DIABETES INSIPIDUS - ŽÍZNIVKA

První příspěvky v diskuzi

reagovat 22.7.2004 21:33 - Anna

Ahoj , hledám někoho , kdo má s tímto onemocněním nějaké zkušenosti.

reagovat 2.8.2004 17:20 - Petr Šimčík

Já mám tuto nemoc od 4 let. Je mě 28.

reagovat 9.8.2004 15:06 - R

Nerozumím Vašemu dotazu . Máte diabetes 2.typu ?

reagovat 29.11.2004 20:48 - Anna

Dobrý den
narazila jsem na váš článek.Stejné problémy má kamarádův syn.Píchal si 3jednotky inzulínu-dnes si píchá jen 1 jednotku.Za to vděčí Emulipsu.Je to doplněk stravy-český výrobek.Není ani drahý na to co zvládne.Moje mamka (76 let) si snížila kr.cukr o 2,7.Paní doktorka je spokojená.Třeba vás to zaujme .Ráda jsem poradila.Víc je na
www.webkark.cz/ddss/

reagovat 6.5.2005 20:53 - Vlaďka

Diabetes insipidus není cukrovka, ale porucha příjmu tekutin způsobená nedostatkem hormonu podvěsku mozkového např. po úraze, operaci hypofýzy apod. Nemocný nedokáže zadržovat tekutiny, vypije obrovské množství tekutiny a vše okamžitě vymočí. Léčí se podáváním syntetického hormonu cca 3x denně. Dcera se léčí od svých tří let, nyní jí je 17.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 22.10.2017 10:17 - Václav

Jsem po operaci...

Začněte léčbu postupným snižováním tabletky Minirin. Já jsem to dělal tak, že jsem si ji nařezal žiletkou na pár kousků a za pomocí jehly vložil do nosní dírky. Během měsíce jsem tabletku řezal i na 60 dílků a vydrží mně i celý měsíc. Úplně přestaly bolesti hlavy, návaly horka atd. K tomu jsem přidal pití zelenino ovocných šťáv. No a před Dva a půl rokem jsem s začal čistit podle bylinkáře pana Šímy Heřmánka. Je to úplně jiný život. Pořád spousta energie.
Jedinému komu se to nelíbilo byla moje lékařka na endokrinologii. Pořád se jí to nezdálo a ta jsem tam přestal chodit. Mnoho zdaru při uzdravení.


Odvar z přesličky a anýzu. Návod na přípravu najdeš v příloze.
Necháme působit cca 3 min. Při vstávání si zacpeme nos a pak vše pořádně vysmrkáme nejlépe do umyvadla. Opakujeme nejméně třikrát po sobě. Můžeme i několikrát za den. Před spaním to není vhodné, aby nám zadní rýma nestékala do žaludku. Hleny nikdy nepolykat.

Hodně trpělivosti. Důležité vydržet nejméně tři roky +
Přikládam text dvou knížek od léčitele Pavla Šímy. Udělal jsem výpisky na dvě A4. Je to velmi účinný návod na vyléčení všech neduhů spojených s dýchacími cestami atd. Šíma tvrdí, že lze touto metodou vyléčit všechny nemoci.
S VD

http://www.prirodni-cisteni.estranky.cz/
Pavel Šíma- bylinkář www.prirodni-cisteni.estranky
Říká si Pavel Šíma Heřmánek.
Jeho metodou se dá vyléčit každá nemoc či neduh či alergie nebo astma nebo migréna atd.

Toto je opis z knížky Příroda se vrací a odpouští.

Uděláme si roztok z přesličky rolní a anýzu v poměru 3:1. Čajovou lžičku přesličky nasypeme do hrnku a přidáme tak třetinu lžičky anýzu. Zalijeme tyto byliny 0,2 dl převařené vody. Necháme asi 30 min, louhovat pod pokličkou. Potom zcedíme a roztok je připravený pro použití. Pod pokličkou
ho můžeme nechat, až 36 hodin. Potom ho vždy musíme vylít a udělat nový výluh. Prostřiky nemají vedlejší účinky. Při prostřiku je dobré ležet na zádech a zaklonit co nejvíce hlavu. Jinak by nám roztok tekl do úst,do dýchací trubice a tím nás dusil. Injekční stříkačku 5 ml.(já dávám 10ml) naplníme a stříknem do každé nosní dírky polovinu.Necháme v dutině působit tak 2 až 3 min.Roztok bude ničit živé bakterie a viry směrem k nosní přepážce a rozpouštět zatuhlé hleny a odpad v němž bakterie žijí.Při vstávání si zmáčkneme nos, aby nám roztok nenatekl do dýchací trubyce. Opakujeme nejméně 3 x. Po každém prostřiku je nutné vše, co jsme rozpustili, ještě silně vysmrkat. Čím více bude vycházet, tím dříve se uvolní i vedlejší kanálky spojené s očima, ušima, zuby. Odpad bude odcházet posunem i kanálky od plic. Tím se budou postupně čistit plíce. Důležité je nic nepolykat. Stejný roztok můžeme nastříkat i do uší. Zde ho necháme krátce působit a potom vytřeme vatičkou.
Pokud jsou ucpané dutiny a nos neodvádí nečistoty, tak se v hlavě zvyšuje tlak a to nejen do okolních orgánů( očí, uší,zubů, spánkové oblasti a mozku), ale zvýšený tlak odpadu tlačí na žilní systém přicházející hlavou do mozku. Ten dává pokyn srdci, aby vice tlačilo. Tím máme zvýšený tlak. Zvýšený tlak může být i od zatížené levé ledviny, ale také od psychiky. Od tlaku škodlivin z dutin trpí zuby vnitřními propojenými kanálky. Pokud jsou zuby uvolněné, tak je nutné rychle uvolňovat nos, aby neřesti mohly ven a okolí zubů je dobré chladit či kloktat šalvěj. Ta bude též ničit živé bakterie, které s odpadem do zubů stékají. Ucpané dutiny zatěžují i spánkovou oblast a stejně tak i vlasy.

Vlasy jsou přirozenou ochranou mozku. Proto je dobré na hlavu nic nedávat.V zimě pouze čelenku na zahřátí čelních částí a uší. Jinak mráz bude vždy dávat podnět mozku, aby vlasy houstly. Bude je vytvářet. Potřebuje ochraňovat. Je to pud sebezáchovy Při ucpaných dutinách je zatěžována i pokožka. Důkazem toho jsou například lupy.

Pokud jsou hlava a dutiny plné, tak znečišťované plíce dále posílají další odpad. Ten se ukládá před hlavou směrem mezi lopatky. Proto nikdy nebolí za krkem od ,, krční páteře, ale jen se zanesených kanálků směřujících od plic do dutin. Když jsou dutiny stále ucpané, tak se nervstvo více namáhá z nich vytlačit neřesti. Vznikající námaha a zkraty vytváří i brnění do rukou. Srdeční potíže jsou způsobené tím, že plíce jsou kolem srdce. Když jsou zaneseny, tak stahují srdce a to nemůže pumpovat tak klidně, jak potřebuje. Nepravidelně stahované plíce na ně přímo působí. Proto není arytmie od srdce, ale mechanického stahování plícemi. Srdce trpí, i když je více zatížená nebo dokonce poškozena levá dutina. Zde prochází nervstvo od mozku k srdci. Když je levá dutina plná odpadu, tak jen zatěžuje nervstvo od mozku k srdci. Tím je způsoben nepravidelný chod srdce. Srdce není téměř nikdy nemocné, ale jen zatížené těmito vlivy.Když jsou zatížená prsa, tak jsou téměř vždy poškozeny plíce. Je proto vhodné doplňovat vitamíny řady ,,B,,. Ideální hodina je kolem 10:00 hod. nebo 16:00 hod. Od 10:00 se začínají čistit plíce a od 16 do 17 hod sílí všechny orgány včetně plic. Proto jsou tyto hodiny dosti prioritní. Stejně jako ve 22:00
hodina. Pokud jsme vzhůru, je vhodné doplnění potřebného vitamínu. V té době jsou velice prospěšné i zábaly,stejně jako koupele i s hlavou. Do koupele dáváme výluh ze tří bylin-květ černého bezu, dubová kůra a přeslička rolní. Přidáváme nakrájenou cibuli a česnek. Společně vaříme 2-3 minuty, scedíme a vlejeme do vany. Přidáme vlažnou vodu a potopíme tělo na 20 min. Ven vičnívá
nos a tím dýcháme. Takto dezinfikované tělo bude opět posilněno o pomocníky při čištění prsou a plic. Tato koupel dělá dobře i zatíženým játrům.
Příčina mozkových příhod není v mozku, ale v uspaných dutinách.Lidé, kteří budou smrkat a vracet odpad, ti mozkovou příhodu mít nebudou.
V určité věku je tělo zanesené, a tak bojuje se špínou jak může.Pocení je náhradní systém při ucpaném těle. Čisté tělo se nepotí ani nepáchne. Naopak příjemně voní. Vše je v těle propojené a vše by mělo pracovat, taj jak má.
Největší pomocník pro ničení virů je šalvěj. Někdy jsou nežádoucí viry a bakterie v dýchacím systému na více místech, a tak ničení šalvějí bude trvat trochu déle, nesmíme jen panikařit.
Všeobecné rady pro trávení
1. Ráno začít kloktáním teplé vody, která zajistí vyplavení stékajicích nevhodností z dýchacího systému ve spánku.
2. Další část převařené vody vypít, abychom vymyli, co jsme již spánkem spolkli a posouvali přes střeva z těla ven. Tak vymyjeme i žaludek.
3. Někteří lidé si ráno dávají špetku alkoholu. Vypalují ,,červy,, jak říkají. Budiž, ale zatěžují játra. Tvrdý alkohol má těžce rozpustitelné tuky a ty játra zatěžují. Proto by si tito lidé měli občas dát kolem 14.00 hod nebo před spaním ostropestřec na posilnění jater. Před spaním je občas dobrý pampeliškový čaj na odlehčení vylučování žluče od jater.
4. Ráno si místo alkoholu dát hořký bylinkový čaj. Ten bude vždy trávení dezinfikovat a připravovat pro zpracování stravy. Dobré jsou řepík, pelyněk, smetanka, čekanka,heřmánek, kopřiva...
5. Posouvat první jídlo až ke 14 hodině. Tím se zvýší časový úsek pro čištění těla. Tělo se čistí každý den od 02.00 do 14:00 hod. Když v té době nepřijde do těla strava) práce), tak bude v těle více energie pro zvýšené samočištění jednotlivých orgánů. Nejen Trávení.
6. Jíst kolem 14:00 hodiny je optimum. Od 14:00 hodiny. začínají orgány sílit, tudíž budou nabídnutou stravou doplňovat vše potřebné.
7. Moudří lidé i zvířata po jídle chvilku leží. Naši předkové říkali, dáme si dvacet".Postačí ležet tak 10 min, aby se žluč dobře dostala do žaludku a tím začalo dobré zpracování stravy. Pokud jsou lidé po jídle v běhu, tak žluč není dobře uvolněná a bude hůře vtékat do žaludku a bude postupně zle. Trpí v návaznosti i slinivka. Musí dohánět to, co žluč nerozpustila.
8. Vyzkoušet si několikrát v roce i půstové dny. V tu dobu více pít, aby si tělo mohlo vymývat, co potřebuje. Trávení si může odpočinout a potom opět bude pracovat, jako fotbalisté po přestávce.
9. Další forma není půstová. Pít převařenou vodu a doplňovat vylisované zeleninové šťávy. Je možné i přidávat naklíčené obiloviny či luštěniny,olivový olej, semena. Touto výživou bude tělo velmi povzbuzeno při čištění a regeneraci.
10. Několikadenní půsty. Pokud někdo nechce pouze jednodenní, ale chce přidat, tak by měl znát stav vnitřních orgánů. Při zvýšeném samočištění budou dosti zatížené, a když budou slabší před půstem, tak by mohly mít starosti to utáhnout. Dobrý přírodní pomocník poskytne pomocné byliny a bude lépe. Jinak by během půstu mělo být tělo v psychické pohodě, aby bylo uvolněné. Dostatek převařené vody bude samozřejmostí.

reagovat 11.12.2017 12:22 - Dusan žiznivka 7let po operaci dsdk@centrum.cz

Pro Dušana. Já jsem 8 let...

Děkuji za reakci. Až ted jsem objevil reakce na debatu.

reagovat 1.1.2018 01:24 - Marcela

Jsem po operaci adenomu hypofýzy půl roku .Po operaci jsem měla pořád strašnou žízeň a nevěděla jsem co se děje .Pak jsem se dozvěděla ,že mám žíznivku naštěstí beru jenom jeden minirin denně.Hledala jsem různé diskuse kde by se o této nemoci více psalo ,ale asi toto onemocnění nemá moc lidí , protože jsem až teď narazila na tuto reakci.
Proto budu ráda za jakékoliv informace .

reagovat 1.1.2018 13:33 - A.S.

Tělo má snahu se uzdravit samo. Všechny jeho reakce jsou správné příklady:žíznivka při cukrovce, snaha těla vyplavit přebytek cukru z těla, otoky kolen-aby došlo k rychlému uzdravení lepším prokrvením,moje doporučení: dávat na kolena mokrý obklad, tím tělu pomůžeme, lékaři vodu z kolena vytahují, což je přesný opak než co tělo potřebuje
Vaše tělo tedy také potřebuje velký přísun vody aby se zregenerovalo, léky tomu nepomůžete.Na hlavu si tedy dávejte mokrý obklad pŕes něj igelit aby se udržel vlhký, dávejte každou noc, když to bude možné i přes den a samozřejmě hodně pít měkkou vodu nebo čaj.Rozhodňě žádnou minerálku.

reagovat 7.3.2018 01:17 - Míša

Pro Marcelu. Paní Marcelo, já jsem už po operaci přes deset let. Mám též žíznivku. Žádný hadry na hlavu vám nepomůžou. Prostě když vám v důsledku operace nefunguje hypofýza, tak hormony ničím nenahradíte, než uměle, takže nezbývá než brát léky, bohužel. Přeji hodně zdraví a klid. S pozdravem.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *