Dětská mozková obrna

První příspěvky v diskuzi

reagovat 12.2.2001 12:50 - Milada Hrabalová

Mám šestiletou dceru s diagnózou DMO. Budu vděčná za jakékoliv náměty, které by mohly pomoci k zlepšení její motoriky (nechodí), řeči (nemluví) a všeho ostatního, co z této diagnózy vyplývá. Existuje například nějaký potravinový doplněk, který by jí mohl pomoci?

reagovat 14.2.2001 20:34 - Milan Gargel

Vážená paní Milado,
zabývám se vyhledáváním a odstiňováním geopatogenních zón, a po pravdě řečeno, často řeším složité a zdánlivě neřešitelné případy.
Možná je to odvážné, a možná i zbytečné, ale jestli budete mít zájem, rád zajedu a zjistím, zda Vaše dcerka neleží v geopatogenních zónách, popřípadě provedu jejich odstínění. Shodou okolností jsem byl dnes u léčitele (vyšel o něm dnes článek), a ten mi přislíbil, že když budete chtít, tak se na Vaší dcerku podívá. Dokonce mi potvrdil, že má i s takovým případem (obrnou)zkušenost. Dobře vím, že naděje na změnu stavu Vaší dcerky je malá, ale když nesl můj zeť svoji matku poprve k panu léčiteli, tak nás ani ve snu nenapadlo, že od něho odejde sama!!
Budete-li mít zájem, tak mne kontaktujte. Moje e-mail adresa je : mgargel"iol.cz , nebo na tel: 0606 638 947 , zajedu kamkoli.
Držím palce a těším se na shledanou. Milan Gargel

reagovat 15.2.2001 22:55 - Katka Pel

Pri DMO je nejdulezitejsi rehabil. lecba a to zejmena Vojtova metoda (reflex.metoda),k doplmeni stravy nutmo myslet na snadne a caste vypraznovani.Vse casto konzultovat s odborniky -neurulog. a rehab.lekari a terapeuty.Dulezite je nacvicovat sebeobsluhu.Hlavne pracovat casto a vydrzet!!!

reagovat 11.10.2001 17:01 - h.

pani Milada, ak vam mozem poradit- z vlastnej skusenosti, v ziadnom pripade nepouzivajte vojtovu metodu! je to hrozne. Su ovela prirodzenejsie metody a hlavne nesposobuju tak prisernu bolest, ktora sa navzdy odrazi v psychyke.

reagovat 9.9.2002 15:07 - Iveta

Ahoj,
mám syna s DMO se spastickou formou (svalové napětí). Dnes je mu už 17 let a je po dvou operacích achilovy šlachy a po oční operaci (šilhání).
Jeho stav je mnohem lepší, než když byl malý, ale stejně ten hendikep je viditelný, ale přesto se modlím, aby to zůstalo aspoň tak a nehoršilo se to. Problém je v tom, že dnes už je velký a měl by rehabilitovat. Ale:
1)v tomhle věku ho už těžko donutíte
2)jinou metodu než Vojtovu nám nikdo neporadil (dočetla jsem se, že Vojtova metoda má největší účinnost do 2 let)
Teď šel do prváku na čalouníka (to byl taky horor něco vybrat, protože učebních oborů se sníženou pracovní schopností moc není) a tak trnu, jak mu to půjde, protože přece jen tou nemocí grafomotorika rukou není 100%. Pokud mu to nepůjde, nevím co dál.
Sice v televizi občas ukazují speciální školy apod., ale to se už vždycky začnu jedovatě smát, protože v praxi je to úplně něco jiného.
Pokud máte někdo stejný problém, nebo můžete poradit, napište.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 26.7.2009 08:38 - milado

vojtovka nebolí jen podporuje impulsy do mozku, aby svaly makaly, cvičíme 2 roky a uspěch ohromný, nebo se ptát na cvičení bobatha to je lehčí a pro větší děti hra

reagovat 26.7.2009 08:42 - milado

vojtovka nebolí jen podporuje impulsy do mozku, aby svaly makaly, cvičíme 2 roky a uspěch ohromný, nebo se ptát na cvičení bobatha to je lehčí a pro větší děti hra

reagovat 30.9.2010 06:59 - Diluma

Prosím o radu. Jakým způsobem by bylo možno "odstranit" kývání se u 13-ti letého dítěte? Diagnozy : DMO, hyperaktivita, zrakové postižení, MR, shunt...
Medikamentozní léčbu raději až jako poslední - existuje nějaká jiná možnost nebo na koho se v tomto případě obrátit? Děkuji. Diluma

reagovat 23.11.2010 14:00 - Radka

Dobrý den mám jen dotaz syn má spastickou dyparetickou formu DMO zkoušela jsem si dát žádost na příspěvek na koupi auta ale zamítli nám to s tím že zdravotní stav neodpovídá kritériím.Trošku to nechápu,protože syn používá vozík sám chodit nemůže jen s pomocí držení nemáte někdo s tímto zkušenosti díky písněte mi kdyžtak na meila rasemi@seznam.cz

reagovat 26.11.2015 15:17 - Zuzana - fyzio

Milé maminky a milí tatínci,
píšu diplomovou práci na téma "srovnání péče o děti s dětskou mozkovou obrnou v České republice a v Polsku". Informace bych ráda získala z vyplněných anket. Anketa je zcela anonymní a poslouží pouze k napsání této práce. Proto bych Vás ráda požádala o pomoc. Pokud máte dítě s diagnózou dětské mozkové obrny (nejlépe ve věku do 7 let - ale není podmínkou) a jste ochotni věnovat pár minut, budu velmi ráda.

Předem děkuji za pomoc.

Níže posílám odkaz na dotazník. Po vyplnění stačí pouze kliknout na konci dotazníku na ikonu "odeslat".

S přáním hezkého dne,
Zuzana.

https://docs.google.com/forms/d/19v8a_cW6ztZjsrCZH9lpyjBoR09jHHd0_pSaLYywodc/viewform

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

Reaguji na komentář - nereagovat

* *