Děti z prvního manželství

První příspěvky v diskuzi

reagovat 13.7.2005 12:21 - ivot

Chtěla bych vědět názory ostatních, ať už kladné nebo záporné, jak se díváte na děti svých nynějších partnerů. Jak jste si na ně zvykali, jak jste je brali, kde bylo a nebylo úskalí.

nemám je ráda už nyní a trvá to již dlouhou dobu. Najdu k nim cestu, co mám dělat. Nebude lepší rozchod, když se v této otázce neshodneme? Neshody jsou hlavně v názorech na výchovu.

reagovat 13.7.2005 13:04 - Dana

Mila Ivot,

muj manzel ma dve deti z pred. manzelstvi. A spolu mame dve malinke.

Byla jsem si vedoma toho, ze kdyz si beru jeho, "beru" si i je.

Deti mam rada, ale do styku moc s nimi neprijdu. Ne vsak mou vinou. Jednou tydne k nim jede, je s nimi nekde dve hodky a zase prijede. Do vychovy se byv. zene asi moc neplete, je vsak fakt, ze zatim s nimi nebyly problemy.(kluci, 10 a 18let). My mame spolu 2,5 l. holcicku a 4mes. klucinu.
U vychovy se sem tam mirne capnem, respektive, zda dat male pri extremnich vztekacich scenach JEDNU na zadek, ci ne.

Myslim si, ze deti rozvodem hodne trpi a davaji to dost najevo, hlavne novym partnerum (i kdyz to neni zrovna muj pripad). Mela bys se jim snazit porozumet a nabidnout jim kamaradstvi, ale do niceho je nenutit.
Kdyby to neslo, tak bych se proste stahla, at maji tatinka na tech par hodin proste jen pro sebe.

Horsi je to, pokud mate vy dva opravdu velmi jine nazory na vychovu deti. To by mohlo hodne skripat, kdybyste meli potom vlastni.

reagovat 13.7.2005 14:16 - ivot

Děkuji Dano, problém je v tom, že na výchově mého syna se shodneme , ale na výchově jeho dětí ne. Tohle mi vysvětli. Jeho děti nejsou víc než moje. Syn je taky z rozvedeného manželství, myslím si že není správné děti více rozmazlovat a více jim dovolovat, "protože je vidím jednou za 14 dní".

reagovat 13.7.2005 16:41 - Dana

To je jednoduche. Ma vuci svym detem spatne svedomi. Mysli si, ze kdyz jim splni vse, co jim na ocich uvidi, splati jim tak alespon trochu ten dluh, ze neni s nimi. (Jinymi slovy, plati za sve cerne svedomi). Citi se pak (tvuj pritel) po psychice lepe a deti toho nejspis vyuzivaji, ne? Ale to je normalni reakce. Proc nevyuzit, kdyz je mi to nabizeno. Jsou to deti a jeste veci vidi jen z jedne stranky.

reagovat 14.7.2005 07:58 - ivot

Dík za odpověd, ale tohle přece není správné...má být stejný metr na všechny děti...můj je taky bez tatínka, rozvedla jsem se já a nepodlézám svému synovi, snažím se z něj vychovat slušného a samostatného člověka...on nevidí, co z nich bude? nesamostatné rozmazlené osoby...Já na jeho černé svědomí kašlu, myslím, že si dle svých slov několik let rozvod plánoval a věděl co to obnáší, není malý kluk, má rozum...

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 11.9.2008 11:54 - klaaarka

Poraďte prosím, přítel má 5letou dceru na víkendy a 1/2 prázdnin, dost spolu vycházíme, ale někdy je fakt, že prostě nemám zrovna náladu si hrát nebo s ní něco dělat a taky, když se jí v takových chvílích věnuje on, připadám si odstrčeně a žárlím. Vím, že je to blbost, žárlit na 5leté děcko, nevíte, jak se tomu bránit? Vztah je jinak super a doufám, že vydrží. Díky moc.

reagovat 12.9.2008 10:59 - Trixy

Věřím, že je to složité s dětmi minulých vztahů vašich mužů.Ale ty děti za nic nemůžou, buďte jim kamarádkou, pokud to jde.Záleží také, jak se ty děti chovají k vám.Vy, co tohle dokážete, máte můj obdiv.

reagovat 11.11.2008 10:30 - Martina

Jenže kdo má předem mědět jak do všechno dopadne? Nejdřív se zdá, že se to dá zvládnout a po nějaké době, nejčastěji když přijdou i vlastní dětí, je to třeba peklo... A teď co? Dostala jsem do situace, kdy mám vlastního syna (malého) a můj muž si léčí špatné svědomí, které se v něm vzbudilo až a když viděl jak může vychovávat děti jiná žena, než jeho první manželka... Co mám dělat? Staršího syna nechal čtyřikrát opakovat jeden ročník na střední škole... např. a já nemůžu říct nic. Kdybych to věděla předem, že?

reagovat 7.7.2009 13:16 - Jirka

Rád bych do této diskuze vnesl pohled z druhé strany, tedy pohled dítěte z prvního manželství. Rodiče se rozvedli, když mi bylo 14. Otec se podruhé oženil a jeho druhá žena byla i jednou z příčin rozvodu. Založili spolu rodinu a narodil se jim syn o cca 16 let mladší, než já. Po rozvodu jsem tátu navštěvoval v soudem stanovený termín

reagovat 7.7.2009 13:46 - Jana71

Jirko, to jsi napsal tak pěkně, že mě to dojalo.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *