna

Dík za rady :-) K psychologovi je mi ale hloupý jít. Stejně nevěřím, že pomůžou. Leda tak Amíkům, kteří to mají jako součást životního stylu...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 7.9.2017 17:18 - Karla

Máte někdo prosim...

Já brala diazepam a pak stilnox v kuse 8měsicu a pak jsem vysazovala,nejdřiv jednou týdně jsem vynechala a další týden již 2 x a tak ,že jsem nyní bez prášku,i když spim jen v průmru 4 hodiny,ale spim bez chemie. Takže si myslim, že si na to nezvykneš,není to dlouhá doba , ale snaž se to po návratu již nebrat vůbec.

reagovat 27.1.2018 13:48 - Jiri Poplach

Vážené křehké duše,
rád bych Vám stručně srhnul mou medikační Odysseu. Předesílám, že jsem zcela společensky fukční, VŠ, pracující, ženatý člověk; i po letech miluji svou manželku, i když to je bestyje jako většina žen ;) (muži jsou taky pěkně sfině). Tudíž, vedu spokojený život.
Nicméně rozvrácené manželství rodičů, alkoholismus otce, drogová závislost a následná sebevražda mého bratra - i já jsem začal chodit, cca ve 30ti letech, za psychiatričkou pro návaly depresí a agorafobie, které mě trápily téměř celý život. Psychiatrička měla hotový recept ještě dříve, než jsem jí vylíčil, co mne trápí. Byl jsem u podobného specialisty poprvé, tudíž jsem to neřešil.
Takže abych shrnul to, co se mi stalo, s několika odbočkami, za které se omlouvám. Dostal jsem Cipralex (nenávykový, nepomáhající) a na akutní stavy RIVOTRIL. RIVOTRIL je benzák (benzodiazepam), stejně jako STILLNOX, NEUROL, DIAZEPAM, a pozor, hlavně i podceňovaný LEXAURIN a dále jako VŠECHNY ostatní zde na fóru zmíněné prášky. Diazepam, původním názvem VALIUM(!!!) beru nyní a mám z toho strach.
Rivotril jsem bral dva roky. Pak odešla má psychiatrička do důchodu a já, nevěda o tom, si nevyzvedl recept do zálohy. Totéž se Vám může stát při hospitalizaci, zadržení PČR, při dovolené, A HLAVNĚ, PROSÍM, když Vám někdo „známý“ nějaké tablety dá, aniž by byl lékař – kde potom prosím vezmete další tablety, až Vám absťák zakope do dveří (nikolic zaklepe)??? - vážení přátelé, po bezesném týdnu plném nejčernějších nočních můr, snech o vlastním pohřbu, bolestí kloubů a svalů, zimnice, deprese, průjmu, zvracení, třasu, první týden tohoto pekla je vždy beze spánku a bez jídla, Vás pak čeká ještě téměř měsíc (i více!) emocionální prázdnoty, nechuti k životu a nekončící a hluboké úzkosti.
Ktátce poté, co jsem se asi po dvou týdnech vyhrabal z nejhorších absťáků po nečekaném vysazení Rivotrilu jsem dostal 2x epileptický záchvat, nikdy předtím jsem to nezažil. Věřte, že Vás to vystraší k smrti. Trpěl jsem jak zvíře, než jsem sehnal novou psychiatričku. Jakmile Vám dojdou benzáky a nemáte momentálně kde je sehnat, připravte se na peklo. Průjem a zvracení zároveň je ještě lahoda. A většinou Vám nezbyde, než si to vyžrat sami doma, bez pomoci, aby jste si netrhli ostudu a v akutním absťáku Vám NIKDO nepomůže. Čekací doby na rande s psychiatrem a vytoužený nový recept jsou 2-6 měsíců, a to prosím mluvím o Praze, kde je psychiatrů více než vietnamských večerek!!
Nechci nikoho poučovat. Jen chci říci, co se stalo mně a může se stát i Vám.
Takže opatrně. Alkohol všichni zatracují a já s nimi souhlasím, nicméně vznik (fyzické!!) závislosti na něm je velmi rychlý a fyzických abstinenčních příznaků se zbavíte do max. několika dní. Na benzácích se budete trápit měsíc(e)!!

Skončil bych tím, že úplně největší hovadismus je kombinovat různé druhy těchto prášků, nebo je míchat s alkoholem. To už si opravdu můžete kopat jámu. Pokud mícháte různé druhy návykových léčiv, těžko Vám pak předepisovat něco, co by Vám pomohlo překlenou abstinenční syndrom. Ono zas tak moc léků totiž není.
Přeji hodně štěstí. Vím, o čem mluvím. J.

reagovat 17.2.2018 19:21 - Dana

Kolik denně jste toho Rivotrilu bral?

reagovat 18.2.2018 09:20 - Holka Neurolka

Vážené křehké...

Naprostý souhlas. Já se léčím s generalizovanou úzkostnou poruchou a na ni nejlíp zabírají benzáky. Jenže pak ty dávky přestávaly stačit, tak jsem to sháněla všude možně i na černém trhu a dostala jsem se na deset jedničkovejch neurolů denně celý rok, no to odvykání bylo peklo, musela jsem být v nemocnici, doma bych to nezvládla, několik týdnů mi bylo hrozně fyzicky a několik měsíců psychicky, teď to neberu, ale mám zpět ty hrozné úzkosti, už nevím co dál.

reagovat 22.3.2018 16:17 - Rádce

Pro Holku Neurolku! Deset jedničkových Neurolů denně, to je fakt hodně! Víte, on život není jenom o radostech, pocitech štěstí a úplného zdraví! To, kde si léky sháníte, je vlastně Vaše věc! Otázkou je, proč toho tolik berete??? Nutno vzít v potaz, že lékaři neřeší příčiny problémů, které jsou často mikroparizitárního a bakteriálního původu! A než by se snažili léčit příčiny u svých pacientů, "šup s nima k psychiatrovi"! Tam jim nasadí většinou antidepresiva, nebo antipsychotika, což je ještě horší, než BZD! Ideální by bylo, řádné vyšetření na neurotoxiny a účinnou léčbu. Leč, tato možnost v našem státě, bohužel, nefunguje! Ač v zahraničí bývá léčba antiparazitiky a antibiotiky, zcela běžná a dostupná! U nás, v České republice, je zkrátka bordel v celém českém zdravotnictví! Různé Wheldonovy protokoly, Marschalovy protokoly, zásadně nedoporučuji k samoléčbě. A těžko, zde v Česku, seženete dobrého lékaře! Nejspíš ani neseženete!Zkuste uklidňující bylinky, relaxace, zdravou stravu. Neurol, pokud Vám vyhovuje, snižte na 1 mg denně, večer, před spaním. Když by bylo nejhůře, berte max. 2 mg Neurolu, nebo Xanaxu denně. Raději ne pořád! Vím, že je to jenom symptomatická léčba, ale někdy nezbyde nic jiného, než se se současnou situací nějak smířit! Pokuste se nějak ty své zdravotní problémy sama ve svém životě přijmout! Benzodiazepiny nejsou horší, než antidepresiva, stabilizátory nálady a neuroleptika! Naopak! Na úzkosti BZD zabírají okamžitě! Dají se užívat po řadu let! Ovšem, při rozumném dávkování!!!Samozřejmě, čím nižší dávkování, tím, pochopitelně, lépe pro Vás! Pokud Vám bude stačit půlka jedničkového Neurolu jednou denně, tak už závislost nemusíte rozhodně řešit! Jak říkám, raději přijmout životní problémy, třeba se i méně vyspat, říkat si, že nemusím přece být ve všem dokonalá, než takhle nešťastně "spadnout do závislosti"! To Vás pak stojí hodně času, úsilí, peněz i ostudy! Psychiatrie není u nás ještě běžně oblíbený obor! Je zde pořád určité stigma! Ale, to záleží jen a jen na lidech, jak to sami nakonec vyřeší! Nakonec, jedna rada na závěr. Zkuste sama vyhledat lékaře, nebo lékařku, který/á se zabývá celostní medicínou!

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *