Děti vylétly z hnízda

První příspěvky v diskuzi

reagovat 22.8.2008 11:33 - milla

Prosím,napište mi zkušenosti,jak se vyrovnat s odchodem dospělého dítěte z domu.Podotýkám hodného dítěte.Jako matka samoživitelka těžce psychicky snáším,že žije v zahraničí.

reagovat 24.8.2008 23:26 - Bobina

Jo,mam stejne trauma. "Ztracim" takhle dokonce 2 deti. Clovek je vychovava, leta se o ne stara, aby pak zustal sam.

Kdyz si v cizine najdou partnery, kteri nechteji cestovat, tak tam nase deti zustanou, at se jim tam libi nebo ne. A tak vlastne spoleham na dnesni trend, ze svazky nebyvaji trvale a ze snad nekdy deti prijdou zpatky :o(.

reagovat 25.8.2008 04:32 - baryk

To jste trochu sobecká, Bobino. Ale moje matka také. Byla by nejraději, kdyby se o mě musela starat, já byl neschopný a závislý. Samozřejmě jenom trochu, aby to nedalo tolik práce, ta péče. Vždy mě zrazovala od odvahy do něčeho se pustit. Jediné co dnes mohu udělat je dát volnost alespoň mým vlastním dětem.

reagovat 25.8.2008 09:15 - máma

Maminky, to nemáte své zájmy, kamarádky a koníčky?Nečekejte žádný vděk od dětí, teď je řada na nich, aby roztáhli svá křídla.Pomyslně je "pusťte".Můj syn také odešel, ale já to beru jako projev jeho samostatnosti a mám čas konečně jen na sebe.Sleduji jeho život zpovzdálí a jsem šťastná, že je to slušný člověk na úrovni, v životě se mu daří, je zdravý.Můj život se také změnil, ale musela jsem tomu pomoci.

reagovat 25.8.2008 23:35 - Bobina

...a k vanocum ti posle fotku vnoucete, co? To se radujes...To ti docela zavidim.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 8.10.2015 13:25 - Martina

POPRAVDĚ MÁM DOJEM,ŽE...

Olgo, podel vašeho věku usuzuji, že vašim synům je dnes mezi 2O a 30 lety. Dnes jsou mladí lidé v tomto věku velmi zaneprázdnění, mnohdy žijí bouřlivým životem - jak soukromým, tak pracovním, že i na své rodiče zapomínají. Je možné, že jednou vás ještě s láskou vyhledají.

reagovat 8.10.2015 13:38 - Lucka

Olgo, špatně jste si je vychovala, nemají k vám úctu. Z okolí nic takového neznám. Najděte si jiný smysl života a berte to tak, že vás nepotřebují.

reagovat 8.10.2015 15:23 - Je

jiné,pokud se nevyvede jedno dítě,ale pokud všechny čtyři,tak to je opravdu zarážející.Tam jste pochybila někde vy sama,bohužel.

reagovat 9.10.2015 13:47 - Martina

Olgo, špatně jste si je...

Já bych hned tak nesoudila, pani ani její syne neznáme. Navíc vychovat k úctě k rodičům asi vždy zas tak lehce nejde. Moje jedna bývalá spolužačka má též problém s dcerami dvojčaty, které jí již vůbec nenavštěvují. Znala jsem rodinu od dětství, holky bývaly milé a zdálo se, že i dobře vychované. I když jejich matka byla obyčejnou prodavačkou a otec dělník, tak holky byly chytré, rodiče již umožnili vzdělání. A právě na vysoké škole se někde něco přihodilo, ale spíš bych řekla, že na straně těch holek, nikoliv rodičů. Holky žily v Praze a dostaly se do tzv.lepších kruhů a začaly se za své rodiče i původ stydět. Neopovrhovaly pouze svými rodiči, ale i lidmi z malého města, odkud pocházely. Toto se může stát a bohužel rodiče s tím nic neudělají. Mladý člověk není formován jen výchovou, ale i svým okolím a náyory s kterými se setkává a může mu tzv. přeskočit. Někdy ještě může prozřít. Těmto holkám je již přes třicet, mají své rodiny a zatím neprozřely.

reagovat 9.10.2015 14:40 - Milan

Já bych hned tak nesoudila,...

Samozřejmě, neznáme podrobnosti, takže se můžeme jenom dohadovat. Ale jak jsem psal, v 57 letech by měl mít člověk ještě své aktivity, pokud tedy není upoután na lůžko.
A pokud se rodiče s dětmi vůbec nevidí v průběhu roku, tak je něco špatně. Že by všechny 4 děti byly takové, no, nevím.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *