Deti a cokolada

První příspěvky v diskuzi

reagovat 11.2.2001 10:54 - Slavko

Mam syna, ma rok a pol. Manzelka mu kazdy den dava cokoladu (sem tam Horalky, Tatranky atd.)
Hovorim jej, ze podla mna to nie je zdrave davat stale decku cokoladu, ale ona tvrdi ze prave naopak.
Kto ma pravdu?
Mame vobec decku davat sladkosti?

reagovat 11.2.2001 22:57 - Tereza

Vaše manželka páchá téměř trestný čin! Cukr je velký jed a sladká chuť by měla být uspokojena přirozeně sladkými potravinami: medem, sladěnkou, ovocem, sušeným ovocem.... Věřte mi, vím, o čem mluvím - sama teď bojuji s následky nezřízené konzumace sladkostí - a je to těžké. Přečtěte si něco od Margit Slimákové nebo kvalitní knihu o makrobiotice nebo od pana Jonáše. A přesvědčte manželku, že je to velmi škodlivé!

reagovat 11.2.2001 23:52 - Doktorka

Souhlasím. čokoláda a sladkosti se u dítěte mohou podílet nejen na kažení chrupu, ale na řadě nemocí vyplývajících z překyselení organismu ( viz článek: když se přetahují kyseliny se zásadami), popř. z přemnožení kvasinek v trávicím traktu ( článek:Projevy kvasinek u dětí ). Nejběžnější problémy mohou být časté angíny, záněty středního ucha, kožní problémy...
Určitě by se měla chuť po sladkém uspokojovat jinými potravinami.

reagovat 12.2.2001 18:32 - marek

Navíc je to droga s psychickou i tělesnou závislostí. Těžko se odvyká!

reagovat 5.3.2001 21:29 - Markéta

Přiživujete tukové buňky,dítě bude mít problémy s obezitou po celý život¨. Teď mu chutná, v dospělosti Vás bude za tyto sladkosti nenávidět.
Doporučuji RNDr.Fořta: Moderní výživa pro děti (alespoň pro základní informace).

Pokračovat na prvních deset příspěvků v diskusi

Poslední příspěvky v diskuzi

reagovat 26.5.2004 12:32 - j.

Teda v roce a půl už dávat dítěti čokolády, horalky apod.? To je opravdu brzo. To má dítě papat maminky mlíčko, trochu ovoce a zelninky, polívčičky, kašičky, ...
Pro o dost starší děti a dospělé -občas by neměla moc uškodit, ale nepřehánět to.

reagovat 14.12.2004 23:27 - Jitka

Nekde jsem cetla, ze deti do 3 let by vubec cokoladu nemely jist. Jejich travici system na ni jeste v tomto veku neni uzpusoben a mohou mit pozdeji dost osklive nasledky!

reagovat 15.12.2004 19:47 - víla Análka

Důležitý je také pro zdraví děťátka pitný režim.
Doporučovala bych ledově vychlazenou coca colu nebo aspoň kofolu.
Dudlík se dá snadno nasadit na hrdlo láhve.
Když chceme, aby nám dítě poletovalo po bytě, můžeme použít Frupper.

Možná by bylo dobré, kdyby si většina dnešních "matek" hrála aspoň do sedmdesáti s Barbínou a pak se teprve rozhodla otěhotnět.
Na ozdravění populace by to určitě mělo blahodárný vliv.

reagovat 19.1.2012 11:03 - FUJ

Ani nevím jak jsem se z googlu na tuhle stařičkou diskuzní stranku dostal. Ale zajímalo by mne jak to s tím chudákem děckem dopadlo, Slavko. Tvoje manželka byla (a doufám že dnes už teda není) příšerná p..a, když cpala tak malému dítěti čokoládu a ještě měla tu narcistickou drzost tvrdit, že to je zdraví prospěšné. Doufám že po přečtení diskuse si konečně otevřela nějakou odbornou literaturu a přestala s tím.

reagovat 19.1.2012 12:38 - Slavko

Nyní mu bude 13. Od deseti trpí vysokým cholesterolem a cukrovkou 1.typu. Je zcela závislí na inzulínu a smí jen potraviny absolutně bez cukru(jen s aspartmanem) a tuku. Vařené rybý či drůbeží bez kůže s vařenou zeleninou. Celozrné pečivo,těstoviny a rýži jen v malém množství. A kysané odtučněné mléčné výrobky jen z ovocem(né všechny druhy např. banány vůbec) a s hořkým kakaem doslazeným aspartmanem. Čokoláda prý není to nejhorší(v malém množství,ale až od 3 let opravdu prospívá,ale jen kvalitní,i když zdravější je kakao). Nejhorší jsou ty čipsy, hranolky,a všeobecně přepálenej tuk.

Pokračovat na poslední stránku příspěvků v diskusi

Přidat příspěvek

 

Reaguji na komentář - nereagovat

* *