Děti a jejich týrání - pomoc

První příspěvky v diskuzi

reagovat 30.10.2003 19:33 - Katka Machýčková

Zdravím všechny, kteří mají rádi děti a nejmůžou se dívat na to, jak poslední dobou přibývají zprávy o jejich týrání.
Co si o tom myslíte? Jak by se jijm dalo pomoct? Napište mi svůj názor.

Budu se těšit, Katka

reagovat 13.4.2004 11:05 - nagual

VELKÁ HRA RYTÍŘŮ NAGUALU

Svět je takový, jaký je. Je to svět nekonečných variant.
Náš život je ale takový, jaký si jej vytvoříme. Sílu na to máme v sobě.
Jaroslav Polák

Síla člověka je v jeho dětech. Chce, aby se měly lépe, byly zdravé, vzdělané, šťastné a měly ve svém životě dobré cíle a motivace.
K tomu, aby byly vzdělané, jsou školy. K tomu, aby byly zdravé, je zdravotnictví. K tomu, aby byly šťastné, jsou životní cíle. Ani jedno z toho není dnes plně funkční.
Ale těžko lze něco vytýkat školství, zdravotnictví, či životu samotnému. Při pevné vůli se dnes, alespoň v rámci Střední Evropy, můžete naučit čemukoli chcete, žít naprosto zdravě a vést takový život, jaký si zvolíte. Tak v čem je problém ?
Současné děti a teenageři postrádají motivaci. Motivaci se učit, dbát o své zdraví a usilovat o své štěstí. Na slova

reagovat 13.4.2004 16:22 - Irena

Víme o nefungujici rodine, bez elektriny a topeni uz ziji nekolik mesicu, dospeli nepracuji a nic neplati, s nikym se nestykaji, deti psychicky tyraji..... Kam se mame obratit nez se tam stane nejaka tragedie???!!!! Nejsou to "cikani" rodice jsou pravdepodobne psychicky nemocni.

reagovat 17.4.2004 19:03 - Irena

Poradi mi nekdo?

reagovat 17.4.2004 19:53 - viki

Ireno, na sociálce existuje odbor péče o dítě. Tam stačí podat podnět a pokud vím, jsou povinni ze zákona jej přešeřit. Jinak úplně nejsnadněji, obrátit se na polici a oni poradí, co dál. Myslím, že i kterákoliv dětská lékařka by věděla postup, jak to řešit. Držím palce, ať někdo pomůže. Týrat dítě je jeden z největších zločinů, který může být na lidské bytosti páchán.

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 23.1.2013 15:14 - Tak

mě se zase příspěvek od Diany moc líbil.Není to,že by se litovala,jen má velké šrámy na duši a jak je vidět,vede jí to spíš k pokoře.Ano,je hodně případů,že pokud byl někdo v dětství týraný,pak to stejné dělá i svým dětem,bohužel.Ale ne všichni se takto chovají,jsem si naprosto jistá,že Diana bude skvělá máma,už proto,že si to uvědomuje a bojí se toho.Své děti bude milovat a nebude dělat stejné chyby,jako dělaly její rodiče.Škoda,že se to už nedozvíme.

reagovat 23.1.2013 21:46 - Eva

doufám,že se Diana postavila ke svým pocitům a prohrám minulosti čelem..spíš se bojím,že si takový člověk-pokud s tím nic nedělala, má tendenci vybírat partnera(ne mít problém s dětma),který ji bude bít,či citově vydírat a ona zase bude hrát svou roli ubohé květinky,která nic nemůže a které je ubližováno,tuto roli zná a je v ní jistá,a ani se nesnažila se naučit něco jiné..to bývá nejčastější reakce lidí z disharmonických rodin.snad už žije v pohodě a má rodinu..

reagovat 24.1.2013 11:10 - jhsd

Včera, když jsem šla ráno po ulici, vidla jsem na druhé straně chodníku nějakou nánu, jak s malým prvňáčkem, který sotva unesl aktovku, sprintuje do kopce. Děsně a vztekle na něj řvala "Dělej! Dělej!" , až jí skoro přeskakoval hlas. Chudák dítě přitom sotva popadalo dech. Když jsem od nich byla už cca 300 metrů, ženská se na dítě rozeřvla tak, že to bylo slyšet až ke mně. Lituji, že jsem té huse něco neřekla a toho dítěte mi je strašně líto. Takové chování nechápu, no tak by třeba přišli o chvilku poději do školy, lepší, než takto dítěti ubližovat. Jsem z toho otřesená ještě teď.

reagovat 4.6.2013 10:21 - babička

babičky jsou prý přecitlivělé?můj vnouček 4letý je týraný matkou neláskou,otcem to samé, teď má otčíma,ten je ještě horší (starý chlap).chodí s ním ke psychiatrovi,ale léčit z neurotizmu a agresivity je potřeba tyto dospělé.détě má noční děsy,sedí na posteli a neodváží se spát,poslouchá jako hodinky i na zlý pohled,místo mluvení blábolí,a to nemá žádnou mozgovou poruchu!na koho se obrátit o pomoc,abych neztratila dceru?

reagovat 4.6.2013 12:31 - Jana

To je vaše dcera, ta matka toho vnoučka?

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *