Dialýza

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.11.2002 18:21 - Ingrid

Mám dotaz, je mně 18 let, mám systémový lupus erytematodes a pro pokročilé selhání ledvin budu prý muset v blízké době zahájit pravidelné dialyzační léčení. Lékaři mi sdělili, že existují 2 možnosti- hemodialýza nebo peritoneální, že si mám vybrat, co by pro mě bylo vhodnější. Jsem bezradná, nemáte někdo zkušenost, se kterou by jste se mnou mohli podělit? Jsem vděčná za jakoukoliv radu.

reagovat 2.12.2002 21:27 - AA

Ahoj Ingrid,
mám také postižení ledvin, zatím nemusím být dialyzovaná, ale kam jezdím na nefrologii, tak vím, že pro mladého člověka je prý výhodnější peritoneální dialýza (kam jezdíš?), ale to je individuální, lékaři by ti měli říci všechna pro a proti pro oba dva druhy.
Měj se pěkně a drž se!!!

reagovat 3.12.2002 21:08 - Ingrid


Ahoj, díky moc za odpověď. Na nefrologii chodím zatím do Dětské nemocnice v Brně, ale pan doktor mi říkal, že ve chvíli, kdy mě budou muset připojit na dialýzu, tak mě bude muset předat. Asi ale půjdu ke Sv. Anně, tam chodím i na diabetologii, takže to asi bude nejlepší. Je to hrozný, nemocná jsem už od malička, ale v poslední době to jde hrozně rychle, navíc letos maturuju, tak nevím, jestli to vůbec zvládnu, ve škole absolutně nechápou, jaký mám problémy, je to nezajímá- ani se jim nedivím, nemůžou se do toho vžít, jsou totiž zdraví. Já jsem taky většinou slyšela, že je lepší peritoneální dialýza, ale pak zas kdosi říkal, že hemodialýza je účinnější, tak su taková zmatená. A mohla bych se Tě zeptat, kolik je Tobě, jaký druh ledvinnýho onemocnění máš a kam chodíš. Měj se pěkně a drž se. Ahoj Ingrid

reagovat 14.12.2002 13:11 - AA

Ahoj Ingrid,
plně tě chápu, že ti ve škole nerozumí, já musela školu opustit, je mi 21let a dodělávám si vzdělání dálkově.
Chodím na nefrologii do Prahy do všeobecné fak. nemocnie. Bude mi 22let a mám jednu z forem chronické glomerulonefritidy.
A co ty, ty máš ještě diabetes?
Sice nejsem z Brna, ale nechceš si třeba psát, přijít na jiné myšlenky?
A co máš za nemoc ledvin ty?
Máš nějaké koníčky, něco, co tě moc baví?
Ahoj a nesmutni:-)

reagovat 14.12.2002 13:12 - AA

Ingrid, promin, já přehlídla to, že máš lupus er.
Omlouvám se.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 17.7.2014 20:19 - Jana

Peritonálku bych zákonem zakázala. Vím o čem mluvím měla jsem ji 16 měsíců a šlo mi o život!!!

reagovat 28.11.2014 23:23 - Michala

dobrý den, jsem těsně před dialýzou, rozhodla jsem se pro peritoneálku, protože mám 3 leté dítě a dojíždět do nemocnice, mi připadá velmi limitující, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nemá zkušenosti s tím, jak se můžete postarat o dítě- jestli jsou nějaká omezení nebo tak....

reagovat 28.11.2014 23:56 - Michala

Peritonálku bych zákonem...

dobrý den, můžu se zeptat jak to, že vám šlo o život?? také uvažuji o peritoneálce...., děkuju za odpověď

reagovat 19.7.2018 17:06 - Edita

Dobrý den , mamka 64 chodila asi 2 roky na dialýzu a poté usoudili ,že by to mohla zvladnout i bez ní. Ledviny funguji asi na 23%. Nicméně vysledky se zhoršili , vlivem kortikoidu co musí ted brát. má deprese a celkové problémy vyplívyjící z dialýzi. Zajímalo by mě ,jestli je možné odmítnout dialýzu?Vzhledem k brutálnímu strachu z ní. Myslím tím, že sice výsledky se dost zlepší , ale životní energie a chtít žít s dialýzou je nulová. Zkrátí SE doba kdy bude s námi , ale na druhou stranu , když na dialýzu bude chodit , je možné , že konec bude rychlejší. Bereme v potaz výsledky , ale ne celkový stav člověka Jak dlouho se dá žit bez dialýzy , když ji odmítne. Chápu , že u každého je to jinak. Nějaké pro a proti?

reagovat 22.7.2018 14:39 - .

Jako každé chronické onemocnění, tak i kortikoidy mohou způsobovat deprese. Pokud se Vaše maminka rozhodne léčbu ukončit, nikdo ji k tomu nutit nemůže. Bohužel k dalšímu vývoji zdrav. stavu se vyjádřit nelze. Je mi líto.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *